رایااستور مگ

چگونه مصرف باتری گوشی اندروید خود را کاهش دهیم؟

کاهش مصرف باتری گوشی : باتری موبایل و توان شارژدهی آن یکی از موضوعات حائز اهمیتی است که در تبلت و گوشی های هوشمند باید به آن توجه داشت. در سال های اخیر پیشرفت های بسیار زیادی در حوزه سخت افزاری گوشی های هوشمند به وجود آمده است. کاملا طبیعی است که هر چه اندازه نمایشگر گوشی های موبایل افزایش یابد، میزان مصرف انرژی آنها نیز بیشتر شود.

امروزه بیشتر افراد کارهای خود را با گوشی موبایل انجام می دهند. ارتقا عملکردهای مختلف درگوشی موجب شده است که زمان بیشتری را صرف کار کردن با تلفن همراه کنیم. گرچه گوشی های هوشمند به باتری های فوق العاده ای مجهز شده اند. اما بازهم برای نگه داشتن باتری و مصرف کمتر آن باید نکاتی را در نظر داشته باشید. در این مطلب از سایت رایااستور برخی از موثرترین روش های کاهی مصرف باتری را در گوشی های اندروید را برایتان شرح می دهیم.

گوشی های مدرن برخلاف تلفن همراه های قدیمی از قدرت سخت افزاری بسیار بالایی برخوردار هستند و روز به روز به قدرت آنها افزوده میشود. اما با وجود سرعت پیشرفت باتری ها بازهم اکثر کاربران با مشکل کاهش سریع شارژ باتری گوشی هوشمند رو به رو می شوند.

چگونه مصرف باتری گوشی اندروید خود را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف باتری گوشی اندروید خود را کاهش دهیم؟ این سوال یکی از سوالاتی است که در مورد افزایش طول عمر باتری موبایل، زیاد پرسیده می شود. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم به این سوال شما جواب دهیم و راهکارهای ساده ای را در اختیارتان بگذاریم. این روزها یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی که با کاربران گوشی های هوشمند همراه است، ضعیف شدن باتری گوشی می باشد.

میزان مصرف باتری گوشی، با توجه به ساختار باتری موبایل متنوع می باشد. همان طور که استفاده از انواع باتری های لیتیوم یونی و پلیمری می تواند تاثیر بسیار زیادی روی سلامت و عمر باتری، همچنین عملکرد آن داشته باشد. اگر می خواهید مصرف باتری اندروید خود را تا حدود زیادی کاهش دهید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

روش هایی برای کاهش مصرف باتری موبایل هوشمند

روش هایی برای کاهش مصرف باتری موبایل هوشمند

با توجه به اینکه امکانات گوشی های هوشمند افزایش پیدا کرده است، طبیعی است که میزان مصرف باتری گوشی هوشمند نیز افزایش پیدا کند. یکی از مهم ترین مواردی که می توانیم به آن توجه کنیم، صفحه نمایشگر موبایل می باشد. همان طور که می دانید نمایشگر گوشی از جمله پر مصرف ترین قسمت های موبایل است که میزان انرژی زیادی از آن استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا روش هایی را جهت کاهش مصرف باتری گوشی اندروید در اختیار شما قرار دهیم.

روش های زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانید میزان مصرف باتری گوشی اندروید خود را کاهش دهید. شما می توانید با ساده ترین ترفند ها و راحت ترین آن ها میزان شارژ باتری موبایل خود را تا حدود زیادی افزایش دهید و به طول عمر آن اضافه کنید. قبل از اینکه بخواهیم این روش ها را برای شما توضیح دهیم، به شما توصیه می کنیم از بهترین روش ها برای نگهداری از باتری موبایل خود استفاده کنید. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله روش های جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری مراجعه کنید.

راهکارهایی برای کاهش مصرف باتری اندروید

 • از سالم بودن باطری خود مطمئن شوید
 • کنترل کردن نرم افزارهای فعال
 • انتخاب تصویر زمینه مناسب
 • شخصی سازی قابلیت های اتصال گوشی
 • استفاده از حالت از حالت Doze

چگونه مصرف باتری گوشی اندروید خود را کاهش دهیم؟

کاهش مصرف باتری گوشی با استفاده از Connectivity Settings

شما می توانید با انجام چندین روش در این قسمت، نیروی بیشتری را برای باتری موبایل خود ذخیره داشته باشید. در اولین مرحله می توانید قابلیت های موبایل خود را مانند موقعیت مکانی، بلوتوث، وای فای، هات اسپات و دیتا را غیرفعال کنید. با توجه به اینکه این قابلیت ها میزان زیادی باتری را مصرف می کنند و به انرژی زیادی نیاز دارند فعال بودن آن ها می تواند میزان مصرف انرژی بالایی داشته باشد.

شما می توانید برای ذخیره سازی و کاهش مصرف باتری گوشی خود، آن را در حالت پرواز قرار دهید. در این حالت تمام قابلیت ها و امکانات اصلی گوشی تان غیرفعال خواهد شد و انرژی کمتری از باتری شما کم می شود. در مواقعی که نیازی به گوشی ندارید به شما توصیه می کنیم از این حالت استفاده کنید. یکی دیگر از مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم استفاده از اپلیکیشن Battery Doctor می باشد.

از دیگر مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، غیرفعال کردن حالت خودکار بروزرسانی نرم افزارها و اپلیکیشن ها می باشد. نرم افزارهایی مانند فیسبوک، تلگرام، توییتر و… به صورت خودکار بروزرسانی می شوند که شما می توانید برای کاهش مصرف باتری گوشی، آن را غیرفعال و حالت خودکار خارج کنید.

راهکارهایی برای کاهش مصرف باتری موبایل

 • استفاده از پس زمینه سیاه
 • به کار بردن قابلیت Doze
 • تنظیم نور صفحه نمایش
 • کاهش زمان خاموش شدن نمایشگر
 • غیرفعال کردن قابلیت های هوشمند دستگاه
 • خاموش کردن ویبره

ساده ترین ترفند ها برای کاهش مصرف باتری گوشی

ساده ترین ترفند ها برای کاهش مصرف باتری گوشی

اگر می خواهید باتری موبایل شما میزان شارژ بیشتری را در خود ذخیره داشته باشد، می توانید از ساده ترین راهکارها استفاده کنید. یکی از ساده ترین آن ها مربوط به صدای زنگ و نوتیفیکیشن ها می باشد. شما می توانید کمترین میزان صدا را برای پیامک و زنگ تماس خود استفاده کنید تا میزان مصرف باتری کاهش پیدا کند.

اگر می خواهید زنگی را برای گوشی موبایل خود تعیین کنید، بهتر است به جای صداهای بلند و طولانی از ویبره و هشدار های کوتاه استفاده کنید. ویبره و یا زنگ های کوتاه می توانند میزان مصرف انرژی خیلی کمتری داشته باشند.غیر فعال کردن اپلیکیشن هایی که در صفحه اصلی موبایل شما قرار دارند به دلیل اینکه استفاده زیادی می شوند، میزان زیادی از نیرو و انرژی باتری را کم می کنند. شما می توانید بسیاری از این نرم افزارها را که به اینترنت دسترسی دارند و هیچ کاربردی ندارند را حذف نصب کنید.

سعی کنید بعد از اینکه کارتان با گوشی تمام می شود، خودتان صفحه را با استفاده از دکمه پاور آن خاموش کنید. این مورد می تواند تاثیر بسیار زیادی روی ذخیره سازی باتری موبایل داشته باشد. اگر فراموش می کنید می توانید مدت زمان خاموش شدن نمایشگر موبایل خود را در حالت خودکار و به مدت 10 و یا 15 ثانیه قرار دهید.

بهبود عملکرد باتری گوشی به کمک نمایشگر موبایل

بهبود عملکرد باتری گوشی به کمک نمایشگر موبایل

همان طور که می دانید نمایشگر موبایل، جزء اصلی از گوشی به حساب می آید که میزان انرژی و نیروی زیادی از باتری مصرف می کنند. با توجه به اینکه بیشترین استفاده ما از نمایشگر موبایل می باشد، این قسمت بیشترین مصرف انرژی را دارد و نیروی زیادی را از باتری خالی می کند و همین مورد می تواند منجر به کاهش عمر مفید باتری شود.

روشنایی صفحه و نمایشگر گوشی یکی از مهم ترین مواردی است که باعث زود خالی شدن باتری می شوند. پس شما می توانید به راحتی با تنظیمات روشنایی صفحه و نور آن مصرف باتری گوشی را کاهش دهید. هر چه روشنایی صفحه بیشتر باشد، باعث می شود که انرژی بیشتری توسط باتری مصرف شود. به همین دلیل توصیه می کنیم که میزان روشنایی صفحه را در حالت خودکار قرار دهید تا به صورت خودکار و مطابق با محیط تنظیم شود.

معرفی بهترین نرم افزار بهینه سازی باتری اندروید

مورد بعدی که در رابطه با نمایشگر می توانیم به آن اشاره کنیم، پس زمینه می باشد. شما می توانید از تصاویر متحرک و تصاویر ثابت برای زیبای صفحه نمایشگر موبایل خود استفاده کنید. در این زمان توجه داشته باشید که میزان مصرف باتری گوشی توسط تصاویر متحرک خیلی بیشتر از تصاویر ثابت می باشد. به همین دلیل بهتر است از پس زمینه های ثابت استفاده کنید.

کاهش مصرف باتری گوشی موبایل

در این مقاله در مورد اینکه چگونه مصرف باتری گوشی اندروید خود را کاهش دهیم؟ برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با انجام این راهکارهای ساده برای طولانی مدت میزان مصرف باتری گوشی خود را کاهش دهید. اگر با انجام هر یک از این موارد جواب نگرفتید باید باتری موبایل خود را تعویض کنید که برای اینکار می توانید به سایت رایااستور مراجعه کنید.

همان طور که در ابتدای این مطلب از سایت رایااستور درمورد کاهش مصرف باطری گوشی توضیح دادیم. ما به عنوان یک کاربر نمی توانیم فعالیت های خاصی برای افزایش طول عمر باتری گوشی خود داشته باشیم، اما می توانیم با استفاده درست و بهینه از برنامه کاهش مصرف باتری به افزایش کارایی آن کمک کنیم.

کاهش مصرف باتری گوشی موبایل

با استفاده از چند روش خاص و کارآمد می توانید مصرف انرژی باطری دستگاه هوشمند خود را کاهش دهید. در این نوشته از سایت رایااستور چند نمونه از این روش ها را برایتان شرح داده ایم. با به کار بردن این ترفندها ظرفیت باطری تلفن همراه افزایش پیدا نمی کند اما مصرف انرژی یا مصرف شارژ باتری کاهش پیدا می کند. مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از خرید گوشی خود نباید دستگاه را چند ساعت به شارژ بزنید. متاسفانه این یک باور اشتباهی است که در ذهن بسیاری از کاربران نقش بسته است.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

6 دیدگاه

 1. سلام
  من قبلا ایفون 7 داشتم تا یه مدت واسم خوب بود و باتری خیلی خوب شارژ نگه میداشت. بعد از مدتی عوض کردم و الان ایفون 10 دارم. سلامت باتری از همون اول که خریدم 98 بود و الان که فقط یک ماهه ازش استفاده کردم سلامت باتری شده 90 نمیدونم دلیلش چیه .. استفاده زیادی هم از گوشی ندارم و بیشترین استفاده ای که میکنم فیسبوک و اینستا هست. ولی یکم عیجب نیست در عرض یک ماه سلامت باتری از 98 بشه 90!!!!

 2. من از وقتی که برنامه اسنپ چت روی گوشیم نصب کردم به طور عجیبی میتونم بگم باتری رو خالی میکنه اصن عجیبه این برنامه شارژ مصرف میکنه ولی من خیلی دوسش دارم نمیتونم ازش استفاده نکنم…

 3. میخاستم بدونم زود خالی شدن باتری گوشی بیشتر بخاطر مشکلات نرم افزاریه یا سخت افزرای؟

 4. نیک جان عزیزم خالی شدن باتری گوشی هم میتونه بخاطر نرم افزار باشه هم میتونه از جانب سخت افزار گوشی باشه. ولی قبل از اینکه بخای دست به باتری و شارژر و اینا بزنی و اونا رو عوضش کنی بهتره برنامه های اضافی و بازی و اینا رو پاک کنی. یا نور و صدای صفحتو کمتر کنی اینا تاثیر خیلی زیادی داره امتحان کن شاید گوشیت خوب شد و نیازی به عوض کردن بازی نداشتی

 5. من یه مدت عکسای متحرک میزاشتم برای صفحه زمینه گوشیم واقعا خیلی شارژ مصرف می کرد و اصلا یه جوری میشد که گوشی هنگ می کرد. به نظرم برنامه های سنگین هم شارژ زیادی از باتری رو خالی میکنه.

 6. ممنون واقعا مطلب خیلی خوبی بود من خودم یسری از این کارا رو انجام دادم و نتیجه گرفتم اونجوری دیگه کمتر گوشیمو به شارژ میزنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا