پژو 2008 جدید در راه بازار ایران

به گزارش رایااستور، پژو ۲۰۰۸ خودرویی است که از همان آغاز عرضه خودرو در بازار جهانی موافقان و منتقدان زیادی را مشغول خود کرده است. حضور این خودرو در بازار ایران هر چند به دلیل تحریم‌ها و کاهش سرعت تولید با چالش مواجه شد اما اینجا هم بحث درباره این مدل بویژه در رابطه با برچسب قیمت خودرو داغ است زیرا گروهی این خودرو را به عنوان یک محصول شهری مناسب قبول دارند اما در مقابل گروه بزرگی نیز رده قیمتی آنرا نسبت به محصولی که ارائه شد، نامناسب می دانند.

پژو ۲۰۰۸ به عنوان یک کراس اوور کوچک برای اولین بار در سال 2013 در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد و تا کنون روی خط تولید قرار دارد. مهمترین تغییر چهره پژو ۲۰۰۸ به مدل سال 2020 آن مربوط می‌شود که هم در نمای ظاهری و هم کابین به شدت جذاب‌تر از مدل‌های قبلی خود ظاهر شد.

اکنون در جدیدترین خبر مربوط به پژو 2008، رندرهای مدل 2024 این خودرو منتشر شده که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. هر چند رندرها منبع قابل اعتمادی برای صحبت درباره یک محصول جدید نیستند، اما چون منتشر کننده رندر پژو 2008 مدل 2024 سابقه موفقی در این زمینه داشته و درصد بالایی از پیش‌بینی‌هایش درست بوده است می‌توان به آن اعتماد کرد.

بزرگترین تغییر در مقایسه با مدل قبلی به دماغه و بطور خاص جلوپنجره جدید که لوگوی جدید پژو میان آن قرار دارد. این جلوپنجره دقیقاً از محصولات جدید پژو مانند 308 هاچ بک و واگن و البته 408 فست بک الهام گرفته شده است. طراحی سپر جلو نیز میزبان تغییرات جدیدی بوده است.

گرافیک چراغ‌های جلو تغییرات جزئی را نشان می‌دهد و در قسمت عقب نیز چراغ‌های اصلی بازطراحی شده و با گرافیک داخلی جدید از راه رسیده‌اند. لوگوی جدید پژو اینجا هم حضور دارد.

براساس اعلام کمپانی پژو، در 2008 جدید از سیستم هیبرید ملایم استفاده خواهد شد و احتمالاً این فرانسوی در دو تریم 100 و 130 اسب بخاری عرضه می‌شود. در بخش جعبه دنده نیز شانس اصلی با نمونه 6 سرعته دوکلاچه اتوماتیک است.

این جعبه دنده در هماهنگی با موتور الکتریکی 21 کیلوواتی، سطح بهینه‌ای از مصرف سوخت(15 درصد بهینه تر) را ارائه می‌دهد.

نمونه تمام الکتریکی پژو ۲۰۰۸ نیز یکی از جذاب‌ترین تریم‌های این خودرو محسوب می‌شود که احتمالا 156 اسب بخار خروجی و برد حرکتی 400 کیلومتر را خواهد داشت.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید