ویژگی جالب سری گلکسی S23 | استفاده از شارژر برای تأمین مستقیم برق!

به گزارش رایااستور، گوشی‌های سری گلکسی S23 دارای نوعی ویژگی هستند که باعث می‌شود شارژر دستگاه، برق مستقیم دستگاه را به‌جای شارژکردن باتری، تأمین کند که این امر در کاهش گرما کمک می‌کند.

طبق گزارش 9to5google، ویژگی جدید گوشی‌های سری گلکسی S23 سامسونگ به کاربران این امکان را می‌دهد تا «توزیع برق USB» را متوقف کنند. گزینه مربوط به این قابلیت را می‌توان در منوی «تقویت‌کننده بازی» (Game Booster) سامسونگ پیدا کرد و کانال یوتوب NL Tech که برای اولین‌بار این ویژگی را پیدا کرده است، درباره آن توضیح می‌دهد:

«برای جلوگیری از گرم‌شدن گوشی، هنگامی که گزینه USB Power Delivery فعال است و باتری بیش از 20 درصد شارژ دارد، شارژ را متوقف کنید.»

36547645
زمانی که شارژری به دستگاه متصل نباشد، این ویژگی غیرفعال است

مدیریت بهتر گرما با ویژگی جدید گلکسی S23

در ادامه گزارش توضیح داده شده است که این ویژگی به شارژر متصل اجازه می‌دهد تا باتری را دور بزند و گوشی گلکسی S23 برای انجام کارهای خود از برق مستقیم شارژر استفاده کند. این امر باعث کاهش گرمای دستگاه می‌شود و درعین‌حال برای شارژر کارآمدتر است. همان‌طور که توضیح داده می‌شود، فعال‌کردن این گزینه مصرف انرژی را حین بازی از 17 وات به 6 وات کاهش می‌دهد. همچنین ظاهراً روی تمام شارژرهای USB PD کار می‌کند.

ویژگی جدید پرچمداران سامسونگ شاید برای گیمرهایی که می‌خواهند از بازی‌های خود بالاترین عملکرد را کسب کنند، بسیار مفید خواهد بود؛ زیرا باتری‌ها هنگام شارژشدن بسیار گرم می‌شوند و دورزدن آن منجر به مدیریت گرمای بهتری می‌شود.

بااین‌حال، باید اشاره کرد که این ویژگی در دسترس تمام کاربران قرار نگرفته است و به‌طور دقیق مشخص نیست که سامسونگ آن را برای چه افرادی ارائه کرده است. سامسونگ تاکنون به‌طور رسمی به این ویژگی اشاره نکرده، بنابراین مشخص نیست که آیا قصد دارد آن را در دسترس گوشی‌های دیگری نیز قرار دهد یا خیر.

ویژگی جالب سری گلکسی S23 | استفاده از شارژر برای تأمین مستقیم برق!
ویژگی جالب سری گلکسی S23 | استفاده از شارژر برای تأمین مستقیم برق!

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید