قیمت ربع سکه در بورس کالا چند؟

دیروز قیمت ربع سکه بورسی در معاملات با کاهش همراه بود. معاملات ربع سکه وارد مرحله سوم شده است.

به گزارش رایااستور، قیمت ربع سکه در معاملات دیروز بورس کالا با کاهش 2.5 درصدی روبرو شد. اولین روز مرحله سوم فروش ربع سکه در بورس کالا در حالی طی شد که مطابق با روزهای گذشته قیمت ربع سکه با کاهش همراه بوده است.

قیمت ربع سکه در جریان معاملات دیروز با کاهش 2.5 درصدی به 8 میلیون و 55 هزار تومان رسید. 2 هزار و 979 نفر موفق به خرید سکه شدند. در مجموع نیز 11 هزار و 190 ربع سکه به فروش رفت.

قیمت پایانی معاملات دیروز نیز با افت 89 صدم درصدی به 8 میلیون و 187 هزار تومان رسید.بنابراین گزارش، مرحله سوم عرضه ربع سکه در بورس از امروز آغاز شده و به مدت 10 روز کاری ادامه خواهد داشت.

خریداران در دوره ثبت سفارش خرید، سفارش خود را در دامنه نوسان قیمت ثبت می‌کنند. پس از پایان دوره ثبت سفارش خرید و حداکثر تا ساعت ۱۵ روز عرضه، بانک مرکزی نسبت به ارائه کل اوراق قابل عرضه اقدام می‌کند.

بر اساس این گزارش؛ موضوعی که خریداران باید در نظر بگیرند این است که در این مرحله از عرضه ربع سکه، کشف نرخ به شیوه حراج چندقیمتی است؛ یعنی به هر سفارش خرید، متناسب با قیمت همان سفارش، ربع سکه تخصیص داده می‌شود صرف‌نظر از اینکه قیمت عرضه بانک مرکزی چه قیمتی باشد، به این ترتیب خریداران باید قیمت‏‌های معقول و منطقی را در بازار ثبت کنند.

البته دامنه نوسان مثبت و منفی ۳۰ (۳۰+/-) درصد قیمت پایانی نماد در روز کاری قبل برای ربع سکه‌های بورسی در نظر گرفته شده است که قیمت پیشنهادی می‌تواند در این محدوده باشد.

همچنین افرادی که موفق به خرید ربع سکه از بورس کالا می‌شوند بدون پرداخت هرگونه مالیاتی می‌توانند ۵ روز کاری بعداز معامله، با مراجعه به خزانه بانک رفاه ربع سکه خود را دریافت کنند.

طی ۱۳ روز معاملاتی بیش از ۱۴۸ هزار ربع سکه بانک مرکزی در بورس کالا به فروش رفت.سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی در نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه کارگران با نام ” ربع سکه ۰۳۱۲ رفاه (ن) ” و نماد ” (سکه ۰۳۱۲ ن ۰۶) است که از تاریخ ۲۴ آبان ماه معاملات خود را در بورس کالا آغاز کرد و تا پایان معاملات روز گذشته (سه شنبه ۱۸ بهمن ماه) ۱۳ روز معاملاتی را سپری کرد.

در این ۱۳ روز ۱۴,۸۴۰,۴۰۰ اوراق سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی معامله شد، به عبارت دیگر در این مدت ۱۴۸,۴۰۴ قطعه ربع سکه توسط بانک مرکزی به فروش رفته است.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید