موبایل

اپل طی چندسال آینده، یک‌چهارم تولید آیفون را به هند منتقل می‌کند

به گزارش وال‌استریت ژورنال و به‌نقل از جی‌اس‌ام‌آرنا، اپل قصد دارد طی دو تا سه سال آینده یک چهارم تولید گوشی‌های آیفون خودش را به هند منتقل کند. این بدان معناست که بیش از 50 میلیون آیفون در سال در هند تولید خواهند شد.

چین همچنان بزرگترین تولیدکننده آیفون در جهان خواهد بود، اما به دلیل تنش‌های فعلی میان آمریکا و چین، گزارش‌ها می‌گویند که اپل به تنوع در خط تولید خود نیاز دارد. تا پیش از این تولید آیفون در هند نسبت‌به چین به‌شدت کم بود، اما این مسئله با شروع تولید آیفون ۱۴ تغییر کرد و هند همزمان با چین در یک‌ماه شروع به تولید کرد.

تاکنون تلاش‌های اپل برای تولید گوشی‌های آیفون در هند به‌کندی پیش رفته چراکه اتحادیه‌های محلی در هند با شیفت‌های کاری 12 ساعته مخالف هستند. اما درسال 2023، اپل بیشتر از هرمدل دیگری آیفون 15 تولید کرد و این اولین‌باری بود که اپل موفق شد این مدل ساخت هند را در روز معرفی، به بازار عرضه کند.

در‌حال‌حاضر، فاکسکان درحال ساخت یک کارخانه در ایالت کارناتاکا است که در آوریل ۲۰۲۴ به بهره‌برداری خواهد رسید. اما گزارش وال‌استریت ژورنال به‌وجود یک کارخانه مهم دیگر نیز اشاره دارد.

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *