پنج هشدار بسیار مهم گوگل برای کاربران اندروید که باید مراقب باشید!

اگر جزء کاربران اندروید هستید و اغلب از برنامه گوگل‌کروم استفاده می‌ کنید، حواستان هشدارهای مهم گوگل درباره سایت‌هایی باشد که قصد بازدید از آن‌ها را دارید.

به گزارش رایااستور و به نقل از روزنامه سان، «گوگل» با 5 عبارت مهم به کاربران در مورد محتوای خطرناک، گول‌زننده و گمراه‌کننده به کاربرانش هشدار می‌دهد.

این غول فناوری توضیح می‌دهد: «تشخیص فیشینگ و بدافزار به طور پیش فرض روشن است. وقتی روشن باشد، ممکن است پیام‌های زیر را ببینید. اگر یکی از این پیام‌ها را مشاهده کردید، توصیه می‌کنیم وارد سایت نشوید.»

عبارت‌هایی که باید حتما به آنها توجه کنید:

«سایت پیش رو حاوی بدافزار است.» معنای این هشدار واضح می‌باشد. یعنی اگر وارد سایت بشوید، این امکان را در اختیار مجرم سایبری قرار می‌دهید که محتوای خطرناکی روی دستگاه (دسکتاپ یا گوشی همراه ) شما نصب نماید.

«سایت پیش رو گمراه‌کننده است» این عبارت نیز به این معنی است که می‌تواند یک سایت فیشینگ باشد و شما را مجبور کند اطلاعات مهمی وارد کنید و سپس اطلاعات شما را سرقت کند.

«سایت مشکوک» این عبارت واضح و برای سایتی مشاهده می‌کنید که گوگل احتمال می‌دهد خطرناک باشد.

«سایت پیش رو حاوی برنامه‌های مضر است.» هشدار خطر دیگری از سوی گوگل می‌باشد. در صورتی که سایتی پتانسیل نصب برنامه‌های کلاهبردارانه روی دستگاه (دسکتاپ یا گوشی همراه ) شما را داشته باشد، این پیام ظاهر می‌گردد.

«این صفحه در تلاش است تا اسکریپت‌ها را از منابع احراز هویت‌نشده بارگیری کند.» آخرین عبارت هشداردهنده گوگل این است و بدان معناست که سایتی که شما قصد بازدید از آن را دارید «امن» نیست و ممکن است هک شوید.

برخی مواقع گوگل هشدار می‌دهد که «با احتیاط دانلود کنید» چرا که بعضی سایت‌ها تلاش می‌کنند با این پیغام که دستگاه شما دارای ویروس می‌باشد، شما را ترغیب نمایند که نرم‌افزارهای مضر نصب کنید و در این صورت باید بسیار حواستان باشد که در دامشان نیفتید.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید