تجهیز کارکنان توزیع شرکت پست به موتورهای برقی

به گزارش رایااستور، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: امروز 90 دستگاه موتور برقی و تا پایان سال نیز، 300 دستگاه موتورسیکلت تحویل کارکنان توزیع شرکت پست می‌شود.

شفیعی افزود: با توجه به تعدد موتورسیکلت‌های پست و تردد آن‌ها در شهر، ماه قبل ۱۰ دستگاه موتورسیکلت برقی برای آزمایش و ارزیابی تحویل پست شد.

وی افزود: روزانه حدود ۲۰ میلیون سفر در کلان‌شهر تهران انجام می‌شود که امکان تردد ۴۰ درصد از این سفر‌ها به وسیله دوچرخه معمولی و برقی، اسکوتر برقی و موتورسیکلت برقی ممکن است.

شفیعی گفت: شبکه حمل و نقل اشتراکی اعم از دوچرخه، اسکوتر و موتورسیکلت برقی، می‌تواند نقش به‌سزایی در انجام جابه‌جایی‌های کوتاه ایفا کند و سرویس‌های اشتراک‌گذاری در زیرمجموعه اقتصاد اشتراکی به افرادی که تملک وسیله‌ای مثل موتورسیکلت برقی برایشان اقتصادی نیست، کمک می‌کند تا با پرداخت هزینه سفر خود بتوانند از موتورسیکلت برقی یا اسکوتر برقی استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه اسکوتر برقی با دو کاربرد تفریحی و حمل و نقلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و رویکرد تفریحی در مقایسه با رویکرد حمل و نقلی متفاوت است، گفت: پس از اتمام مراحل ارزیابی فنی، آموزشی و ترویجی و امکان‌سنجی اجرا، تجهیزات موتورسیکلت برقی و اسکوتر برقی اشتراکی برای استفاده شهروندان در شهر تهران توسعه خواهد یافت.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید