اپل قصد دارد از RCS برای سال 2024 در گوشی‌های آیفون استفاده کند

براساس گزارش جدیدی که منتشرشده، اپل تأیید کرده که قصد دارد برای سال آینده از RCS در گوشی‌های آیفون خودش استفاده کند. در ادامه برای جزئیات بیشتر با رایااستور همراه باشید.

رنگ حباب‌های چت به دلایلی برای مردم ایالات متحده بسیار مهم است. به‌نظر می‌آید که رنگ آبی، ازنظر آن‌ها رنگ خوب و رنگ سبز، رنگ ضعیفی است. درحالیکه مردم اروپا از واتساپ، تلگرام و فیسبوک مسنجر استفاده می‌کنند، اما برای مردم ایالات متحده حباب‌ها اهمیت دارند.

شرکت فناوری اپل امروز اعلام کرد که قصد دارد برای سال آینده از RCS در iOS استفاده کند. همانطور که می‌دانید، RCS استانداردی شبیه‌به iMessage است که برروی SMS اجرا می‌شود.

بهتر است بدانید که RCS، به‌هیچ عنوان iMessage نیست. اپل قصد دارد RCS را در آیفون‌ها ادغام کند، اما iMessage همچنان وجود خواهد داشت. سایت جی‌اس‌ام‌آرنا باوجود اینکه اپل هیچ‌چیزی درباره رنگ حباب‌های پیام‌ها اعلام نکرده، اما مدعی است که پیام‌های ارسالی از طریق RCS همچنان با حباب سبز نمایش داده خواهند شد.

یک نماینده اپل به سایت 9to5Mac این‌طور گفته است:

اواخر سال آینده، ما پشتیبانی از RCS Universal Profile را اضافه خواهیم کرد، استانداردی که درحال‌حاضر توسط انجمن GSM منتشر شده است. ما معتقدیم RCS Universal Profile در مقایسه با SMS یا MMS، تجربه همکاری بهتری را ارائه می‌دهد. این ویژگی در کنار iMessage کار خواهد کرد که همچنان بهترین و امن‌ترین تجربه پیام‌رسانی برای کاربران اپل به‌حساب می‌آید.

نماینده اپل

RCS ویژگی‌های مشابه iMessage زیادی را به گفتگوهای بین پلتفرمی آیفون‌ها و گوشی‌های اندرویدی از قبیل درخواست‌های خوانده شده، نشان‌گرهای تایپ، به اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدئو با کیفیت بالا، به اشتراک‌گذاری مکان و… را اضافه خواهد کرد.

بااین‌حال همه این موارد، اهمیتی نخواهند داشت چراکه حباب‌ها همچنان سبز خواهند بود. درواقع این یک تلاش برای هیچ‌چیز خواهد بود. درحال‌حاضر تنها راهی که می‌توان از یک دستگاه اندرویدی، حباب‌های آبی دریافت کرد استفاده از برنامه چت گوشی‌های ناتینگ است که اخیراً معرفی شده است.

آیا رنگ چت برای شماهم اهمیت دارد؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید