قیمت‌ کارخانه‌ای محصولات سایپا اعلام شد + جدول قیمت

فرآیند تحویل خودرو از امروز آغاز خواهد شد و مشتریانی که طی اسفند و فروردین در طرح فروش خودروسازان ثبت‌نام کرده بودند به ترتیب اولویت قرعه‌کشی می‌توانند فرآیند تحویل خودرو را طی کنند.

حال پس از اعمال قیمت‌های جدید، این پرسش برای مشتریان سایپا مطرح است که با احتساب هزینه‌های بیمه، مالیات و … با چه قیمتی خودروی خود را تحویل می‌گیرند؟

به گزارش رایااستور، با آغاز سال جدید، شورای رقابت به خودروسازان دولتی مجوز داد تا قیمت محصولات خود را افزایش دهند. هفته گذشته فهرستی از قیمت‌های جدید به سازمان بورس ارسال شد که افزایش نرخ خودرو درب کارخانه را تائید می‌کرد. اما این قیمت‌ها نیز نهایی نبودند و در زمان تحویل به مشتری هزینه‌هایی نظیر بیمه، مالیات و … به به نرخ نهایی محصولات اضافه می‌شود.

فهرست قیمت نهایی محصولات سایپا درب کارخانه با احتساب بیمه، مالیات و … به شرح جدول زیر است و مشتریانی که در آخرین طرح فروش سایپا در سامانه یکپارچه فروش خودرو ثبت‌نام کرده بودند، با توجه به این نرخ‌ها باید وجه واریزی خود را تکمیل کنند.

همان‌طور که اعداد و ارقام این جدول نشان می‌دهند با احتساب هزینه‌های جانبی ارزان‌ترین محصول سایپا، یعنی کوییک معمولی، 193 میلیون و 312 هزار قیمت دارد.

شاهین نیز که کیفیت آن با انتقادات فراوانی مواجه است با 413 میلیون و 609 هزار تومان، گران‌ترین محصول این شرکت خودروسازی در فروردین 1402 شناخته می‌شود.

32453452

سود 90 تا 140 درصدی از خرید خودروهای سایپا

طبق اعلام رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، فرآیند تحویل خودروهای ثبت‌نامی از امروز آغاز می‌شود و مشتریان به ترتیب اولویتی که در قرعه‌کشی مشخص شد، پس از ارسال دعوتنامه تسویه حساب می‌توانند اقدام به تکمیل وجه کنند.

بر اساس این گزارش، بزرگ‌ترین طرح فروش خودروسازان ویژه نیمه شعبان اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و تا 15 فروردین سال جاری ادامه داشت. دیروز نیز قرعه‌کشی محصولات صورت گرفت تا بر اساس اولویت، ثبت‌نام‌کنندگان صاحب خودرو شوند.

به‌رغم افزایش قیمت محصولات کارخانه، همچنان شکافی قیمتی عمیقی بین نرخ‎‌های جدید با بازار آزاد مشاهده می‌شود و مشتریان سایپا با خرید این محصولات مشمول سود بین 90 تا 140 درصدی می‌شوند.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید