قیمت دلار صرافی ملی امروز پنج شنبه 29 دی 1401

امروز پنجشنبه 29 دی 1401 قیمت دلار صرافی ملی اعلام شد. قیمت دلار صرافی ملی نوسان کمتری دارد.

به گزارش رایاستور، جدیدترین قیمت دلار صرافی ملی امروز پنجشنبه 29 دی را در ادامه بخوانید.

امروز قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران۳۹,۳۸۰ (سی و نه هزار و سیصد و هشتاد تومان) اعلام شد. قیمت دلار و یورو امروز در صرافی بانک ملی ایران اعلام شد.

براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۳۸,۹۸۶ (سی و هشت هزار و نهصد و هشتاد و شش تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۳۹,۳۸۰ (سی و نه هزار و سیصد و هشتاد تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۴۱,۹۳۹ (چهل و یک هزار و نهصد و سی و نه تومان) و قیمت فروش یورو ۴۲,۳۶۲ (چهل و دو هزار و سیصد و شصت و دو تومان) است.

سیگنال بازارهای همسایه افزایشی است

قیمت دلار امروز چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ با روند صعودی آغاز شد، محدوده ۴۱ هزار تومانی را شکست و روند معاملات فردایی نیز افزایشی است. قیمت دلار در آخرین معامله نقدی بازار معاملات آزاد ۴۲ هزار و ۴۰ تومان بسته شد و معاملات فردایی این ارز نیز افزایشی است.

امروز دلار هرات، درهم امارات و دلار سلیمانیه نیز سیگنال افزایش قیمت را به بازار تهران دادند. دلار هرات ۴۱ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد و دلار سلیمانیه نیز با قیمت ۴۲ هزار تومان بسته شد.

این در حالی است که درهم امارات با شروع معاملات امروز در کانال ۱۱ هزار تومانی به صورت پلکانی در حال گران‌ شدن است و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۱ هزار و ۸۴۰ تومان معامله شد.

فعلا دلار سلیمانیه صدرنشین قیمت بازارهاست و شنبه‌ای این ارز نیز با قیمت ۴۳ هزار تومان در حال معامله است.

برخی فعالان، محدوده قیمت فعلی دلار را با توجه به انتظارات تورمی و دخالت‌های بازارساز ماندگار نمی‌دانند و علاوه بر آن افزایش سطح عرضه نیز معاملات فردایی را به جنب و جوش انداخته است. هر چند تحلیلگران بازار معتقدند بازار ارز به دلیل دخالت‌های مستقیم دولت بر هر مداری که بچرخد نهاد پولی کشور از روند بهره می‌برد و متضرر اصلی مردم هستند.

شمارش معکوس برای مرگ برجام!

پنجشنبه ۲۹ دی پارلمان اروپا قطعنامه جدیدی را علیه ایران به رای می‌گذارد. ایران یکی از محورهای این گردهمایی است که در استراسبورگ فرانسه برگزار شده است‌. پارلمان اروپا در واکنش به اعتراضات و اعدام‌ها با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا به بحث و گفت‌وگو نشسته و احتمالا در روز پنجشنبه قطعنامه‌ای را علیه ایران به رای می‌گذارد.

تصویب قطعنامه با تشدید فضای سیاسی علیه ایران، شرایط برای احیای برجام با شرایط مد نظر ایران را سخت‌تر خواهد کرد، اما قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی می‌تواند شمارش معکوس مرگ برجام به عنوان اصلی‌ترین ابزار دولت برای مهار ارز را کلید بزند.

از روزهای گذشته بسیاری از معامله‌گران کف بازار، چشم به اخبار بین‌المللی دارند و معتقدند «چون که صد آید نود هم پیش ماست» و به اعتقاد آنها روزهای سخت در راه است.

راهی جز صعود نداریم

در همین راستا مجتبی دیبا روند قیمت دلار در هفته‌های آینده را پیش بینی کرد و گفت: قیمت دلار تا پایان سال به محدوده ۴۵ تا ۴۶ هزار تومان ورود می‌کند و آمدن خبرهای نامساعد بین‌المللی یا خبرهای خوب، می‌تواند این کفه را به سمت بالا یا پایین سوق دهد.

او با اشاره به لایجه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به کسری بودجه و حداقل تورم ۴۰ تا ۶۰ درصدی در سال آینده، به نظر می‌رسد راهی جز صعود در بازارهای مالی نمی‌توان متصور بود.

او ابراز عقیده کرد: «آنچه باعث ثبات قیمت دلار در هفته گذشته شد، سیاست‌های کلامی بانک مرکزی بوده در غیر این صورت عملا، نقدینگی بزرگی از جنس دلار نداریم که با تزریق آن بتوانیم به شکل واقعی بازار را مهار کنیم.»

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید