خودرو

بررسی تغییرات قیمت ریسپکت بهمن موتور در بازار خودرو از دی تا اسفند

به گزارش رایااستور، یکی از جذاب ترین سدان هایی که اخیراً وارد بازار شده ریسپکت پرایم گروه بهمن است، که در اولین شرایط فروشش ۷۳۷ میلیون تومان قیمت گذاری شد و پس از این که ثبت نام آن برای مشتریان به پایان رسید، بلافاصله آگهی های فروش این خودرو در پلتفرم های معاملاتی ساخته شد و به صورت میانگین با حدود ۹۰۰ میلیون می شد حواله این خودرو را خریداری کرد.

اما بالاخره در اواسط دی ماه سال ۱۴۰۱، کمپانی بهمن موتور سری اول این خودرو را به مشتریان تحویل داد و این خودرو طبق معمول چون برای اولین بار وارد بازار شده بود، قیمت های نجومی به خود دید و حتا به یک و نیم میلیارد هم رسید. این اتفاق در حالی افتاد که قیمت کارخانه این خودرو همان ۷۳۷ میلیون بود، یعنی نصف قیمت بازار.

ریسپکت بهمن موتور
ریسپکت بهمن موتور

قیمت خودرو ریسپکت [دی ۱۴۰۱]

کارکردرنگقیمت بهمن ریسپکت/ ۱۴ دی ۱۴۰۱
۰سفید۱,۴۸۵,۰۰۰,۰۰۰
۰مشکی۱,۵۱۵,۰۰۰,۰۰۰

مدت زیادی نگذشت که این خودرو روز به روز ارزان تر شد و به حدود ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون رسید، زیرا ارزش حقیقی اش با توجه به بازار آن روزها در همین حدود بود.

با توجه به بررسی هایی که بلافاصله پس از تحویل این خودرو صورت گرفت و گزارش هایی که به دست آمد، ریسپکت سفید رنگ با نسخه سیاه این خودرو بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون فرق می کرد و حالا نیز این فاصله حفظ شده است و مشتری برای این که رنگ مشکی این خودرو را بخرد باید حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون بیش تر برایش بپردازد.

ریسپکت بهمن موتور
ریسپکت بهمن موتور

قیمت خودرو ریسپکت [نیمه اول بهمن ۱۴۰۱]

کارکردرنگقیمت بهمن ریسپکت/ ۵ بهمن ۱۴۰۱
۰سفید۱,۲۴۵,۰۰۰,۰۰۰
۰مشکی۱,۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰

اما پس از تورم جدیدی که هفته اخیر در بازار خودرو به وجود آمده است، این خودرو نیز روز به روز با افزایش های چشمگیری روبه‌رو می شد و این قضیه به حدی بود که حس می کردیم قیمت سازی هایی در حال رخ دادن است، زیرا مابقی محصولات بهمن موتور به این شدت رشد نمی کردند و در نظر گرفتن این شیب تند برای این ماشین باور نکردنی بود. به هر حال، این خودرو فقط در عرض ۵ روز، از ۲۱ تا ۲۶ بهمن، به میزان ۱۰۰ میلیون رشد کرد و دوباره به یک و نیم میلیارد رسید.

قیمت خودرو ریسپکت [نیمه دوم بهمن ۱۴۰۱]

کارکردرنگقیمت بهمن ریسپکت/
۲۶ بهمن ۱۴۰۱
۰سفید۱,۴۵۵,۰۰۰,۰۰۰
۰مشکی۱,۴۹۵,۰۰۰,۰۰۰

اکنون نیز پس از تمام شدن تعطیلات، دوباره با افزایش بهای دلار، بهمن ریسپکت سفید در حدود ۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان و نسخه مشکی این خودرو نیز در حدود یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان شده است.

ریسپکت بهمن موتور
ریسپکت بهمن موتور

قیمت خودرو ریسپکت [اسفند ۱۴۰۱]

کارکردرنگقیمت بهمن ریسپکت/
اسفند ۱۴۰۱
۰سفید۱,۶۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۰مشکی۱,۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰

با ادامه روند موجود در بازار خودرو و افزایش روز به روز قیمت خودروهای موجود در بازار ، این خودرو هم همین مسیر را طی خواهد کرد و احتمالاً با رکوردشکنی های بیش تری روبه‌رو خواهد شد.

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *