ایسوس عرضه جهانی ROG Ally را تایید می‌کند

در اوایل این‌ماه، ایسوس از دستگاه بازی‌دستی ویندوز ROG Allly خود رونمایی کرد. این امر، باعث سروصدای زیادی در حوزه بازی شد، بااین‌حال‌که هنوز تمام جزئیات، مشخصات و قابلیت‌های آن‌را نمیدانیم.

ایسوس درحال‌حاضر اعلام‌کرده که Ally بصورت جهانی عرضه می‌شود و احتمالاً زودتر ازحدانتظار منتشر می‌شود.

تمام اطلاعاتی که ایسوس در توییت خود اعلام کرده همین است و جزئیات بیشتری از دستگاه بازی ارائه نکرده. اما همانطورکه گزارش‌ها و پیش‌نمایش‌های اولیه نشان می‌دهند، ROG Ally ازیک صفحه‌نمایش 7 اینچی با رزولوشن 1080 پیکسل و نرخ 120 هرتز استفاده می‌کند. در هسته آن نوعی راه‌حل سفارشی AMD Zen4 و CPU + GPU RDNA3 وجود دارد؛ چیزی شبیه‌به Ryzen 7040U.. همانطورکه توسط Linus از Linus Tech Tips بیان شده، ظاهراً سیلیکون سفارشی داخل Ally می‌تواند تا دوبرابر عملکرد Valve Steam Deck را در همان برق 35 واتی ارائه دهد و باید بتواند %50 نرخ فریم بهتری را در حالت توان 15 وات تولید کند.

دربخش مشخصات غیررسمی ROG Ally، اشاره‌شده که این دستگاه بازی دارای ابعاد 28.0×11.3×3.9 میلی‌متری و وزن 608 گرم است که از Steam Deck سبک‌تر و جمع‌وجورتر است. ماهمچنین این‌را می‌دانیم که راگ Ally ویندوز 11 را برخی از نرم‌افزارهای سفارشی ایسوس اجرا می‌کند.

باتوجه به‌اینکه ایسوس عرضه‌جهانی این دستگاه‌بازی را تایید کرده، تنها موردی که باقی می‌ماند، قیمت آن است. قیمت این‌دستگاه می‌تواند باعث رشد یا شکست آن شود. درحال‌حاضر Valve به یک عرضه‌ثابت از Steam Deck رقابتی‌خود با MSRP رسیده و آن‌را باقیمت 399 دلار عرضه می‌کند. حالا سوالی که وجود دارد این‌است که دستگاه بازی ROG Ally باچه قیمتی عرضه می‌شود؟

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید