واتساپ

واتساپ : آموزش بکاپ گرفتن از اطلاعات واتساپ (آرشیو چت)

یکی از کارهای بسیار ضروری که در استفاده از مسنجر ها و پیام رسان های شبکه‌های اجتماعی نباید هیچگاه آن را فراموش کرد ، بحث بکاپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان می باشد . برنامه واتساپ ، بعنوان یک پیام رسان محبوب این امکان و این قابلیت را به کاربر خود می دهد تا بتواند به روش‌های مختلفی از گفتگوها و چت های خود با سایر کاربران ، خروجی تهیه کند . به این صورت هر زمان که شما نیاز داشته باشید می توانید به آرشیو گفتگو و چت های خود دسترسی داشته باشید . ما در این مقاله از سایت رایااستور قصد داریم به شما آموزش نحوه بکاپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان از گفتگوهای واتساپ و آرشیوهای چت واتساپ را آموزش دهیم ، در ادامه با ما همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (آرشیو چت)

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از گفتگو های واتساپ (آرشیو چت)

پیام رسان واتساپ یکی از محبوب‌ترین پیام رسان ها در سطح جهان میباشد که امکانات بسیاری را برای کاربران خود فراهم آورده است . کاربران واتس‌اپ می‌توانند انواع فایل ها از قبیل متن ،عکس ، ویدئو ، اسناد ، صدا و غیره را با یکدیگر به اشتراک بگذارند . دو مزیت دیگری که واتساپ برای کاربران خود به ارمغان آورده است ، مزیت برقراری تماس صوتی و تماس تصویری می باشد .

طبق تحقیقاتی که خود واتساپ انجام داده است اکثر کاربران از واتساپ ، برای رد و بدل کردن پیام های متنی استفاده می کنند و حتماً شما هم لیست بلند بالایی از گفتگوها را در اکانت واتساپ خود دارید که شاید برای تان مهم باشد که بسیاری از آنها را برای همیشه داشته باشید و دلتان نخواهد بود آنها را حذف کنید . اما چگونه می توانیم از حذف شدن ، پاک شدن و از دست رفتن اطلاعات خود در واتساپ جلوگیری کنیم ؟

 

بیشتر بخوانید : حذف پیام های قدیمی در واتس اپ

 

این سوالی است که ما در این مقاله قصد داریم به آن به طور کامل پاسخ دهیم . برای حفظ و نگهداری اطلاعات خود و برای جلوگیری از پاک شدن اطلاعاتی که به آنها نیاز دارید بهترین روش بکاپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان می‌شود . واتساپ این امکان را به کاربران خود داده است که بتوانند از کل آرشیو گفتگوهای خود و یا حتی از پیام‌های متنی خود خروجی تهیه کنند .

اگر شما قصد دارید که از کل گفتگوهای خود بک آپ تهیه کنید می توانید به دو روش مختلف بکاپ تهیه کنید و اگر فقط قصد دارید از پیام های رد و بدل شده در یک گفتگو (چت) بک آپ تهیه کنید و خروجی بگیرید ، می توانید از یک روش اختصاصی که در ادامه همه آنها را برای شما شرح می‌دهیم استفاده کنید و از اکانت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید .

ما در این مقاله قصد داریم به شما آموزش تهیه نسخه پشتیبان و بکاپ از گفتگوهای واتساپ را آموزش دهیم . اگر امنیت اطلاعات واتساپ برای شما بسیار اهمیت دارد پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله غیر فعال کردن اشتراک گذاری اطلاعات واتساپ در فیس بوک را به طور کامل مطالعه نمایید .

 

آموزش نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (آرشیو چت)

وقت آن رسیده است که به شما آموزش دهیم که چگونه از حساب کاربری واتساپ خود نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید . اگر تمایل دارید که از کل گفتگوهای خود در واتساپ یا به بیان دیگر از آرشیو چت های خود در این اپلیکیشن پیام‌رسان ، خروجی بگیرید به دو روش مختلف می‌توانید این کار را انجام دهید . اولین روش مربوط به بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در حافظه داخلی باشد ، برای انجام این کار و بکاپ گیری از گفتگوهای پیام‌رسان واتس‌اپ در حافظه داخلی مراحل زیر را طی کنید :

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید .
 • از منوی اصلی برنامه گزینه Settings را انتخاب کنید .
 • سپس گزینه Chats را انتخاب کنید .
 • سپس گزینه Chat Backup را انتخاب کنید .
 • حال کافی است که گزینه سبز رنگ BackUp را لمس کنید .

 

بیشتر بخوانید : آموزش تعویض اسپیکر آیفون 4

 

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از گفتگو های واتساپ (آرشیو چت)

 

به این صورت واتساپ به طور اتوماتیک شروع به بکاپ گیری از کل آرشیو چت در حافظه داخلی دستگاه شما می کند .

همانطور که مشاهده می کنید در بالای صفحه و در زیر گزینه Last Backup اطلاعات و جزئیات مربوط به آخرین خروجی است که از آرشیو گفتگو های خود در واتساپ تهیه کرده اید .اطلاعات موجود در کنار گزینه Local نشان دهنده آخرین خروجی است که شما از این طریق در حافظه داخلی دستگاه خود ذخیره کردید .

در زیر گزینه ها عبارتی به عنوان گوگل درایو Google Drive را مشاهده می کنید گوگل درایو یا سرویس ذخیره سازی ابری گوگل درایو هم این امکان را به شما می دهد که بتوانید از اطلاعات واتساپ خود بکاپ یا خروجی بگیرید . در واقع گوگل درایو ، دومین روش برای تهیه نسخه پشتیبان از کل آرشیو حساب کاربری واتساپ شما می باشد . برای تهیه نسخه پشتیبان از اکانت واتساپ خود در گوگل درایو ، مراحل زیر را طی کنید :

 • ابتدا برنامه واتساپ را اجرا کنید .
 • سپس از منوی اصلی برنامه گزینه Settings را انتخاب کنید .
 • سپس گزینه Chats را انتخاب کنید .
 • سپس گزینه Chat Backup را انتخاب کنید .
 • در زیر شاخه ای که با عنوان Google Drive Settings مشخص شده است گزینه Back up to Google Drive را لمس کنید و زمان مدنظرتان برای بکاپ گیری از گفتگو گروه های اکانت واتساپ خود را مشخص کنید .

نکته : شما برای بکاپ گرفتن از اطلاعات حساب کاربری و آرشیو گفتگوهای خودتان در واتساپ و ذخیره آنها در سرویس ابری گوگل درایو می توانید تنظیمات واتساپ را طوری برنامه ریزی کنید ، که واتساپ در بازه های زمانی مشخص از حساب کاربری شما خروجی گرفته و آن را در سرویس گوگل درایو شما ذخیره کنید . این بازه های زمانی می‌تواند روزانه ، هفتگی و ماهانه باشند .

با انتخاب گزینه Never بک آپ گیری از گفتگوهای شما در سرویس گوگل درایو به صورت کامل غیر فعال می شود . با انتخاب گزینه Only when I ta “Back Up” هم تنظیمات این بخش به گونه‌ای انجام می‌شود که فقط با لمس گزینه Backup از سمت شما تهیه نسخه پشتیبان انجام می‌شود . بکاپ گیری به این صورت است که ابتدا خروجی از حساب واتساپ شما انجام می گیرد و در حافظه داخلی دستگاه شما ذخیره می شود و سپس یک کپی از این نسخه پشتیبان در حساب ابری گوگل درایو شما ذخیره می شود . در واقع با انتخاب این گزینه ها قابلیت پشتیبان گیری اتوماتیک گوگل را غیرفعال می شود و به صورت دستی انجام می شود.

برای تهیه نسخه پشتیبان و ذخیره آن در سرویس ابری گوگل درایو تنظیمات زیر را به دقت انجام دهید :

 • گزینه Account در بخش تنظیمات واتساپ را لمس کنید و اکانت گوگل که می خواهید فایل بکاپ آرشیو گفتگو های واتساپ شما در آن ذخیره شود را انتخاب کنید ، همچنین می توانید با لمس گزینه Add account یک اکانت جدید برای نسخه پشتیبان بسازید .
 • گزینه Back up over را لمس کنید . این گزینه شرایط مساعد ارتباطی برای بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ را مشخص کند . با انتخاب گزینه Wi-Fi Only ، بکاپ گیری از گفتگو واتساپ فقط در صورتی انجام می‌گیرد که گوشی شما به شبکه وای فای متصل باشد . و با انتخاب گزینه Wi-Fi or Cellular بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ شما در صورت انجام می شود که یا به شبکه وای فای متصل باشد و یا به دیتای موبایل .
 • گزینه آخری که در این بخش وجود دارد گزینه Include Videos می باشد ، که اگر این گزینه را فعال کنید در زمان بکاپ گیری ، از ویدیوهای شما هم بکاپ گرفته می‌شود و اگر آن را فعال نکنید ، در حین تهیه نسخه پشتیبان و خروجی گرفتن از لیست گفتگوهای واتساپ شما به هیچ وجه به ویدئوها توجهی نمی‌شود و از آنها نسخه پشتیبان تهیه نخواهد شد .

 

بیشتر بخوانید : بررسی انواع گوشی موبایل

 

با انجام مراحل بالا شما به راحتی می توانید از حساب واتساب خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و در مواقع لزوم و در مواقعی که گوشی شما به مشکل می‌خورد از آن استفاده کنید . با توجه به اینکه تهیه نسخه پشتیبان و خروجی گرفتن از اکانت واتساپ شما در گوگل درایو نیازمند حجم و زمان و متصل بودن به اینترنت می باشد، توصیه می کنیم که گزینه Never را انتخاب کنید تا عملیات بکاپ گیری در نسخه گوگل درایو برای شما غیرفعال شود . شما هر زمان که نیاز به تهیه نسخه بکاپ داشتید کافیست مراحل گفته شده را طی کنید و فقط دکمه Backup را لمس کنید تا از کل اکانت و آرشیو گفتگوهای (چت) واتساپ شما خروجی گرفته شود و در حافظه داخلی دستگاه شما ذخیره شود .

 

بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ با استفاده از ایمیل

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از گفتگو های واتساپ (آرشیو چت)

روش آخری که از طریق آن می‌توانید گفتگوهای رد و بدل شده ، میان خود و دوستانتان را تهیه کنید استفاده از ایمیل می باشد . در این روش شما فقط در صورتی می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید که بخواهید از پیام های رد و بدل شده در یک پنجره گفتگو یا چت فایل بک آپ تهیه کنید . در این روش ، فابلی که برای شما آماده می شود فرمت .TXT دارد و قابل ارسال از طریق ایمیل می باشد . برای استفاده از این روش و خروجی گرفتن از پیام های رد و بدل شده در یک گفتگو کافیست مراحل زیر را طی کنید :

 • ابتدا برنامه واتساپ را اجرا کنید .
 • به پنجره گفتگوی مدنظرتون بروید که میخواهید از آن فایل پشتیبان تهیه کنید .
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید .
 • گزینه More را انتخاب کنید .
 • گزینه Email Chat را لمس کنید .
 • در این شرایط احتمالاً برنامه ایمیل برای شما اجرا می‌شود اگر اجرا نشد باید برنامه ایمیل مد نظرتان را باز کنید .
 • آدرس گیرند ایمیل را وارد کنید و ایمیل را برای دوستانتان بفرستید .

ایمیلی که برای دوستان ارسال میشه حاوی یک فایل .TXT میباشد که شامل پیام های رد و بدل شده آن پنجره گفتگویی است که از آن خروجی گرفته اید . بنابراین این روش می‌تواند به عنوان یکی از روشهای بکاپ گیری از آرشیو گفتگوهای .اتساپ به حساب آید و برای شما کارایی داشته باشد .

 

بیشتر بخوانید : بهترین ربات تلگرام

 

جمع بندی :

همانگونه که در طی مقاله برای شما بیان کردیم عمل بکاپ گیری ، بسیار ضروری می باشد و بایستی به صورت منظم از اکانت و گفتگوها و حساب کاربری واتساپ خودتان نسخه پشتیبان تهیه کنید . ما در این مقاله سعی کردیم بهترین روش ها برای خروجی گرفتن از گفتگوهای واتساپ را برای شما بیان کنیم .چنانچه هر یک از شما دوستان عزیز هم ، روش بهتر از این روشها را بلد است در بخش نظرات با سایر دوستان و کاربران به اشتراک بگذارد .

 

 

 

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر :

آیفون 12 پرو

راز افزایش فالوور

آپلود فیلم بیشتر از یک دقیقه در پست اینستاگرام

آموزش تعویض دکمه سایلنت اپل

آموزش تعمیرات موبایل حرفه ای

 

 

منبع : WathsApp

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

 1. با این کاری که واتساپ جدیدا انجام داده ( انتشار اطلاعات در فیسبوک ) به نظرم بکاپ نگیریم بهتره چون واقعا خطرناکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا