پروژه مودم داخلی اپل تا اواخر سال 2025 به تأخیر افتاد

توسعه مودم داخلی در شرکت اپل با چندین مشکل مواجه شده که آخرین دلیل باعث شده تا توسعه مودم تا سال 2025 به تأخیر بیفتد. در ادامه برای جزئیات بیشتر با رایااستور همراه باشید.

تأمین‌کننده مودم اپل، کوالکام است و این دو شرکت سابقه‌ای دشوار در زمینه مسائل حقوقی و رقابت داشته‌اند. به‌گفته گزارشی از بلومبرگ، اپل قرار بود که یک مودم داخلی را در اوایل سال 2025 عرضه کند، اما این پروژه به مشکلاتی برخورده است.

به گفته افرادی که با مسأله آشنا هستند، اپل ممکن است تا اواخر سال 2025 یا اوایل 2026 عرضه را به تعویق بیاندازد.

اخیراً اپل قراردادش با کوالکام را تا سال 2026 تمدید کرده است. این تمدید قرارداد غیرمنتظره بود، چراکه مدیرعامل کوالکام انتظار داشت که اپل بتواند مودم داخلی خودش را در سال 2024 عرضه کند.

طراحی مودم کار کوچکی نیست. برای طراحی یک مودم، نیاز به یک تراشه است که بتواند بطور کارآمد به شبکه‌های سلولی در سراسر جهان متصل شود و سرعتی رقابتی ارائه دهد.

گزارشات قبلی حکایت از این داشتند که توسعه مودم اپل نسبت‌به کوالکام، سه سال عقب افتاده است.

اپل مصمم است که مودم خودش را توسعه دهد زیرا از کنترل کامل سخت‌افزار و نرم‌افزار لذت می‌برد. بااین‌حال، کوالکام دراین حوزه رهبر است و پیشی گرفتن از آن کار دشواری است.

گفته میشد که آیفون SE 4 اولین مدلی است که مودم داخلی اپل روی آن آزمایش می‌شود، اما این پروژه کنسل شد. با تأخیرات بوجود آمده، مشخص نیست که آیا اپل قصد دارد مودم خودش را عرضه کند یا از معرفی آن برای همیشه منصرف شده است؟ اما چیزی که وجود دارد این است که کار برروی این پروژه ادامه دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید