پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

قیمت خودرو در بازار هفته آینده نیز به شرطی که نوسانات ارزی زیادی نداشته باشیم، احتمالا به همین شکل و بدون نوسان می‌ماند.

به گزارش رایااستور، عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: همانطور که می‌دانید، بازار خودرو چند وقتی است که در رکود شدید فرو رفته و موجب شده که حباب قیمتی خودروها، به نوعی خالی شود.

اما هرازچندگاهی اخباری منتشر می‌شود که برخی از افراد، این اخبار را به نوعی تحلیل می‌کنند که گویی قرار است بازار خودرو دوباره وارد روند خاصی شود.

افرادی که از رکود فعلی بازار در حال متضرر شدن هستند و دوست دارند که معاملات، دوباره به روند قبلی خود بازگردد تا دوباره سودهای میلیونی به جیب بزنند.

وی ادامه داد: واردات خودروها، اگرچه با تعداد کم و سرعت پایین انجام می‌شود؛ اما باید به اتفاق مثبتی که در حال رخ داد است، نگریست.

باتوجه به اینکه تعرفه گمرکی، قیمت‌های خرید خودروهای وارداتی و سود شرکت‌ها نیز مشخص است، همچنین دروازه‌های بازار نیز باز بوده، کسی نمی‌تواند خودروهای وارداتی چند سال گذشته را با قیمت‌های میلیاردی به فروش برساند.

جعفری درباره قیمت خودرو در هفته آتی گفت: در هفته گذشته نیز زمزمه‌هایی از افزایش قیمت خودرو به گوش می‌رسید، اما دیدیم که در عمل، به این شکل نبوده و در وضعیت فعلی، فقط مصرف‌کننده در حال خرید و فروش در بازار است.

هفته آینده نیز به شرطی که نوسانات ارزی زیادی نداشته باشیم، قیمت خودرو به همین شکل و بدون نوسان خواهد ماند.

منبع tejaratnews
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید