قیمت خودرو

قیمت قطعی خودرو کیا سونت اعلام شد + جزئیات

به گزارش رایااستور، بالاخره پس از دو روز که سایت سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی از دسترس خارج و در حال به روزرسانی بود، امروز سایت آماده شد. در این به روزرسانی قیمت علی الحساب دو خودرو و قیمت پایه قطعی یک خودرو یعنی کیا سونت مشخص شد.

همان طور که می دانید کوشا خودرو متولی وارد کردن کیا سونت به کشور است که اخیراً مستندات مربوط به این خودرو را در اختیار سازمان حمایت قرار داده و این سازمان نیز قیمت پایه قطعی آن را حدود ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون اعلام کرده است.

نام خودروقیمت علی الحساب (تومان)قیمت پایه قطعی (تومان)قیمت نهایی حدودی
کیا سونت۱,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰۱,۷۴۷,۳۰۰,۰۰۰۲,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰

با توجه به اختلاف های سرسام آور میان قیمت های علی الحساب و قطعی دیگر خودروهای وارداتی، کیا سونت در میان آن ها معقول ترین اختلاف (کمتر از ۵۰ میلیون) را دارد.

توجه داشته باشید که به قیمت پایه قطعی فوق، هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … نیز اضافه می شود و در نهایت قیمت نهایی بدست می آید.

نکته جالب در مورد قیمت پایه قطعی سونت این است که دقیقاً با قیمت پایه قطعی تویوتا کرولا ۱۲۰۰ سی سی یکی شده و احتمالاً قیمت نهایی این دو خودرو نیز با هم یکسان شود.

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *