مبلغ وام ازدواج سال آینده 300 میلیون تومان می‌شود؟

اگرچه لایحه بودجه سال 1402 به مجلس رفته اما خبری از وام ازدواج زوجین در لایحه

اگرچه لایحه بودجه سال 1402 به مجلس رفته اما خبری از وام ازدواج زوجین در لایحه بودجه نیست. حتی مبلغ وام فرزندآوری و موارد مانند این هم در لایحه بودجه ذکر نشده است.

به گزارش رایااستور، لایحه بودجه سال 1402 امروز توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس شد. بودجه‌ای با رشد 46 درصدی که بسیاری درباره تحقق درآمدهای آن تردید جدی دارند.

اما یکی از نکات مهمی که همه ساله در لایحه بودجه ذکر می‌شود، مبلغ وام ازدواج زوجین است که امسال از لایحه بودجه حذف شده است. اما علت چیست؟ آیا قرار است وام ازدواج به صورت کامل حذف شود؟

پاسخ این سوال را وزیر ورزش و جوانان اعلام کرده و گفته در بودجه 1402 مبلغ وام ازدواج افزایش قابل توجهی داشته است اما چون هنوز بودجه نهایی نشده، باید منتظر اعلام مبلغ وام ازدواج بمانیم.

وام ازدواج 300 میلیون میشود؟

این در حالی است که مبلغ وام ازدواج باید در لایحه بودجه باشد. به عبارتی دولت مبلغ پیشنهادی خود را در بودجه عنوان و مجلس آن را بررسی و تصویب کند. اما از سال گذشته این روند تغییر کرده است. به نحوی که دولت دو سال است مبلغ وام ازدواج را در بودجه اعلام نمی‌کند و این مساله را به بررسی لایحه بودجه موکول می‌کند.

سال گذشته هم رقم وام ازدواج در لایحه بودجه حذف شد و پس از آن، مبلغ وام ازدواج اعلام شد.
مبلغ وام ازدواج سال 1401 برای زوج‌های زیر 23 و 25 سال نفری 150 میلیون تومان بود که در مجموع می‌توانستند وام 300 میلیونی دریافت کنند.

وام ازدواج برای دیگر افراد 120 میلیون تومان بود که زوجین می‌توانستند در مجموع 240 میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند. حالا وزیر ورزش وعده داده که مبلغ وام ازدواج افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

انتظار می‌رود که با این وعده وزیر ورزش، مبلغ وام ازدواج برای همه سنین حداقل به نفری 150 میلیون تومان برسد و همه زوجین بتوانند وام 300 میلیونی را دریافت کنند.

اما هنوز نمی‌توان پیش‌بینی کرد که مبلغ وام ازدواج دختران زیر 23 و پسران زیر 25 سال چقدر است. اما قطعا مبلغ وام این افراد هم هم باید حدود 20 تا 30 میلیون تومان بیشتر شود. اما برای مشخص شدن مبلغ وام ازدواج باید منتظر نظر دولت و مجلس ماند.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید