واردات خودروهای سواری دست دوم منتفی شد

باتوجه به اینکه خوردوهای سواری از قانون بودجه 1402 حذف شدند، فروش خودروهای سواری از طرح فروش خودروهای وارداتی کارکرده حذف گردید.

به گزارش رایااستور، خودرو‌های سواری از قاعده واردات خودرو‌های دست دوم حذف شد.

با وجود اینکه در مصوبه کمیسیون تلفیق به صراحت به خودروهای سواری با کمتر از ۵ سال کارکرد در کنار انواع خودرو به منظور صدور مجوز واردات اشاره شده بود که بخش مربوط به خودروهای سواری در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ حذف شده است.

اواسط بهمن ماه بود که کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خبر از موافقت این کمیسیون برای واردات انواع خودروهای سبک و سنگین دست دوم با عمر تا پنج سال داد.

براین اساس گفته شد که با الحاق ‌یک بند به تبصره 7 و به‌منظور تنظیم‌گری در بازار خودرو و با هدف تنظیم عرضه و تقاضا و کاهش قیمت خودرو در کشور، واردات انواع خودروهای سبک و سنگین با عمر تا 5 سال سن تولید به کشور آزاد خواهد شد.

با وجود این مصوبه کمیسیون تلفیق اما در نهایت متن مصوبه مربوط به این بخش که در بند ص تبصره 7 بودجه ذکر شده است تغییر یافته و در نهایت عبارت خودروهای سواری از آن حذف شده است.

بنابراین براساس متن قانون بودجه سال 1402 خبری از واردات خودروهای سواری دست دوم در سال 1402 نخواهد بود.

براین اساس تنها مجوز واردات انواع کشنده، کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس و ون به صورت دست دوم صادر شده است و این مسئله شامل خودروهای سواری که شاید بیش از همه مورد انتظار بود و می‌توانست بیش از سایر موارد به تنظیم بازار داخلی کمک کند، نخواهد شد.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید