سهم اندروید 13 از تمام دستگاه‌های اندرویدی فقط %12 است

درگذشته گوگل آمار ماهانه مربوط به توزیع نسخه اندروید را ازطریق وب‌سایت منتشر و دردسترس عموم قرار میداد. اما این روزها، گوگل کمتر شفاف است و خیلی کم آمار نسخه اندروید را منتشر می‌کند؛ احتمالاً به‌این دلیل است که سیستم‌عامل موبایل اندروید، کمتر ازقبل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درحال حاضر، گوگل بصورت نامرتب و پراکنده آمار را ازطریق اندروید استودیو منتشر می‌کند. گوگل به‌تازگی آمار جدیدی منتشر کرده درحالیکه آخرین‌بار ژانویه آمار منتشر کرده است.

در مقایسه با ماه ژانویه، سهم بازار اندروید 13 در بین دستگاه‌های اندرویدی بیش از دو برابر شده و از 5 درصد به 12.1 درصد رسیده. اگر بخواهیم منصفانه به آن نگاه کنیم، عملکرد اندروید 13 طی این 8 ماه انتشار، عالی بوده است.

اندروید 12 بعداز یکسال انتشار توانست %13.3 از سهم بازار را به‌خود اختصاص دهد، برای همین پیش‌بینی میشه که جایگزین آن یعنی اندروید 13 بتواند رکورد آن‌را بزند و سهم بیشتری از بازار را به‌خود اختصاص دهد. درسال گذشته شاهد بودیم که سامسونگ سرعت به‌روزرسانی‌های خودش را بهبود بخشید؛ همچنین برندهایی مانند وان‌پلاس، اوپو و ریلمی هم سریع‌تر دستگاه‌های خودرا به‌روزرسانی کردند.

پیشتاز نسخه‌های اندروید، نسخه اندروید 11 است که سال 2020 معرفی شد. باگذشت 2 سال و نیم از عرضه آن، این نسخه توانسته سهم %23.5 از بازار را بدست بیاورد. بااین سهم، اندروید 11 چیزی درحدود %16.5 از اندروید 12 و اندروید 12L جلوتر است.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید