فناوری

ویژگی که اندروید 14 از One UI سامسونگ کپی کرده است

آخرین بررسی‌های انجام شده روی آخرین نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده 2 اندروید 14، چیزی شبیه‌به “پین تایید خودکار” را مشخص کرده که توسط توسعه‌دهندگان XDA شرح داده شده است. دراین حالت، صرفاً باتایپ‌کردن پین، قفل گوشی باز می‌شود و نیازی به زدن دکمه اینتر نیست؛ فناوری که سامسونگ مدت‌هاست از آن استفاده می‌کند.

گوگل درباره این ویژگی درحال پیشرفت هشدار داده که تایید پین با زدن دکمه اینتر، ایمن‌تر از حالت خودکار است و آن را یک خطر امنیتی حساب می‌کند.

گوگل درتلاش است تا امنیت حالت تایید خودکار را افزایش دهد. ازنظر گوگل یکی از راه‌هایی که این حالت را تاحدودی امن می‌کند، افزایش محدودیت عددی روی پین تلفن است. درحال‌حاضر، برای واردکردن پین گوشی، به 4 عدد نیاز دارید که ازنظر گوگل برای حالت تایید خودکار، به 6 عدد نیاز است و باید تعداد اعداد پین، افزایش پیدا کند.

فعال‌کردن تایید پین خودکار در اندروید 14

در پیش‌نمایش توسعه‌دهنده، برای فعال کردن تایید پین خودکار باید به مسیر تنظیمات> امنیت و حریم‌خصوصی> قفل دستگاه> قفل صفحه مراجعه کرد و روی نماد چرخ‌دنده برای دریافت گزینه‌های بیشتر ضربه زد.

هنوز مشخص نیست که این ویژگی با نسخه پایدار اندروید 14 ارائه می‌شود یا نه؟ چراکه XDA اشاره یادآوری می‌کند که پرچم این مورد باید روشن باشد، درحالیکه بصورت پیش‌فرض خاموش است.

پیش‌نمایش توسعه‌دهنده 2 اندروید 14 روی افزایش حریم‌خصوصی تمرکز دارد. گوگل تلاش‌های زیادی برای امن‌کردن رمزهای‌عبور انجام داده است و به‌همین‌منظور یک API جدید ایجاد کرده که ورود به برنامه‌ها را بدون رمز عبور، ایمن‌تر و یکپارچه‌تر کرده است.

آخرین نسخه DP، امنیت عکس‌های تلفن را بیشتر از قبل تامین می‌کند. آخرین نسخه DP به‌شما اجازه می‌دهد مشخص کنید که یک برنامه چه‌بخش‌هایی از رسانه را می‌تواند ببینید. این ویژگی باعث می‌شود تاکل کتابخانه خود را در معرض دید قرار ندهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *