افیلیت دیجیکالا 728 در 90

اپل سال آینده iOS رو به روی فروشگاه‌های شخص ثالث باز می‌کنه

به گزارش رایااستور، اپل برای اینکه بتونه الزامات اتحادیه اروپا که توی قانون بازارهای دیجیتال و خدمات اومده رو رعایت کنه، تغییرات گسترده‌ای رو توی iOS و سایر محصولات و خدماتش برنامه‌ریزی کرده. به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، کوپرتینو پلتفرم خودش رو برای “باز کردن عناصر کلیدی” مجدداً طراحی می‌کنه، به این معنی که کاربران آیفون و آیپد میتونن برنامه‌ها رو از طریق فروشگاه‌های برنامه و وب‌سایت‌های شخص ثالث دانلود کنن.

پیش‌بینی میشه این تغییرات در حال حاضر فقط توی 27 کشور عضو اتحادیه اروپا اتفاق بیافته، اما مطمئنا زمینه رو برای گسترش نهایی خدمات به سایر مناطق هم فراهم می‌کنه.

برنامه‌های به‌روزرسانی احتمالاً با iOS 17 در سال 2023 ارائه میشن، چراکه شرکت‌ها تا سال 2024 فرصت دارن تا بطور کامل از قانون بازارهای دیجیتال پیروی کنن. این پیاده‌سازی همچنین شامل امکان دسترسی گسترده‌تر به تراشه NFC، دوربین، Find My Network و AirTag و آوردن موتورهای مرور وب جدید به آیفون و آیپد میشه.

گورمن تصریح کرده که اپل همچنان در حال برنامه‌ریزی برای دریافت هزینه از توسعه دهندگان خودشه، حتی اگه برنامه‌هاشون رو از طریق اپ استور توزیع نکنن.

قانون بازارهای دیجیتال و قانون خدمات دیجیتال، لوایحی هستن که برای ترویج رقابت منصفانه و حفاظت بهتر از حریم خصوصی و حذف بعضی از تبلیغات هدفمند تهاجمی طراحی شدن. اقدامات اپل در درجه اول تحت قانون اول قرار داره که قراره قابلیت همکاری بهتری با خدمات رقیب کوچکتر رو ارائه بده.

حالا فرض کنید که اپل نخواد از قانونی که از اول ژانویه 2024 لازم الاجرا میشه تبعیت کنه. در این صورت رگولاتورها ممکنه %10 از کل گردش مالی جهانی رو جریمه بشن و اگه تخلف رو دوبار تکرار کنن، این جریمه به %20 میرسه.

خبرهای بیشتری بخونید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید