رایااستور مگ

قبل از خرید باتری گوشی چه کنیم ؟

قبل از خرید باتری گوشی چه کنیم ؟

از مهمترین اجزای تلفن های هوشمند ، باتری موبایل، میباشد. اگر باتری گوشی از سلامت کافی برخوردار نباشد ، گوشی موبایل نمی تواند به درستی فعالیت کند . یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است برای گوشی موبایل رخ دهد، خراب شدن باتری موبایل، میباشد که در این صورت کاربر بایستی هرچه سریعتر نسبت به تعویض باتری گوشی خود اقدام کند . اما آیا هر مشکل در عملکرد باطری گوشی، نشانه خرابی باتری موبایل میباشد ؟ در این مقاله همراه با رایااستور مگ، باشید تا به شما آموزش دهیم؛ که چگونه تست سالم بودن باتری گوشی خود را انجام دهید؛ و اگر لازم شد نسبت به خرید باتری موبایل خود اقدام کنید .

جنس باطری موبایل از چیست ؟

بررسی جنس انواع باتری گوشی

باطری هایی که امروزه بر روی گوشی های موبایل کار گذاشته می شوند؛ از نوع لیتیوم پلیمری و لیتیوم یونی میباشند. در گذشته از باتری های نیکل کدمیومی، استفاده می شد؛ که طی سال های گذشته به دلیل معایبی که داشت منسوخ شدند؛ و باطری های لیتیوم پلیمری و لیتیوم یونی جای آنها را گرفتند . باتری های لیتیومی به نسبت باتری های نیکل کدمیومی مزایای بیشتری دارند ، یکی از مهمترین مزایا در دسترس بودن کل ظرفیت باتری برای استفاده میباشد و دیگر نیازی نیست همانند باطری های Kadmiumi، برای آنها محدوده را مشخص کنیم . اما در کنار مزایا، معایبی دارند که مهمترین آنها واکنش پذیر بودن بالای باتری های لیتیومی میباشد .

باتری لیتیوم یونی چیست ؟

باتری های لیتیوم یونی آن دسته از باتری هایی هستند؛ که کاربر به راحتی می تواند آنها را از دستگاه جدا کند و سپس یک باتری جدید را روی گوشی قرار دهند. باطری های یونی به نسبت باتری های پلیمری از ظرفیت کمتری برخوردار هستند . اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه تفاوت انواع جنس باطری ها بدست آورید، می توانید مقاله “ تفاوت باتری لیتیوم یونی و پلیمری” را بخوانید.

باتری لیتیوم پلیمری چیست ؟

باتری های لیتیوم پلیمری قطعاتی هستند، که ظرفیت بالاتری به نسبت باتری های یونی دارند و کاربر به راحتی نمی تواند آنها را تعویض کند . این باطری ها معمولا در زیر ال سی دی گوشی قرار گرفته اند و برای تعویض باتری موبایل باید حتما ال سی دی گوشی جدا شده و سپس اقدامات لازم برای تعویض انجام شود.

چه عواملی باعث خراب شدن باطری موبایل می شوند ؟

عوامل خرابی باتری گوشی موبایل

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شوند برای باتری گوشی مشکل بوجود بیاید و کارایی قبل را نداشته باشد . اما همگی این دلایل باعث خراب شدن باتری گوشی، نمی شوند؛ و نیازی نیست که شما حتما یک باتری جدید خریداری کنید و تنها لازم است که از بروز مشکلات جلوگیری کنید . اما این دلایل کدامند ؟

شارژر تقلبی 

شارژر تقلبی باعث آسیب دیدن باطری گوشی می شود

اولین دلیلی که می تواند آسیب جدی به باتری گوشی وارد کند، استفاده از شارژر های تقلبی میباشد . هر باتری بنا به نوع ساخت و ظرفیتی که دارد باید انرژی را براساس ولتاژ و آمپر مشخصی دریافت کند؛ به همین منظور برای هر مدل شارژر مخصوص آن نیز تولید می شود . ولی شارژر های تقلبی به دلیل وجود مواد بی کیفیت در ساختشان نمی توانند انرژی برق را به درستی و براساس نیاز باتری وارد باطری کنند و همین مورد نیز باعث آسیب دیدن باطری می شوند .

شارژر فندکی ماشین

شارژر فندکی باعث آسیب دیدن باطری گوشی می شود

از دیگر دلایلی که باعث آسیب زدن به باتری موبایل میشود ، استفاده طولانی مدت از شارژر فندکی خودرو میباشد. پریز های برق موجود در منزل یا دفتر کار دارای ولتاژ ثابت هستند؛ و بصورت یکنواخت وارد گوشی می شوند، رد صورتی که شارژر فندکی ماشین دارای جریانی غیریکنواخت بوده و همین جریان غیریکنواخت باعث آسیب زدن به باطری می شود .

کابل شارژ له شده و یا پاره شده

کابل شارژر له شده و پاره باعث خراب شدن باتری موبایل می شود

بسیاری از کاربران عقیده دارند که استفاده از کابل شارژ له شده و یا پاره شده هیچ تاثیری در روند شارژ شدن باتری موبایل، ندارد . در صورتی که یکی از عوامل خرابی باتری گوشی، له شدگی و پاره شده گی کابل شارژ میباشد. طبیعتا کابل شارژی که له شده و یا پاره شده نمی تواند به خوبی یک کابل شارژ اورجینال و سالم کارایی داشته باشد .

کثیف بودن سوکت شارژ گوشی

سوکت شارژ کثیف عامل خرابی باتری موبایل

یکی دیگر از دلایلی که باعث آسیب رساندن به باتری می شود، وجود گرد و غبار در سوکت شارژ گوشی میباشد . دلیلی که کمتر کسی به آن توجه می کند . در بسیاری از موارد به دلیل وجود گرد و غبار در سوکت شارژ موبایل، عملیات انتقال شارژ با اختلال صورت می گیرد و جریان انتقال انرژی بصورت کامل و یکنواخت وارد گوشی نمی شود؛ و همین امر به مرور زمان باعث ضعیف شدن باتری گوشی می شود .

کار کردن با گوشی در حین شارژ

یکی از عاداتی که بسیاری از افراد دارند، استفاده از گوشی در زمانی میباشد که گوشی در حال شارژ شدن است . دقیقا زمانی که گوشی در حال افزایش میزان شارژ باتری میباشد، کاربر با استفاده کردن در حال تخلیه آن می باشد. شارژ و تخلیه بصورت همزمان باعث ایجاد اختلال بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی می شود که باعث آسیب دیدن باتری در طولانی مدت می شود .

شارژ نکردن یکنواخت باتری گوشی

دلیل دیگر آسیب رساندن به باتری ، اجازه ندادن برای شارژ شدن گوشی بصورت یکنواخت میباشد. بسیاری از افراد از زمانی که گوشی را به شارژر متصل می کنند؛ تا زمانی که شارژ گوشی تکمیل می شود، چندبار گوشی را از شارژر جدا کرده و مجدد به شارژر متصل می کنند . این افراد علاوه بر اینکه زمان شارژ شدن باتری موبایل، را طولانی تر می کنند، که این موضوع باعث ایجاد اختلال بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی می شوند و شاهد آسیب دیدن باطری موبایل خود در طولانی مدت خواهند بود .

رها کردن گوشی در شارژ برای طولانی مدت

یکی دیگر از عادات اشتباهی که اکثر کاربران دارند، رها کردن طولانی مدت گوشی در شارژ میباشد. اغلب اوقات افراد باتری گوشی موبایل، را از شب تا صبح در شارژ رها می کنند. با توجه به اینکه گوشی های هوشمند بعد از کامل شدن شارژ ( یا 100% شدن شارژ باتری ) دیگر شارژ دریافت نمی کنند ولی با این اوصاف هم نباید گوشی برای طولانی مدت در شارژ باقی بماند چرا که با رها کردن طولانی مدت باتری در شارژ، داخل گوشی گرما تولید می شود و همین گرما نیز به مرور زمان بزرگ ترین ضربه را به دستگاه وارد می کند.

روش صحیح شارژ باتری موبایل

یکی از موضوعاتی که بسیاری از کاربران نسبت به آن بی اطلاع هستند و آن را رعایت نمی کنند،  روش صحیح شارژ باتری موبایل میباشد. بسیاری از کاربران بر این باورند که باید شارژ باتری را فول کنند؛ تا بتوانند برای طولانی مدت از باتری استفاده کنند؛ اما باید این نکته را متذکر شویم که این باور بسیار اشتباه میباشد. زیرا در بازه 80% تا 100% به آنها فشار زیادی وارد میشود و بهتر است که باتری گوشی خود را بیشتر از 80% شارژ نکنید. با این کار بنا به گزارش سایت رسمی MacWorld ، عمر باتری موبایل شما 2 تا 3 برابر خواهد شد .

افزایش طول عمر باتری گوشی

در مقابل کاربران همین اشتباه را تکرار می کنند و شارژ باتری را کامل تخلیه می کنند. هنوز بسیاری از افراد باور دارند که باید شارژ باتری تخلیه شود و سپس باتری را به شارژ متصل کنند اما باید بگوییم این روش مربوط به زمانی بود که باتری های Nickel codium روی گوشی ها سوار بودند و باید هربار شارژ باتری را کامل تخلیه می کردید و سپس کامل شارژ می کردید تا می توانستید از کل ظرفیت باتری استفاده کنید، اما در مورد باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری اصلا این قضیه صدق نمی کند؛ و شما نباید اجازه دهید شارژ باتری کمتر از 15% شود و بین بازه 15% و 80% هر موقع که خواستید می توانید باتری را به شارژ متصل کنید .

انجام بازی های سنگین برای طولانی مدت

انجام بازی برای طولانی مدت با گوشی

مورد مهم دیگری که می تواند به باطری موبایل آسیب جدی وارد کند، انجام بازی های سنگین برای طولانی مدت میباشد. برای اینکه گوشی بتواند بازی مورد نیاز شما را اجرا کند؛ باید جریان زیادی را از باتری خارج کند که همین جریان کشی بالا، باعث ایجاد گرما در گوشی می شود و همانطور هم که در پاراگراف بالا ذکر کردیم ، گرما بزرگترین دشمن برای باطری گوشی میباشد. همچنین این کار می تواند باعث ایجاد اختلال بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی نیز شود .

وبگردی و شبکه های اجتماعی برای طولانی مدت

با گسترش شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، تقریبا همه مردم زمان زیادی را مشغول سیر و سلوک در شبکه های اجتماعی هستند و از سلامت باتری خود غافل هستند. بسیاری از افراد بعد از مدتی گرمای گوشی را حس میکنند که داغ شده ولی نسبت به آن بی توجه هستند. شبکه های اجتماعی برای اجرای فیلم و عکس ها و استفاده از دیتای گوشی، نیازمند مقدار زیادی انرژی میباشند که همین تامین انرژی می تواند گرمای زیادی تولید کند که این خود نیز می تواند آسیب بسیار جدی به باطری موبایل شما وارد کند .

در اینجا ازتون میخوام که برای آگاهی از تخفیف ها ، خبر ها ، محصولات جدید و آموزشات تخصصی رایااستور همین الان ، پیج رایااستور رو فالو کنید . لطفا از لینک زیر استفاده کنید و وارد پیج بشید . ممنون 

لطفا پیج رایااستور رو فالو کنید

قرار دادن گوشی در مکان گرم

خُب تا به اینجا متوجه شدید که بزرگترین دشمن برای باتری گوشی گرما میباشد. اگر دقت کرده باشید شارژ گوشی در زیر نور آفتاب بسیار سریع تر از زمانی که گوشی در سایه و در معرض نور خورشید نیست ، تمام می شود . علت هم فقط گرما میباشد. بسیاری از افراد گوشی را زیر پتو، زیر بالش، کنار بخاری و … قرار می دهند؛ و از گرمایی که در گوشی تولید می شود ، کاملا بی اطلاع هستند . 

جدا نکردن قاب گوشی در حین شارژ شدن

زمانی که باطری گوشی را شارژ می کنید، به دلیل وارد شدن جریان برق دستگاه داغ می شود . یکی از علل های اصلی که باعث نگه داشتن گرما در گوشی و تشدید گرما می شود ، قاب موبایل میباشد . اگر در حین اینکه موبایل شارژ می شود، قاب گوشی خود را جدا نکنید؛ گرما را داخل گوشی خود نگه داشته اید و عمر باتری موبایل خود را به مرور زمان کاهش خواهید داد .

قرار دادن گوشی روی مکان نرم در حین شارژ

حتما دقت داشته باشید که در زمان شارژ گوشی موبایل خودتون رو روی جسم های نرم مانند بالش ، تشک ، مبل و … قرار ندهید . چرا که اجسام نرم ، گرما را در خود نگه می دارند و عمر باتری موبایل را کاهش می دهند .

آسیب دیدن منبع تغذیه ( IC تغذیه) گوشی 

یکی از معظلاتی که می تواند برای هر گوشی بوجود بیاید ، آسیب دیدن منبع تغذیه موبایل میباشد . وظیفه منبع تغذیه آمپربندی و برق رسانی به کل قطعات موبایل میباشد. اگر منبع تغذیه مشکل داشته باشد باعث جریان کشی از باتری می شود که علاوه بر تخلیه سریع باتری می تواند در مدت زمان کوتاهی باعث باد کردن باتری موبایل شود .

چه کنیم باتری موبایل خراب نشود ؟

جلوگیری از خرابی باتری گوشی

برای اینکه از خرابی باتری موبایل خود جلوگیری کنیم تنها کافیست مواردی که در بالا ذکر شد را کامل رعایت کنید . برای این منظور همیشه از شارژر های اصلی و شارژر های برند خود برای شارژ کردن باتری موبایل استفاده کنید . 

تا حد امکان از شارژ فندکی و کابل شارژ هایی که دچار له شدگی و پاره شدگی شده اند، استفاده نکنید و همین که کابل و یا کلگی شارژر شما آسیب دید، نسبت به تعویض و خرید یک شارژر جدید اورجینال اقدام کنید .

یکی از مهمترین مواردی که باید حتما رعایت کنید ، تمیز کردن مرتب سوکت شارژ گوشی میباشد. برای تمیز کردن سوکت شارژ می تونید از فوت کردن بصورت آروم و گوش پاک کن استفاده کنید. البته به دلیل حساس بودن سوکت شارژ حتما نهایت دقت را داشته باشید .

تست سالم بودن باتری گوشی

کار دیگه ای که باید انجام بدید ، این است که گوشی را برای طولانی مدت در شارژ رها نکنید و همین که شارژ گوشی به 80% رسید ، گوشی را از شارژ جدا کنید . البته دقت داشته باشید که در زمان شارژ با گوشی کار نکنید و اجازه ندید که شارژ گوشی کمتر از 15% بشه .

اگر با گوشی موبایل خود زیاد بازی می کنید و یا زیاد در شبکه های اجتماعی وقت می گذرانید حتما دقت داشته باشید که هر موقع احساس کردید ، گوشی شما در حال داغ شدن میباشد ، برنامه ها را ببندید ، قاب گوشی را جدا کنید و گوشی را برای 10 تا 20 دقیقه کنار بگذارید و اجازه بدید که باتری خنک شود . البته گوشی را روی یک سطح خنک قرار دهید و در معرض نور خورشید نباشد . و اینکه نکته آخر حتما در زمان شارژ ، قاب گوشی را جدا کنید و گوشی را به هیچ وجه روی یک سطح نرم قرار ندهید . اگر این موارد رو رعایت کنید ، مطمئن باشید که عمر باتری شما بیشتر از 2 برابر خواهد شد .

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم ؟

چه مشکلاتی برای باتری گوشی بوجود می آید

برای یک باطری می تواند مشکلاتی مختلفی بوجود بیاید که در ادامه به تشریح هر کدام از آنها خواهیم پرداخت . در ادامه با رایااستور مگ همراه باشید :

تخلیه سریع شارژ باتری

اولین و شایع ترین مشکلی که برای باتری موبایل بوجود می آید، مشکل تخلیه سریع شارژ باتری میباشد . این مشکل بدین صورت میباشد که شارژ باتری بصورت چند درصدی و بصورت کاملا غیر عادی کاهش پیدا می کند و گوشی در مدت زمان بسیار کوتاهی خاموش می شود .

دیر شارژ شدن باتری گوشی

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای باطری موبایل بوجود بیاید ، مشکل دیر شارژ شدن باتری میباشد . البته دیر شارژ شدن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و تنها مشکل ، باتری نیست . در صورت بروز این مشکل ، مدت زمانی که برای شارژ شدن گوشی به طول می انجامد بسیار طولانی تر از حالت معمول میباشد .

شارژ نشدن باطری گوشی

مشکل دیگری که ممکن است برای باتری گوشی رخ دهد، مشکل شارژ نشدن باتری میباشد . البته باز این مشکل 100% مربوط به باطری نمی تواند باشد و می تواند دلایل متفاوت دیگری نیز داشته باشد .

دِشارژ شدن ( به کما رفتن باطری )

منظور از دِشارژه شدن باطری گوشی ، خوابیدن یون های باتری میباشد . این مشکل زمانی رخ می دهد که از باتری برای طولانی مدت استفاده نشده باشد . البته زمانی دِشارژه شدن باتری رخ می دهد؛ که باتری روی گوشی سوار شده باشد و گوشی برای مدت طولانی مثلا چندماه یا چند سال خاموش شده باشد .

باد کردن باطری موبایل

در نهایت یکی از وحشتناک ترین مشکلاتی که می تواند برای باتری موبایل رخ دهد ، باد کردن باطری میباشد . برای مشکلاتی که در بالا مطرح شد ، راه حل هایی وجود دارد که در ادامه شرح خواهیم داد ولی برای ورم کردن باتری موبایل هیچ راه حلی وجود ندارد و بایستی در کمترین زمان ممکن نسبت به تعویض باتری خود اقدام کنید .

روش هایی برای برطرف کردن مشکلات باتری موبایل

برای مشکلاتی که در بالا مطرح شد ، روش هایی وجود دارد که با انجام دادن آنها می توانید؛ حال باتری موبایل خود را خوب کنید . توجه کنید که تمامی روش ها تست شده هستند؛ و برای اینکه بتوانید جواب بگیرید باید دقیقا طبق آموزش عمل کنید و روش ها را بصورت پیوسته انجام دهید .

رفع مشکل تخلیه سریع شارژ باطری گوشی

مشکل خالی شدن سریع باتری گوشی زمانی رخ می دهد که بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی اختلال ایجاد شود و گوشی نتواند درصد صحیح باتری را تشخیص دهد . بدین منظور که باتری 50% شارژ شده ولی به دلیل اختلال در سیستم نرم افزار و سخت افزاری تلفن همراه هوشمند شما، درصد 100% را نشان می دهد در حالیکه 50% از ظرفیت باتری را شارژ کاذب در بر گرفته است. بدین ترتیب است که شارژ باتری شما بطور نا گهانی خالی شده و گوشی خاموش می شود . اگر گوشی را روشن کنید ، شاهد درصد بالایی شارژ هستید . برای رفع این مشکل از روش زیر استفاده کنید :

کالیبره کردن باتری 

کالیبره کردن باتری موبایل در اصطلاح به معنی بازیابی مجدد باطری میباشد . با انجام صحیح کالیبره کردن باتری گوشی، می توانید مشکلات مربوط به باتری را تا برطرف کنید . کالیبره کردن باتری در 95% مواقع بسیار مفید میباشد و بسیاری از مشکلات مربوط به باتری را برطرف می کند . در مواقعی هم شما می توانید از نرم افزار کالیبره کردن باتری موبایل استفاده کنید. و اما کالیبره کردن چگونه است ؟

 1. شارژ باتری موبایل خود را تا 100% کنید . (زمانی که گوشی را از شارژ جدا می کنید باید گوشی درصد 100% را نشان دهد اگر نشان نداد مجدد شارژر را متصل کنید تا درصد 100% را نشان دهد و سپس شارژر را جدا کنید.)
 2. انقد با گوشی کار کنید تا گوشی خاموش شود. (بعد از خاموش شدن مجدد گوشی را روشن کنید، اگر شارژ داشت با گوشی کار کنید تا گوشی خاموش شود. باید از خالی شدن باتری موبایل مطمئن شوید . گوشی نباید روشن شود!)
 3. اجازه دهید گوشی برای 1 تا 4 ساعت خاموش بماند . (بهتر است 4 ساعت خاموش بماند.)
 4. بعد از 4 ساعت شارژر را در حالیکه گوشی خاموش است، به موبایل متصل کنید و اجازه بدید گوشی در حالت خاموشی 100% شود . زمانیکه 100% شد گوشی را روشن کنید. (بعد از روشن شدن گوشی اگر درصد باتری 100% نبود شارژر را متصل کنید و اجازه بدید تا 100% شود و سپس شارژر را جدا کنید.)
 5. مراحل 2 تا 4 را 3 بار باید اکرار کنید. (دقت کنید که این مراحل باید بصورت پیوسته انجام شود و نباید فاصله ای در بین کالیبره کردن باتری بیفتد.)

توصیه : عمل کالیبره را حداقل یک بار در ماه انجام دهید .

ریکاوری کردن باتری 

یکی از کارهای ساده ای که می تواند تاثیر بسیار زیادی در سلامت و طول عمر باتری موبایل داشته باشد، ریکاوری کردن باطری میباشد. عمل ریکاوری برای باتری دقیقا مثل خوابیدن برای انسان میباشد. با ریکاوری کردن باتری، از بروز بسیاری از مشکلات برای باتری خودتان جلوگیری کنید. برای ریکاوری حداقل یکبار در هفته توصیه زیر را انجام دهید . اگر هر شب انجام دهید، طبیعتا تاثیر بسیار بیشتری روی سلامت باتری موبایل، شما خواهد داشت .

رفع مشکل دیر شارژ شدن باتری گوشی

برای رفع مشکل دیر شارژ شدن باتری، یک تکنیک بسیار ساده وجود دارد. بسیاری از کاربران فکر می کنند اگر باتری دیر شارژ شود، حتما باتری مشکل دارد. اما در حقیقت اینگونه نیست و احتمال بسیار کمی وجود دارد که باطری مشکل داشته باشد. در 95% مواقع مشکل دیر شارژ شدن باتری موبایل، هیچ ربطی به باطری گوشی ندارد و عوامل متعددی وجود دارد از قبیل:

 • کاهش قدرت شارژر : این امکان وجود دارد که عمر شارژر شما رو به پایان باشد.
 • کابل بی کیفیت : یکی از مهمترین دلایل، استفاده از کابل شارژ بی کیفیت میباشد.
 • کانکتور شارژر : این احتمال وجود دارد بر اثر ضربه، کانکتور شارژر آسیب دیده باشد و نتواند باتری موبایل را شارژ کند .
 • سوکت شارژ گوشی : در برخی موارد کاربر به دلیل بی دقتی و فشار به دلیل باعث جابجایی سوکت شارژ گوشی می شود و باتری نمی تواند به درستی شارژ شود
 • کثیف بودن سوکت شارژ : یکی از شایع ترین دلایل دیر شارژ شدن باتری، کثیف بودن سوکت شارژ میباشد . بسیاری از کاربران شاید سال ها سوکت شارژ گوشی خود را تمیز نکنند؛ و اصلا نمی دانند که یکی از دلایل مهم دیر شارژ شدن گوشی، آشغال هایی است که درون سوکت شارژ وجود دارد. برای تمیز کردن سوکت شارژ بهتر است از گوش پاک کن و فوت آرام استفاده کنید .

رفع مشکل شارژ نشدن و دِشارژه شدن باتری

برای اینکه مشکل شارژ نشدن و دِشارژه شدن باطری موبایل را برطرف کنیم باید حتما به باتری شوک وارد کنیم. با شوک دادن به باتری موبایل باعث تحریک یون های باتری می شویم و مشکل را می توان برطرف کرد. البته باید دقت داشت که نباید در وارد کردن شوک به باتری زیاده روی کرد .

در کل برای شوک دادن به باتری سه روش وجود دارد که در ادامه برای شما شرح می دهیم:

 • مراجعه به یک متخصص
 • شوک برقی
 • شوک دستی (تخلیه کامل شارژ باتری)

همان طور که گفته شد شوک به باتری موبایل، سه روش دارد که به آن اشاره شد؛ در ادامه در مورد آن برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد. بهترین پیشنهاد این است که حتما به یک متخصص مراجعه کنید. برای اینکار پیشنهاد می کنیم به یک تعمیرکار گوشی موبایل مراجعه کنید و از او بخواهید به باتری موبایل شما شوک وارد کند .

مراجعه به یک متخصص

این روش بهترین و مطمئن ترین روش برای شوک دادن به باتری گوشی میباشد. با استفاده از این روش بعد از شوک دادن، باتری موبایل کاربر به احتمال بسیار زیاد زندگی دوباره خواهد گرفت:

 1. ابتدا ولتاژ باتری را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که کمتر از 3.7 ولت میباشد.
 2. ولتاژ منبع تغذیه را روی 7.5 ولت تنظیم کنید.
 3. پیچ مربوط به منبع تغذیه را تا نیمه باز کنید.
 4. سیم منفی مربوط به منبع تغذیه را روی قسمت منفی باتری بگذارید ولی سیم مثبت مربوط به منبع تغذیه را به قسمت مثبت باتری متصل نکنید . فقط منفی را متصل کنید. این کار تا جایی تکرار کنید که ولتاژ باتری به 3.7 ولت برسد.
 5. وقتی ولتاژ باتری به 3.7 ولت رسید، باتری را به شارژ متصل کنید و اجازه دهید تا باتری بطور کامل شارژ شود .

شوک برقی

برای استفاده از این روش توصیه می کنیم حتما دقت کنید چرا که ممکن است خطرناک باشد . یک شوک الکتریکی می تواند جان دوباره ای به یک باتری لیتیوم یونی معیوب ببخشد. پس ممکن است بعد از شوک دادن باتری شروع به شارژ کردن کند .

 1. باتری را با توجه به قطب مثبت و منفی ای که دارد از دستگاه جدا کنید.
 2. یک کابل USB که از آن استفاده نمی کنید را انتخاب کنید.
 3. سر کوچک کابل را با یک سیم چین جدا کنید. (معمولا با حرف B مشخص شده است.)
 4. حالا باید یک سیم قرمز (قطب مثبت) و یک سیم سیاه (قطب منفی) را مشاهده کنید .
 5. سر بزرگ کابل USB را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنید .
 6. کابل قرمز را به قطب مثبت باتری و کابل سیاه را به قطب منفی باتری متصل کنید .
 7. برای مدتی نگه دارید .

به احتمال بسیار زیاد باتری گوشی کاربر بعد از مدتی شروع به شارژ کردن خواهد نمود .

روش دستی (شارژ و تخلیه شارژ)

یکی از کارهایی که ما به کاربران خود بعد از خرید باتری موبایل گوش زد می کنیم ، ریکاوری کردن باتری بصورت ماهانه میباشد. یعنی اینکه کاربر هر ماه 1 بار باتری گوشی خود را ریکاوری کند. اگر باتری موبایل یا باتری تبلت شما نمی تواند به درستی شارژ را نگه دارد، شاید یک ریکاوری بسیار ساده بتواند باتری موبایل شما را احیاء کند .

 1. شارژ گوشی را بطور کامل تخلیه کنید بطوری که باتری بعد از روشن شدن، خاموش شود .
 2. باتری را به شارژ متصل کنید و اجازه دهید تا 48 ساعت درون شارژ باقی بماند .

با انجام هر یک از موارد بالا ، این احتمال وجود دارد که یون های باتری فعال شوند و مشکل دِشارژه شدن و شارژ نشدن باتری شما برطرف شود . اما بازهم تکرار می کنیم که برای شوک دادن حتما به یک متخصص مراجعه کنید .

رفع مشکل باد کردگی باتری

اگر باتری شما باد کرده است تنها یک راه حل وجود دارد و آن هم خرید باتری جدید موبایل میباشد . چون هیچ راهی برای رفع مشکل بادکردن باتری وجود ندارد . ما در این مطلب از سایت رایااستور سعی کرده ایم تا اطلاعات لازم و کافی را در هنگام خرید باتری گوشی موبایل گفته ایم در صورتی که باطری موبایل شما خراب شده است می توانید برای تعویض و خرید باتری جدید به سایت رایااستور مراجعه کنید.

سخن آخر

قبل اینکه بخواهید یک باتری جدید خرید کنید، حتما مراحل بالا را بررسی کنید و از خرابی باتری گوشی، مطمئن باشید . چرا که در اغلب مواقع باتری مشکل جدی ندارد و یا اصلا مشکل از باتری نیست. برای اینکه از خرابی باتری مطمئن بشید حتما متن را کامل کنید و مراحل و تست ها را انجام بدید . اگر مشکل باتری برطرف نشد و یا باطری موبایل شما باد کرده بود ، پیشهاد می کنیم حتما به فکر خرید یک باتری جدید باشید .

اگر قصد خرید داشتید حتما توصیه می کنیم خرید باتری موبایل خودتون رو از سایت رایااستور انجام بدید ، چون :

رایااستور یک فروشگاه تخصصی میباشد که انواع باتری موبایل، را برای انواع برند ها در کیفیت های مختلف موجود دارد و شما می توانید بهترین کیفیت باتری را خریداری کنید . با خرید از رایااستور می توانید اطمینان داشته باشید که باتری 100% اورجینال خریداری کرده اید و باید از گوشی خود انتظار داشته باشید که دقیقا همانند روزهای اول برای شما کار کند .

 • باتری 100% اورجینال بازاری : بهترین کیفیت باتری که توسط سایر کمپانی ها تولید شده است.
 • باتری 100% اورجینال شرکتی : بالاترین کیفیت باتری که توسط خود کمپانی تولید شده است .
 • باتری تقویت شده : باتری با ظرفیت، مقاومت و مدت زمان نگهداری شارژ بیشتر به نسبت سایر باتری ها

اگر به دنیال بهترین باتری برای گوشی خود هستید هم اکنون از رایااستور خرید خودتون رو ثبت کنید، تا باتری در کمترین زمان ممکن خدمت شما ارسال شود.

لطفا نظرات خودتون رو در مورد باتری و رایااستور بفرمایید تا سایر کاربران نیز استفاده کنند.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

2 دیدگاه

 1. سلام خدمت تمامی کارکنان رایااستور
  خواستم از تیم پر تلاش رایااستور صمیمانه تشکر کنم . من یه باتری ایفون 6s شرکتی سفارش دادم و بعد سه ساعت به دستم رسید . برای اطمینان باتری رو به چندتا تعمیرکار نشون دادم همگی اصالت باتری رو تایید کردن و وقتی روی گوشیم نصبش کردم درصد سلامتی باتری ۱۰۰ شد و الانم که مدت نگهداریش عالیه
  واقعا کارتون درسته ، توی این اوضاع کشور واقعا به فروشنده های حرفه ای مثل شما نیاز داریم
  براتون بهترین ها رو از خدا میخوام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا