اپلیکیشنتلگرام

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات تلگرام دسکتاپ ( اندروید و آیفون )

12

یکی از پرکاربرد ترین اپلیکیشن هایی که امروزه در بین بسیاری از کاربران قرار دارد ، اپلیکیشن تلگرام میباشد . همه از تلگرام برای انتقال اطلاعات استفاده می کنیم حال چه متنی و یا چه رسانه ای باشد . به هر حال ممکن است بخواهید که از اطلاعات اکانت تلگرام خود بک آپ یا نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت پاک شدن و یا باگ داشتن تلگرام ، آنها را بازیابی کنید . برای اطلاع از روش تهیه خروجی گرفتن ( بکاپ ) از اطلاعات تلگرام با رایااستور همراه باشید .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چرا باید از اطلاعات خود بک آپ داشته باشیم ؟

فرقی نمی کند شما از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید یا آیفون . به هرحال شما در حال ارسال و دریافت اطلاعات از دوستان ، همکاران و خانواده خود هستید . همه ما اطلاعاتی داریم که برایمان مهم هستند و نباید آنها پاک شوند . برای جلوگیری از پاک شدن و فراموش شدن اطلاعات بایستی حتما از اطلاعات اکانت خود پشتیبان تهیه کنیم . با تهیه بکاپ از اکانت تلگرامی خود می توانید انواع فایل ها از طریق متن ، عکس ، ویدئو و مخاطبین خود را برای همیشه داشته باشید .

نسخه تلگرام دسکتاپ ، نوعی از تلگرام میباشد که می توانید روی کامپیوتر شخصی خود نصب کنید و بطور مستقیم از طریق سیستم رایانه ای خود ، اکانت تلگرامی خود را کنترل کنید . در آپدیت جدید تلگرام برای نسخه دسکتاپی ، می توانید بطور مستقیم از حساب تلگرام خود پشتیبان تهیه کنید و دیگر نگرانی بابت حذف اطلاعات خود را نداشته باشید .

در ادامه همراه باشید تا باهم به نحوه بکاپ گرفتن از تلگرام دسکتاپ برای گوشی های اندروید و آیفون را بررسی کنیم .

 

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از تلگرام دسکتاپ در کامپیوتر

بکاپ گرفتن از اطلاعات در نسخه کامپیوتر به راحتی صورت میگیرد . برای این کار ابتدا برنامه تلگرام را در دسکتاپ خود باز کنید و وارد حساب تلگرامی شوید که می خواهید از آن پشتیبان تهیه کنید . بعد از وارد شدن ، مراحل زیر را انجام دهید :

بیشتر بخوانید :   آموزش پخش ویدئو شناور (معلق) در نسخه جدید تلگرام

تهیه بکاپ از تلگرام

در اولین اقدام از گوشه بالا ، سمت راست روی آیکون سه نقطه کلیک کنید و از منوی باز شده روی گزینه تنطیمات ( Settings ) کلیک کنید .

تهیه نسخه پشتیبان از تلگرام

در ادامه در پنجره شناور بازشده ، به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Export Telegram Data برسید . بعد از پیدا کردن این گزینه روی آن کلیک کنید تا پنجره ای همانند عکس زیر برای شما نمایش داده شود .

خروجی گرفتن از اطلاعات اکانت تلگرام دسکتاپ

در این بخش خود تلگرام بطور پیش فرض ، گزینه هایی را انتخاب کرده است که شما با کلیک بر روی گزینه Export می توانید نسبت به دریافت بک آپ اکانت خود اقدام کنید ، اما اگر احیانا قصد دارید که عملیات پشتیبان گیری از اطلاعات حساب تلگرامی خود را شخصی سازی کنید باید با گزینه ها بیشتر آشنا شوید . در ادامه برای شما شرح خواهیم داد که هر گزینه چه منظوری را می رساند :

 

گزینه Account Information : با انتخاب این گزینه تمام اطلاعاتی نظیر نام اکانت تلگرام ، عکس پروفایل ، شماره تماس و تمام اطلاعات حساب کاربری تلگرام شما در فایل بکاپ ذخیر خواهد شد .

گزینه Contacts List : با انتخاب این گزینه تمام لیست مخاطبین تلگرام شما در فابل پشتیبان ذخیره می شوند .

گزینه Personal Chats : با انتخاب تیک این گزینه تمام چت ( گفتگو ) های خصوصی شما درون فایل بکاپ تلگرام ، خروجی گرفته می شوند .

گزینه Bot Chats : با انتخاب تیک این گزینه ، تمام پیام های شما به ربات تلگرام زیر ذخیره می شوند .

گزینه Private Groups : با انتخاب این گزینه از آرشیو  تمام گروه های خصوصی که شما در آن ها عضو هستید هم فایل پشتیبان تهیه می شود .

گزینه Only my Messages : این گزینه در زیر مجموعه Private Groups قرار دارد و با انتخاب آن تنها پیام هایی که شما در گروه های خصوصی ارسال کرده اید در فایل بک آپ ذخیره می شود و پیام های سایر دیگران زخیره نخواهد شد . اگر تمایل دارید تمامی پیام ها ذخیره شوند ، این تیک را فعال نکنید .

بیشتر بخوانید :   هک تلگرام در 3 دقیقه ! + راه حل ساده برای محافظت از اکانت تلگرام

گزینه Private Channels : با انتخاب این گزینه تمام پیام هایی که در کانال های خصوصی ارسال شده است در فایل پشتیبان ذخیره خواهند شد .

گزینه Public Groups : با فعال کردن تیک این گزینه ، تمام پیام های دریافت شده و ارسال شده در گروه های عمومی در فابل بکاپ ، خروجی گرفته می شوند .

گزینه Public Channels : با انتخاب و فعال کردن این گزینه تمام پیغام های ارسال شده در کانال های عمومی هم در نسخه پشتیبان ذخیره می شوند .

گزینه Photos : با فعالسازی این گزینه تمام عکس هایی که ارسال کرده اید و دریافت کرده اید درون فایل پشتیبانی ذخیره خواهند شد .

گزینه Video Files : با فعالسازی این گزینه ، تمام ویدئو هایی که ارسال و دریافت کرده اید را می توانید در نسخه بکاپ حساب تلگرامی خود ذخیره کنید .

گزینه Voice Messages : با انتخاب و فعالسازی این گزینه می توانید تمامی صدا ( وُیس ) هایی که ارسال و دریافت کرده اید را درون فایل پشتیبان خود ذخیره کنید .

گزینه Round Video Messages : با انتخاب و فعالسازی این گزینه تمام ویدئو مسیج هایی که ارسال و دریافت کرده اید را می توانید در نسخه پشتیبان داشته باشید .

گزینه Stickers : این گزینه این امکان را به شما می دهد که تمامی استیکر هایی که ارسال و دریافت کرده اید را که هنوز در تلگرام شما فعال هستند را در بکاپ خود داشته باشید .

گزینه Animated GIFs : با انتخاب این گزینه تمام تصاویر متحرک ( گیفت ) هایی را که ارسال و یا دریافت کرده اید و برای دسترسی سریع تر در گوشی شما ذخیره شده اند را در فایل بکاپ داشته باشید .

گزینه Files : با انتخاب این گزینه تمام فایل هایی که ارسال و دریافت کرده اید را می توانید ذخیره کنید . همچنین در زیر این گزینه یک اسلاید وجود دارد که می توانید حجم فایل هایی که می خواهید ذخیره شوند را مشخص کنید ، برای مثال اگر گزینه Files را فعال کنید و حجم را روی 5 مگابایت بگذارید ، تمام فایل هایی که حجم آنها تا 5 مگابایت میباشد در فایل پشتیبان ذخیره می شوند و فایل های با حجم بیشتر ذخیره نخواهند شد .

بیشتر بخوانید :   لیست 23 مورد از بهترین ربات های تلگرام ( Telegram Bot )

گزینه Active Sessions : این گزینه برای نشست ها و سیستم های فعالی میباشد که حساب کاربری شما در آنها فعال میباشد .

گزینه Miscellaneous Data : با فعالسازی این گزینه تمام اطلاعاتی که در گزینه های قبل نبودند در فایل پشتیبان ذخیره می شوند .

گزینه Download Path : در این قسمت می توانید مسیر ذخیره فایل بکاپ را مشخص سازید .

گزینه های Human-readable HTML و Machine-readable JSON :  این دو گزینه ، نوع فایل بکاپ برای ذخیره را مشخص می کنند که پیشنهاد ما برای پشتیبان گیری از اطلاعات اکانت تلگرام در ویندوز ، گزینه اول میباشد .

 

در این قسمت سعی کردیم تمام گزینه ها را برای شما شرح دهیم تا شما بتوانید بکاپ را با آگاهی کامل انجام دهید .

 

بکاپ گیری از اطلاعات در گوشی اندروید و گوشی آیفون

تهیه نسخه پشتیبان از تلگرام

حتما با خود این سوال را می پرسید که چگونه از اکانت تلگرام خود در موبایل های اندروید و اپل ، نسخه پشتیبان خروجی بگیرید . اگر فکر می کنید که این روش تنها مختص دسکتاپ میباشد باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید ، چرا که روش می توانید از حساب کاربری شما در گوشی های اندرویدی و آیفون بک آپ تهیه کند . برای این کار تنها کافیست ، حساب کاربری تلگرامی که روی گوشی اندروید و یا ایفون خود دارید را به تلگرام نسخه ویندوز متصل کنید و مراحل ذکر شده را طی کنید . با این کار یک بکاپ جامع از اکانت تلگرامی که روی گوشی اندرویدی و یا آیفون خود دارید را خواهید داشت . در این حالت یک بک آپ جامع از اکانت تلگرام فعال در گوشی اندرویدی یا آیفون خواهید داشت. بنابراین قابلیت جدیدی که تلگرام در نسخه دسکتاپ برنامه خود ارائه کرده عملا به طور رسمی امکان بک آپ گرفتن از تلگرام اندروید و بک آپ گرفتن از تلگرام آیفون را هم فراهم کرده است .

احیای باتری موبایل

مقاله قبلی

راهنمای تعویض آنتن وای فای گوشی آیفون 4 اپل

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

12 نظرات

 1. واقعا عالی دمتون گرم
  فقط ی سوال . من اینجاش که گفتین از طریق دسکتاپ میشه برای گوشی اندروید و آیفون بکاپ گرف رو متوجه نشدم .
  یعنی چی آخه مگه میشه با کامپیوتر از تلگرام گوشی خروجی گرف ؟

  1. سلام برای خروجی گرفتن از حساب تلگرامی خودتون می تونید با استفاده از تلگرام کامپیوتر ، وارد حساب کاربری بشید که روی گوشی آیفون و اندرویدتون وجود داره .
   وقتی وارد شدید یه بک آپ از اکانتتون بگیرید با تلگرام دسکتاپ .
   این بکاپ رو بعدا می تونید روی گوشیتون هم بازگردانی کنید

 2. من از تلگرام کامپیوترم خروجی گرفتم ❤️

  دمتون گرم

 3. ببخشید با این روش از کل آرشیو تلگرام ، مخاطبین ، فیلم ها و عکس و …. خروجی گرفته میشه یا به اصطلاح اکسپورت میشن ؟

 4. سلام و درود
  من تونستم طبق آموزش شما یه نسخه پشتیبان از اطلاعات تلگرام توی دسکتاپ تهیه کنم فقط یه سوالی که اینجا میمونه اینه که چطوری باید این اطلاعات رو بازگردانی کنم ؟؟؟؟؟؟ و اینکه این نسخه پشتیبانی که تهیه کردم نمیپره و پاک نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   آموزش بازگردانی پشتیبانی بزودی در بخش وبلاگ قرار میگیره
   و در خصوص پاک شدن اطلاعاتتون باید بگم اگر مراحل رو درست انجام بدید خیر پاک نمیشه خیالتون راحت .

 5. دوستان حتما لازم نیست که برای تهیه نسخه پشتیبانی تلگرام از نسخه ویندوز استفاده کرد با خود گوشی های اندرویدی و آیفون هم میشه پشتیبانی گرفت

 6. من که انجام دادم ولی نشد همش خطا میداد و آخرشم ولش کردم و پشیمون شدم حالا نمیدونم من اشتباه انجام دادم یا این مطلب و اشتباه نوشتن

  1. من انجام دادم و بدون هیچ مشکلی تونستم پشتیبانی بگیرم تو حتما با دقت انجام ندادی و دستور العمل و خوب دنبال نکردی

 7. بدرد نخور

  1. خیلیم لازم و ضروریه چی میگید شما

 8. سلام دوستان من به تلگرام روی سیستمم نیاز دارم ولی هر کاری میکنم باز نمیشه . میشه بگید باید چیکار کنم ؟؟

نظرات بسته شده اند