خودرو چانگان آواتر ۱۲ معرفی شد؛ این خودروی جذاب را یک ایرانی طراح کرده است

کوپه برقی چانگان آواتر ۱۲ با همکاری هواوی و طراح ایرانی معرفی شد. در ادامه با مشخصات و امکانات خودرو برقی Changan Avatr ۱۲ ev آشنا می‌شویم.

به گزارش رایااستور، آواتر به عنوان جوینت ونچر شرکت‌های چانگان، هواوی و CATL در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و اولین محصول خود را نیز با نام آواتر ۱۱ در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد.

این برند که اکنون برای ورود به بازار اروپا عزم جدی دارد، از دومین محصول خود با نام آواتر ۱۲ در نمایشگاه خودرو مونیخ ۲۰۲۳ پرده برداشت.

چانگان آواتر ۱۲ توسط نادر فیقه‌زاده، یک طراح ایرانی طراحی شده است.

مشخصات کوپه برقی چانگان آواتر ۱۲

کوپه برقی چانگان آواتر ۱۲ معرفی شد؛ این خودروی جذاب را یک ایرانی طراح کرده است

هرچند آواتر ۱۲ به سدان‌ها شباهت دارد، اما در حقیقت در دسته هاچ بک ها جای می‌گیرد. طراحان روی کاپوت این خودرو یک نمایشگر LED با پانل مشکی را قرار دارند تا با افراد خارج از خودرو بتوان ارتباط برقرار کرد.

این خودروی چانگان را یک ایرانی طراحی کرده‌است/ عکس

طول این خودرو به ۵۰۲۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۹۹۹ میلی‌متر، ارتفاع آن ۱۴۶۰ میلی‌متر و فاصله محوری آن نیز به ۳۰۳۰ میلی‌متر می‌رسد. آواتر قصد دارد این کوپه را در دو نسخه محرک عقب و چهارچرخ محرک روانه بازار کند که هر دو نسخه از باتری لیتیوم یونی CATL بهره می‌برند.

این خودروی چانگان را یک ایرانی طراحی کرده‌است/ عکس
این خودروی چانگان را یک ایرانی طراحی کرده‌است/ عکس

طراحان برای در نمای داخلی این خودرو از داشبورد گسترده‌ای استفاده کردند که طبق اعلام آواتر به یک سفینه فضایی با بال‌هایی که تا میانه درهای جلو امتداد پیدا کردند، شباهت دارد. در عرض داشبورد نیز یک نمایشگر باریک قرار گرفته و دو طرف آن نیز محتوای آینه‌های دیجیتالی را نشان می‌دهد.

یک نمایشگر لمسی مرکزی نیز در وسط داشبورد تعبیه شده که امکان کنترل تمام امکانات خودرو را به همراه دارد.

این خودروی چانگان را یک ایرانی طراحی کرده‌است/ عکس

از سایر ویژگی‌های کابین می‌توان به سقف شیشه‌ای الکتروکرومیک با قابلیت مات و شفاف، صندلی‌های جاذبه صفر و دریچه‌های تهویه نامرئی اشاره کرد. چانگان آواتر ۱۲ از سیستم رانندگی پیشرفته هواوی به همراه ۲۹ سنسور مختلف نظیر ۳ سنسور لیدار و یک کامپیوتر بهره می‌برد.

مشخصات فنی Avatr ۱۲

کوپه برقی چانگان آواتر ۱۲ معرفی شد؛ این خودروی جذاب را یک ایرانی طراح کرده است

نسخه محرک عقب آواتر ۱۲ به یک پیشرانه برقی با قدرت ۳۱۳ اسب بخار مجهز شده است. نسخه چهارچرخ محرک نیز از دو پیشرانه برقی هواوی بهره می‌برد و می‌تواند قدرتی برابر با ۵۷۸ اسب بخار را به تولید برساند. هر دو نسخه به پکیج باتری ۹۴.۵ کیلووات ساعتی مجهز شدند که می‌توانند با یکبار شارژ مسافتی بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را بپیمایند.

آواتر ۱۲ فاقد شیشه عقب بوده و یک دوربین جایگزین آن شده است؛ در واقع رانندگان از روی آینه دید عقب دیجیتالی می‌توانند نمای عقب خودرو را مشاهده کنند.

نادر فقیه‌زاده، مدیر طراحی ارشد آواتر در خصوص این محصول گفت آواتر در دنیایی که محصولات تولیدی فقط اشیا محسوب می‌شوند، یک دوست برای کاربران خواهد بود. این محصول آینه‌ای برای آرزوها، ظرفی برای ذات و شریکی برای رانندگان است.

منبع گجت‌نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید