پتنت جدید اپل، موتور بازخورد لمسی آیفون را تقویت می‌کند

به‌تازگی اپل پتنت طراحی را دریافت کرده که هدف آن بهبود حفاظت از موتور Taptic است که مسئول ارائه بازخورد لمسی و لرزش در آیفون‌ها است. این پتنت که…

به‌تازگی اپل پتنت طراحی را دریافت کرده که هدف آن بهبود حفاظت از موتور Taptic است که مسئول ارائه بازخورد لمسی و لرزش در آیفون‌ها است. این پتنت که توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) منتشر شده، تعهد اپل را به بهبود دستگاه‌های خود نشان می‌دهد.

فنر موتور تاپیک

Taptic Engine یکی از اجزای مهم در آیفون است که حس لامسه را به کاربران منتقل می‌کند. بااین‌حال، خطر آسیب رسیدن به موتور در صورت افتادن دستگاه یا ضربه شدید وجود دارد.

طراحی فعلی شامل یک بلوک جرمی است که برای تولید بازخورد لمسی در داخل موتور آویزان است. در شرایط خاص (مانند افتادن یا ضربه شدید)، نیروی واردشده توسط بلوک جرمی ممکن است از محدودیت‌های فنر فراتر رود و در نتیجه به موتور آسیب وارد شود.

برای رفع این مشکل، پتنت جدید اپل راه‌حلی نوآورانه را معرفی می‌کند. این شرکت یک جزء فنر غیرخطی خارجی را به موتور بازخورد لمسی موجود اضافه کرده است. این جزء اضافی برای کاهش نیروهای ضربه در هنگام سقوط یا برخورد عمل می‌کند و محافظت بهتری برای موتور Taptic ایجاد می‌کند.

منبع appuals
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید