اخبار فناوریرایااستور مگ

مشخصات و راهنمای خرید پاور بانک ، معرفی بهترین پاور بانک ها

0
راهنمای خرید پاور بانک

به تازگی اگر به بازار رفته باشید یا در فروشگاه های اینترنتی جستجو کرده باشید اسم شارژر همراه یا پاور بانک ها را دیده اید . در این مقاله می خواهیم به بررسی مشخصات و راهنمای خرید پاور بانک ها و معرفی بهترین پاور بانک ها ، معرفی بهترین پاور بانک های 2019 ، راهنمای خرید پاور بانک ، مشخصات و ویژگی پاور بانک ( شارژر همراه )  و چگونگی کار با پاور بانک ها را بررسی کنیم . در ادامه مطلب با رایااستور مگ همراه باشید تا راهنمای خرید پاور بانک ها را با هم بررسی کنیم .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

پاور بانک چیست ؟ و چگونگی کار با پاور بانک 

شارژر همراه یا پاور بانک همان طور که از اسمش پیدا است برای شارژ کردن باتری گوشی موبایل ، تبلت ، لپ تاپ ، mp3 پلیر و … می باشد . پاور بانک ها برای در جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد که دسترسی به پریز برق وجود ندارد و ساعت های زیادی را دور از خانه سپری می کنند یا ساعت های زیادی دسترسی به پریز برق برای آنان وجود ندارد مناسب می باشد .

اساس کار پاور بانک ها بسیار ساده است به این صورت که پاور بانک یا شارژر همراه را به برق متصل می کنید تا کامل شارژ شود سپس از آن در مواقعی که شارژ گوشی ، تبلت شما رو به پایان است به پاور بانک وصل می کنید تا پاور بانک دستگاه مورد نظر شما را شارژ کند .

مشخصات پاور بانک ها

 

شارژر همراه یا پاور بانک ها مشخصات خیلی پیچیده ای ندارند اما دانستن چند نکته برای راهنمای خرید پاور بانک ها ضروری می باشد .

ولتاژ و جریان ورودی و خروجی پاور بانک :  پاور بانک ها یک پورت ورودی برق دارند که با استفاده از این پورت ، پاور بانک ها شارژ می شوند و یک یا دو پورت خروجی برای شارژ کردن انواع دستگاه های الکترونیکی دارند .

و معمولا ولتاژ ورودی پاور بانک ها ( 5 ولت 1 آمپر ) یا ( 5 ولت 2 آمپر ) دارد که بسته به نوع باتری داخل پاور بانک ولتاژ ورودی تعیین می گردد . و ولتاژ خروجی هم معمولا ( 5 ولت 1 آمپر ) یا ( 5 ولت 1.5 آمپر ) یا ( 5 ولت 2 آمپر ) می باشد .

معمولا اکثر پاور بانک ها دارای دو خروجی می باشند یکی 1.0 آمپر برای شارژ کردن گوشی و گجت های کوچکتر ، و یکی 2.1 آمپر برای شارژ کردن گوشی و گجت های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرند .

توان شارژ دهی پاور بانک ها : مهمترین ویژگی شارژر همراه توان خروجی آن می باشد که چقدر می تواند شارژ نگه دارد که آن را با میلی آمپر ساعت نشان می دهند . به طور مثال اگر یک پاور بانک 5000 میلی آمپر توان خروجی داشته باشد می تواند یک باتری 1000 میلی آمپری را 5 بار پشت سرهم صفر تا 100 درصد شارژ کند .

بنابراین در هنگام خرید پاور بانک باید به توان خروجی پاور بانک ها دقت زیادی شود . البته هیچ وقت این مقادیر دقیق اتفاق نمی افتد چون این اعدا بیشتر تئوری هستند ، اما در عمل همیشه مقداری ضریب خطا وجود دارد .

چرخه شارژ پاور بانک : داخل پاور بانک ها یک باتری وجود دارد و هر باتری یک چرخه محدود دارد . یعنی هر باتری محدودیت شارژ و دشارژ تا 300 ، 500 یا 1000 بار را دارد ، و این ویژگی ارتباط مستقیم با باتری داخل پاور بانک دارد برای همین منظور هر چی جنس باتری بهتر باشد بهتر است .

اما یک مسئله مهم وجود دارد که پاور بانک رو بی دلیل شارژ و دشارژ نکنید چون این مسئله ارتباط مستقیم با طول عمر باتری پاور بانک ها دارد . همان طور که در بالا گفته شده هدف از این مطلب آشنا کردن شما با مشخصات پاور بانک ها ، چگونگی کار با پاور بانک ها ، و راهنمای خرید پاور بانک (شارژر همراه) می باشد که در ادامه به ترتیب آن ها را بررسی می کنیم .

بیشتر بخوانید :   سری هواوی پی 50 با HarmonyOS عرضه می شود

برای دریافت جدیدترین تخفیفات و جشنواره ها و جوایز آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید :

[newsletter_signup_form id=3]

چگونگی کار با پاور بانک ها ؟

همراه داشتن یک پاور بانک بسیار اطمینان بخش خواهد بود . مخصوصا وقتی بیرون از خانه و محل کار هستید و دسترسی به پریز برق ندارید . پاور بانک ها خیال شما را برای استفاده از وسیله الکتریکی تان مثل موبایل ، تبلت ، لپ تاپ و.. راحت می کند و هرگز بدون شارژ نمی مانید .

روش شارژ کردن و چگونگی کار با پاور بانک ها بسیار ساده است .

چگونگی کار با پاوربانک

هر پاور بانک دارای یک کابل همراه خود می باشد که برای شارژ کردن پاور بانک نیاز است .  کابل را به پورت Micro USB وصل کنید و طرف دیگر کابل را که USB می باشد به یک شارژر دیواری وصل کنید و آن را به برق وصل کنید .

به محض اینکه پاور بانک شما به یکی از منابع تامین برق متصل شود نشانگر LED روی پاور بانک شروع به چشمک زدن می کند . این چراغ نشان می دهد که پاور بانک شما در حال دریافت انرژی و در حال شارژ شدن می باشد . و وقتی چراغ LED ثابت شد پاور بانک به صورت کامل شارژ شده و باید آن را از برق خارج کنید .

شارژ شدن کامل پاور بانک بسته به نوع و ظرفیت باتری پاور بانک دارد و ممکن است برخی از پاور بانک ها چند ساعت زمان برای شارژ شدن نیاز داشته باشند .

زمانی که پاور بانک به طور کامل شارژ شد ، آماده اتصال به هر وسیله الکترونیکی نظیر موبایل ، تبلت ، لپ تاپ و… خواهد بود . هر کابلی که برای شارژ کردن گوشی خود استفاده می کردید ، از همان برای شارژ توسط پاور بانک میتوانید استفاده کنید .

چگونگی کار با پاوربانک

کابل را از طرف کانکتور USB به پاور بانک وصل کنید و طرف دیگر کابل را که کانکتور Micro USB می باشد را به موبایل خود وصل کنید ، سپس دکمه روشن پاور بانک را بزنید تا چراغ روی پاور بانک روشن شود . بعد از این موبایل شما شروع به شارژ شدن می کند اجازه دهید موبایلتان شارژ شود . بعد از شارژ شدن موبایل خود ، حتما پاور بانک را خاموش کنید . البته در برخی از پاور بانک های جدید این امکان وجود دارد که بعد از شارژ شد گوشی خود پاور بانک خود به خود خاموش می شود که انرژی کمتری از دست داده باشد .

تا به اینجا توضیحاتی درباره پاور بانک ها و مشخصات پاور بانک ها ، چگونگی کار با پاور بانک ها را برای شما گفته ایم در ادامه مطلب با رایااستور مگ همراه باشید تا راهنمای خرید پاور بانک ها ( شارژر همراه ) و بهترین پاور بانک های 2019 را به شما معرفی کنیم .

راهنمای خرید پاور بانک ها ( شارژر همراه )  

اگر قصد خرید پاور بانک دارید ولی دقیقا نمی دانید چه فاکتورهایی را برای خرید خود در نظر بگیرید ، در ادامه مطلب با رایااستور مگ همراه باشید تا راهنمای خرید پاور بانک ( شارژر همراه ) خوب را برای شما بیان کنیم .

راهنمای خرید شارژر همراه

پاور بانک ها انواع مختلفی دارند ولی عملکرد بیشتر آن ها مشابه یکدیگر است . پاور بانک ها از نظر کاربرد و فناوری به کار رفته به چند دسته تقسیم می شوند :

پاور بانک های مخصوص گوشی هوشمند و تبلت : این دسته از پاور بانک ها در ظرفیت های مختلف و با میزان جریان و ولتاژ مناسب متناسب با گوشی های هوشمند طراحی شده اند و قدرت شارژ کردن باتری گوشی را دارند . اما این پاور بانک ها قدرت شارژ کردن باتری لپ تاپ ها را ندارند .

پاور بانک مخصوص لپ تاپ  ها : این پاور بانک ها ولتاژ و جریان مناسب با باتری بزرگتر مانند لپ تاپ ها را دارند . اکثر پاور بانک ها بازار ولتاژ 5 ولت دارند این در صورتی است که برای شارژ باتری لپ تاپ بر اساس مشخصات سیستمی نیاز به یک پاور بانک با ولتاژ 16 تا 20 ولتی دارید .

بیشتر بخوانید :   شارژ باتری موبایل بدون گوشی

راهنمای خرید پاوربانک

پاور بانک های سولار یا خورشیدی : این پاور بانک ها دوستدار طبیعت هستند و امکان شارژ پاور بانک از طریق انرژی خورشید را در اختیار کاربران قرار می دهند . پاور بانک های خورشیدی برای افرادی مناسب می باشد که بخش زیادی از زمان خود را در سفر ها سپری می کنند و برق شهری کمتر در دسترس آنان قرار دارد محصولی فوق العاده و خوب می باشد و تمام نشدن شارژ دستگاه های آن ها را تضمین می کند .

راهمای خریید شارژر همراه - چگونگی کار با پاور بانک

پاور بانک های هوشمند : ورودی و خروجی جریان پاور بانک ها هوشمند ، متناسب با نیاز باتری دستگاه قابل تنظیم است و با نتیجه به نوع دستگاه مورد نظر ، قادر به تامین شدت جریان مناسب باتری است . ایمنی این نوع پاور بانک ها در سطح بالاتری نسبت به پاور بانک های دیگر است .

ظرفیت پاور بانک ها

یکی از نکات مهمی که باید هنگام خرید پاور بانک به آن توجه کرد ظرفیت پاور بانک می باشد و با واحد میلی آمپر ساعت نشان داده می شود . ظرفیت پاوربانک به این معنا است که به کاربر نشان می دهد چند بار می تواند باتری گوشی یا دستگاه خود را به وسیله پاور بانک شارژ کند .

اگر هنوز قصد خرید پاور بانک را دارید باید قبل از خرید به این سوالات توجه کنید :

با پاور بانک چند بار می خواهید گوشی یا دستگاه خود را شارژ کنید ؟

باتری گوشی یا دستگاهی که می خواهید توسط پاور بانک شارژ کنید چند میلی آمپر است ؟

می خواهید با پاور بانک چند دستگاه رو به صورت هم زمان شارژ کنید ؟

این سه سوال ، سوالاتی هستند که قبل خرید پاور بانک باید از خود بپرسید که دقیق بدانید باید سراغ چه پاور بانکی با چه مشخصاتی بروید . تا به اینجا راهنمای خرید پاور بانک ها ( شارژر همراه ) را بررسی کردیم در ادامه مقاله همراه رایا استور مگ باشید تا بهترین پاور بانک های 2019 را به شما معرفی کنیم .

شدت جریان

یکی دیگر از مشخصات پاور بانک ها شدت جریان خروجی پاور بانک می باشد که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخی پاور بانک ها دارای پورت های متعددی هستند و از هر پورت می توانید خروجی با شدت جریان متفاوت بگیرید .ظرفیت و شدت جریان خروجی جزء پارامتر های مهم در انتخاب پاور بانک ها هستند . شدت جریان خروجی پاور بانک می تواند متنوع باشد و با توجه به نیازی که دارید باید اقدام به خرید پاور بانک مورد نظر خود کنید .

اکثر پاور بانک های موجود در بازار ، دارای دو پورت با شدت جریان مختلف می باشند که بیشتر پاور بانک ها دارای یک پورت 1.0 آمپر و یک پورت 2.1 آمپر می باشند . این در صورتی است که پاور بانک هایی با یک پورت هم در بازار پیدا می شود .

اتصالات  پاور بانک

راهنمای خرید پاوربانک - چگونگی کار با پاور بانک

یکی دیگر از مشخصات پاور بانک ها و موضوعات مهم که باید به آن توجه کرد اتصالات پاور بانک می باشد . بیشتر دستگاه های امروزی دارای پورت USB می باشند که برای شارژ کردن گوشی هوشمند و تبلت به کار برده می شود .

اما ممکن است شما به بیش از یک پورت خروجی نیاز داشته باشید و بخواهید همزمان چند دستگاه را شارژ کنید و یا ممکن است نیاز به پورت USB-C داشته باشید . که بهتر است بر اساس تعداد پورت های مورد نیاز خود و نوع پورت پاور بانک مورد نظر را خریداری کنید .

ایمنی پاور بانک

یکی دیگر از مشخصات پاور بانک ها و بحث ایمنی پاور بانک ها می باشد که آیا ممکن است پاور بانک به باتری گوشی یا تبلت صدمه بزند ؟ در برخی پاور بانک ها به خوبی دیده می شود که اصول ایمنی در آن ها رعایت شده است .

بیشتر بخوانید :   باتری گوشی در حال انفجار

پاور بانک باید بتواند در مقابل ولتاژ ، بیش از حد شارژ شدن ، جریان و اتصالات کوتاه ایمن باشد .

و همچنین به دلیل اینکه معمولا از پاور بانک ها در سفر ها و جاهای بیرون از خانه و محل کار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، احتمال ضربه و نفوذ مایعات در پاور بانک ها بیشتر از سایر دستگاه های دیجیتالی دیگر است و باید در مقابل ضربه و نفوذ مایعات مقاوم باشند .

جنس باتری پاور بانک

راهنمای خرید پاور بانک

باتری ها از جمله قطعاتی هستند که به مرور زمان مستهلک شده و در کنار کاهش ظرفیت ، امکان خرابی و نشت و انفجار خواهند شد . اگر جزء افرادی هستید که از پاور بانک زیاد استفاده می کنید حتما باید در هنگام خرید از کیفیت و طول عمر باتری اطمینان حاصل کنید .

اگر می خواهید خرید دقیق و مطمعنی داشته باشید به جنس باتری توجه کنید و اگر دیدید باتری مورد استفاده در پاور بانک از برند های متفرقه و نامرغوب می باشد از خرید آن مدل صرف نظر کنید . چون عملا مدت زیادی نمی توانید از پاور بانک استفاده کنید .

امیدواریم راهنمای خرید پاوربانک ( شارژر همراه ) که برای شما گفته ایم برای خرید محصولی خوب و با کیفیت به شما کمک کرده باشد در ادامه همراه رایااستور مگ باشید تا بهترین پاور بانک های 2019 را به شما معرفی کنیم .

بهترین پاور بانک های 2019 چه پاور بانک هایی هستند ؟

پاور بانک انکر Power Core 20100

پاور بانک انکر Power Core 20100 یک گزینه بسیار شیک می باشد و مناسب برای افرادی می باشد که همراه خود چند گجت همراه دارند . این پاور بانک دارای دو درگاه USB برای شارژ همزمان دو دستگاه دیجیتالی می باشد که این دو درگاه دارای شدت جریان 2.4 آمپر می باشد .

وزن این پاور بانک 356 گرم است و دارای ظرفیت 20100 میلی آمپر ساعت می باشد . که این ظرفیت می تواند 5 ال 7 گوشی هوشمند را شارژ کند ، البته بستگی به ظرفیت باتری این گوشی ها هم دارد .

بهترین پاوربانک 2019 - چگونگی کار با پاور بانک

پاور بانک انکر Power Core 20100 356 حدود 10 ساعت یعنی تقریبا یک شب تا صبح زمان می برد تا کاملا شارژ شود . این پاور بانک دارای چهار چراغ LED برای نشان دادن وضعیت شارژ ، یک درگاه Micro USB ورودی ، یک کابل Micro USB به USB و یک کیف مشکی می باشد .

پاور بانک انکر Power Core 20100 356 در لیستی که سایت « وایرد » اعلام کرده است جزء بهترین پاور بانک های 2019 قرار گرفته است .

پاوربانک جکری جاینت پلاس (+Jackery Gient)

پاور بانک جکری جاینت پلاس تقریبا هم اندازه یک گوشی معمولی اما ضخیم تر است . این پاور بانک 12000 میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد و به راحتی می تواند چند بار دستگاه شما را شارژ کند .

پاور بانک جکری جانت پلاس دارای دو پورت خروجی 3.4 آمپر می باشد که می تواند گوشی یا آیپد شما را به سرعت شارژ کند همچنین می توانید دو گوشی را به صورت هم زمان به این پاور بانک وصل کنید و بدون اینکه نگران باشید سرعت شارژ یکی از آن ها دچار مشکل شده و یا کند شود .

پاوربانک جکری جاینت پلاس (+Jackery Gient) دارای گارانتی شرکتی می باشد و به مدت 18 ماه گارانتی دارد و اگر در کمتر از 500 بار شارژ کردن نیز از کار افتاده و خراب شود باز هم تحت پوشش گارانتی و ضمانت شرکت قرار خواهد گرفت .

بهترین پاور بانک 2019 -چگونگی کار با پاور بانک

پاوربانک جکری جاینت پلاس (+Jackery Gient) از دید کاربران جزء بهترین پاور بانک های 2019 قرار گرفته است .

خرید شارژر اصلی فست شارژ سامسونگ

مقاله قبلی

5 + 1 راز گفته نشده بعد از خرید باتری موبایل هواوی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

نظرات بسته شده اند

بیشتر در اخبار فناوری