اخبار فناوری

2 برابر سود خالص و افزایش 64 درصدی شیائومی در فصل دوم 2021

0
2 برابر سود خالص و افزایش 64 درصدی شیائومی در فصل دوم 2021

به گزارش ZDNet ، شیائومی توانسته 87.7 میلیارد یوآن (13.5 میلیارد دلار) درآمد در سه ماهه دوم سال 2021 کسب کند . این عدد 64 درصد بیشتر از در آمد 53.5 میلیارد یوآنی (8.25 میلیارد دلار) این شرکت در بازه زمانی مشابه سال گذشته است . افزایش سهم غول فناوری چینی از بازار گوشی های هوشمند به سرعت ادامه دارد . در ادامه اخبار فناوری با رایااستور همراه باشید .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

در شش ماهه منتهی به 30 ژوئن 2021 (9 تیر 1400) ، سود خالص شرکت 8.3 میلیارد یوآن (1.28 میلیارد دلار) بوده که دو برابر 4.5 میلیارد یوآن (690 میلیون دلار) به دست آمده در مدت مشابه سال گذشته است .

پس از تفکیک درآمد واحدهای مختلف ، به درآمد 59 میلیارد یوآنی (9.1 میلیارد دلار) واحد گوشی های هوشمند حاصل از فروش 52.9 میلیون دستگاه می رسیم که شیائومی را به جایگاه دوم فروش که پیش از این در اختیار اپل بود ، رسانده است .

تجارت محصولات اینترنت اشیاء و لایف استایل شیائومی ، به حدود 21 میلیارد یوآن (3.24 میلیارد دلار) می رسد که رشد 36 درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه می کند . بخش خدمات اینترنتی هم 7 میلیارد یوآن (1.08 میلیارد دلار) از کل درآمد شیائومی را تشکیل داده است .

تعداد محصولات اینترنت اشیاء متصل شده به پلتفرم AloT (هوش مصنوعی اشیاء) شرکت به 374.5 میلیون دستگاه رسیده است . همچنین تعداد کاربران دستیار هوشمند شیائومی از هدف تعریف شده 100 میلیون کاربر فعال در ماه فراتر رفته و به 102 میلیون کاربر رسیده است . کاربران اپلیکیشن Mi Home هم به مرز 56.5 میلیون نفر رسیده اند .

بیشتر بخوانید :   سامسونگ برای گوگل ، اوپو و شیائومی نمایشگر تاشو تولید می کند

شیائومی همچنین به رشد قدرتمند خود در بازار های خارج از چین اشاره می کند که فروش 43.6 میلیارد یوآنی (4.73 میلیارد دلار) در آنها ، نزدیک به نیمی از کل درآمد شرکت را تشکیل داده است .

2 برابر سود خالص و افزایش 64 درصدی شیائومی در فصل دوم 2021

در ادامه گزارش به سرمایه گذاری 3.1 میلیارد یوآنی (480 میلیون دلار) در مصارف تحقیق و توسعه (R&D) اشاره شده که نسبت به سال گذشته 56.5 درصد ، رشد داشته است .

شیائومی تاکید می کند در تلاش خود برای کسب برتری در فناوری های نو که پشتوانه تجارت شرکت هستند ، مصمم است .

لی جون ، بنیانگذار و مدیرعامل شیائومی ماه گذشته اعلام کرد ، در سال جاری تیم تحقیق و توسعه شرکت را با استخدام بیش از 5 هزار مهندس گسترش خواهد داد . او پیش بینی کرد که مخارج واحد تحقیق و توسعه شرکت ، امسال از مرز 13 میلیارد یوآن (2 میلیارد دلار) عبور خواهد کرد . این عدد در سال 2020 حدود 10 میلیارد یوآن (1.54 میلیارد دلار) بوده است .

شیائومی از خرید دیپ موشن ، شرکت فعال در حوزه فناوری خودران به ارزش 77.3 میلیارد دلار پرده برداشت که بخشی از برنامه 10 میلیارد دلاری شیائومی برای ورود به صنعت خودرو های الکتریکی است . شیائومی این حوزه را بخش مهمی از اکوسیستم هوشمند خود می داند .

لی جون در این باره گفته بود :

این بخشی مهم و جدا نشدنی از اکوسیستم هوشمند ما است ؛ این یک انتخاب اجتناب ناپذیر است که اکوسیستم یکپارچه AloT را گسترش دهیم ؛ همچنین تنها راهی است که می تواند چشم انداز شرکت را برآورده کند و زندگی بهتری مبتنی بر فناوری برای همه به ارمغان آورد .

 

بیشتر بخوانید :   شیائومی MIUI Pure Mode را آزمایش می کند - محافظت بیشتر در برابر نصب برنامه‌های مخرب

منبع : ZDNet

جستجوی پیشرفته اینستاگرام می تواند فاصله بین تیک تاک را کاهش دهد !

مقاله قبلی

نوا Y60 هواوی با باتری 5000 میلی آمپری و نمایشگر 6.6 اینچی معرفی شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار فناوری