روشی ساده و کاربردی برای هوشمند کردن قفل صفحه گوشی

گوگل یک ترفند بسیار هوشمندانه در میلیون‌ها گوشی اندرویدی ایجاد کرده است که وقتی در خانه هستید، جادوی خود را انجام می‌دهد. بر اساس یک قابلیت جدید کاربران گوشی‌های اندروید این امکان را می‌یابند که بدون نیاز به قفل تلفن همراه، وارد گوشی خود شوند.

به گزارش رایااستور و به نقل از روزنامه سان، یک تنظیم ساده می‌تواند فورا اندروید شما را ارتقا دهد و البته استفاده از آن کاملا رایگان است.

این تنظیم ساده «قفل هوشمند» (Smart Lock) نام دارد و استفاده از گوشی هوشمند شما را در خانه بسیار آسان می کند.این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که برای دسترسی سریع به تلفن اندرویدی خود، راه گریزی ایجاد کنید. معمولا برای استفاده از گوشی باید قفل گوشی اندرویدی خود را باز کنید. اما «قفل هوشمند» می‌تواند به شما امکان دهد خانه خود را به عنوان یک مکان قابل اعتماد اضافه کنید تا در خانه بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی بتوانید از تلفن همراه خود استفاده کنید.

2453647

این بدان معناست که وقتی گوشی اندرویدی شما بداند که در خانه هستید، قفل تلفن شما از بین می‌رود. پس از آن می توانید بسیار راحت تر از تلفن خود استفاده کنید. نکته آشکار یا حتی تا حدی خطرناک نیز این است که وقتی در خانه هستید، هر کسی می تواند به تلفن اندرویدی شما دسترسی داشته باشد. این ممکن است برای شرایط شخصی شما خوب باشد. البته شاید شما کاملا نیز به اعضای خانواده خود اعتماد داشته باشید.

اما اگر در یک خانه مشترک با دوستان‌تان زندگی می‌کنید، به طور منظم مهمان‌هایی دارید که افراد زیادی به آن می‌آیند، یا امکان دارد یک هم خانه فضولی داشته باشید که به همه جای خانه سرک بکشند، ممکن است بخواهید در فعال کردن این ترفند اندروید تجدید نظر کنید.

ویژگی قفل هوشمند زمانی که در خانه هستید، یکی از محافظ‌های اصلی گوشی شما را از بین می‌برد. اگر محل کار یا دفتر خود را به عنوان مکان مورد اعتماد اضافه کنید، باید بیشتر محتاط باشید.

اضافه کردن محل مورد اعتماد قفل هوشمند

برای دسترسی به این قابلیت ابتدا باید گوشی را به روز کرد، برای این کار ابتدا با رفتن به Settings > System > System Update بروید و مطمئن شوید که گوشی اندروید خود را به روز کرده‌اید. اکنون برای فعال کردن قفل هوشمند گوگل، وارد برنامه تنظیمات شوید.

سپس Security > Advanced Settings > Smart Lock را انتخاب کنید. وقتی از شما خواسته شد باید دوباره قفل گوشی خود را باز کنید. سپس به Trusted Places بروید و مکانی را اضافه کنید که به عنوان «ایمن» (safe) تعیین شده است.

وقتی در آن مکان هستید، تلفن شما برای استفاده باز می‌ماند . تا زمانی که به طور مکرر از آن استفاده می کنید، پس از اولین باز کردن قفل در آن مکان، قفل آن باز می‌ماند. اما اگر به مدت چهار ساعت از تلفن خود استفاده نکنید یا گوشی مجددا راه‌اندازی شود، باید دوباره قفل آن را باز کنید. می‌توانید در هر زمانی که بخواهید با بازگشت به تنظیمات خود، «قفل هوشمند» را خاموش کنید.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید