اخبار

قیمت سکه امروز پنج‌شنبه 4 اسفند 1401 | بازار به حرف‌درمانی پشت کرد!

به گزارش رایااستور، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارم اسفند ماه ۱۴۰۱ به ۳۰ میلیون ۵۰۰ هزار تومان شد.همچنین قیمت نیم سکه ۱۶ میلیون تومان؛ قیمت ربع سکه ۱۰ میلیون ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۵ میلیون ۴۰۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۲۷.۰۸ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۴۸۶ هزار ۲۵۳ تومان است.

فروش سکه در سامانه ناخدا به جای بورس کالا

این افزایش قیمت در بازار فلز زرد در حالی رخ داد که مدیر پروژه مرکز مبادله ارز و طلا از عرضه ۳۰۰ هزار قطعه سکه در هفته آینده در مرکز مذکور خبر داد. امیر هامونی با این امید که عرضه سکه از این طریق بتواند تا حد زیادی حباب سکه را کاهش دهد، این خبر را اعلام کرد.

این خبر در حالی منتشر شد که روز گذشته فروش گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی، از بورس کالا حذف شد تا در بستر بازار مبادله‌ای این اقدام دنبال شود. با وجودی که حراج ربع‌ سکه از ۲۴ آبان‌ماه امسال آغاز شده بود اما استقبال قابل توجهی از آن صورت نگرفت و حالا قرار است ذخایر طلای کشور در سامانه‌ای دیگر و با عنوانی تازه عرضه شود.

بازار به حرف‌درمانی پشت کرد

به نظر می‌رسد مطابق نظر تحلیلگران، بازار به حرف‌درمانی واکنش نشان نمی‌دهد و راه خود را می‌رود. آنها می‌گویند اقتصاد زبان زور و دستور نمی‌فهمد و تا زمانی که مولفه‌های اقتصادی مسیر رشد بازارهای مالی را نشان می‌دهند و انتظارات تورمی بالاست، قیمت در بازارهای مالی رشد خواهد داشت.

در حالی که امروز معامله‌گران بازار ارز از آشفتگی بازار دلار و دست خالی صرافان از این اسکناس آمریکایی خبر دادند، برخی از فعالان بازار فلز زرد معتقد بودند باید واکنش بازار را به این سامانه در روزهای آینده بررسی کرد و تعیین برنده و بازنده زود است.

فقط ربع سکه ارزان شد

چهارشنبه سوم اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه در تمام قطعات روند صعودی داشت. سکه امامی با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی، با قیمت ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.سکه بهار نیز ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت ۲۷ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان رسید.

نیم سکه روز گذشته ۲۰۰ هزار تومان گران شد؛ این قطعه از سکه امروز ۱۵ میلیون ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. امروز نیم سکه متاثر از خبر فوق‌الذکر تنها قطعه‌ای بود که کاهش قیمت داشت. این قطعه با کاهش ۳۵۰ هزار تومانی قیمت با نرخ ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

سکه گرمی که یک ماه‌ گذشته کمترین افزایش قیمت را در خانواده خود داشت، امروز ۳۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

دیروز حباب تمام قطعات سکه به غیر از ربع سکه رشد داشت. حباب سکه امامی نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان گران شد و حباب ربع سکه ۷۶ هزار تومان ریخت. حباب سایر قطعات سکه به تناسب افزایش قیمت، رشد داشتند.

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *