بهترین تلویزیونبهترین

راهنمای خرید بهترین تلویزیون 4K

راهنمای خرید بهترین تلویزیون 4k: در ادامه سری مقالات راهنمای خرید تلویزیون، امروز در این مقاله قصد داریم به شما برترین تلویزیون‌های 4K در بازار را معرفی کنیم. آیا قصد خرید تلویزیون 4K را دارید؟ از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای مقاله بهترین تلویزیون 4K با رایااستور همراه باشید.

مگر اینکه دلیل خاصی وجود داشته باشد که شما به دنبال یک تلویزیون 1080p باشید، احتمالا خرید تلویزیون بعدی شما یک تلویزیون 4k خواهد بود. هنگام جستجوی بهترین تلویزیون 4k باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید، از جمله محیطی که قرار است تلویزیون تماشا کنید. مدل های OLED برای تماشای محتوا در اتاق های تاریک ایده آل هستند، در حالی که LED ها بسیار روشن تر می شوند. انتخاب یک تلویزیون نسبت به تلویزیون بعدی می تواند به ترجیحات شخصی بستگی داشته باشد و هیچ انتخاب کاملی وجود ندارد. ما در این مقاله به شما 5 مورد از بهترین تلویزیون‌های 4K که بیشترین ارزش خرید کردن را دارند را معرفی می‌کنیم.

بهترین تلویزیون 4K : تلویزیون LG C1 OLED

بهترین تلویزیون 4K : تلویزیون LG C1 OLED

بهترین تلویزیون 4k که با پنل OLED تست کرده ایم، LG C1 OLED است. این یک تلویزیون ممتاز است که نسبت به قیمت خود در مقایسه با سایر OLED ها ارزش خوبی ارائه می دهد، زیرا دارای تعداد زیادی ویژگی بازی است و برای اکثر استفاده‌ها عالی است. دارای پایه وسط شیک است و طراحی نازکی دارد که اگر بخواهید روی دیوار نصب کنید، نزدیک به دیوار می‌نشیند. OLEDها مزیتی دارند زیرا در اتاق‌های تاریک، فوق العاده به نظر می رسند. نسبت کنتراست تقریباً بی نهایت و یکنواختی کامل سیاه ایجاد می شود، به این معنی که سیاهی عمیق و جوهری به نظر می رسد و هیچ شکوفایی در اطراف اجسام روشن وجود ندارد. دارای یک پنل 120 هرتزی با چهار ورودی HDMI 2.1 است، به این معنی که می توانید بازی های 4k تا 120 فریم بر ثانیه را روی آن اجرا کنید. برای کاهش پارگی صفحه، از FreeSync و HDMI Forum Variable Refresh Rate (VRR) پشتیبانی می کند و با G-SYNC سازگار است. در نهایت، تاخیر ورودی کم و زمان پاسخگویی سریع دارد. متأسفانه، اگر OLEDها در یک دوره طولانی در معرض همان عناصر ثابت قرار گیرند، خطر سوختگی دائمی دارند، اما اگر محتوای متنوعی را تماشا می کنید، انتظار نداریم که این مشکل ایجاد شود. همچنین، حداکثر روشنایی HDR آن مناسب است، بنابراین برخی از نکات برجسته ممکن است آنطور که سازنده در نظر گرفته است، برجسته نباشد، و برخی نشانه‌های نواری در صحنه‌هایی با سایه‌های رنگ‌های مختلف، مانند غروب خورشید وجود دارد. مگر اینکه برای بهترین تجربه HDR ممکن به آن نیاز داشته باشید، این بهترین تلویزیون 4k است که ما در رده OLED آزمایش کرده ایم.

بهترین تلویزیون 4K: تلویزیون Sony A90j OLED

بهترین تلویزیون 4K: تلویزیون Sony A90j OLED

اگر عاشق فیلم هستید و می خواهید بهترین تجربه تماشای فیلم را داشته باشید، Sony A90J OLED را بررسی کنید. مانند LG C1 OLED از VRR پشتیبانی نمی‌کند، اما اگرچه پنل‌های OLED کیفیت تصویر مشابهی را ارائه می‌کنند، سونی کمی روشن‌تر است و شیب هندلینگ بسیار بهتری دارد، بنابراین نوارهای کمتری در مناطقی با سایه‌های مشابه وجود دارد. همچنین در خارج از جعبه دقت بسیار بیشتری دارد، بنابراین لازم نیست نگران کالیبره شدن آن برای یک تصویر دقیق باشید. اکثر مردم همچنین تمایل به ارتقاء مقیاس و پردازش تصویر در تلویزیون های سونی دارند. متأسفانه، سونی برای بازی کمی محدود است، زیرا اگرچه قرار است به‌روزرسانی برای دریافت برخی از ویژگی‌های بازی پیشرفته مانند LG دریافت کند، ممکن است تاخیر ورودی آن برای گیمرهای رقابتی کمی زیاد باشد. اگر بهترین تلویزیون 4k با پنل OLED و ویژگی های بازی می خواهید، باید ال جی را انتخاب کنید. اگر می خواهید کمی بیشتر برای تلویزیون روشن تر خرج کنید، سونی را بررسی کنید.

بهترین تلویزیون 4K: تلویزیون Samsung QN90A QLED

بهترین تلویزیون 4K: تلویزیون Samsung QN90A QLED

Samsung QN90A QLED بهترین تلویزیون 4k با پنل LED است که ما آزمایش کرده ایم. این تلویزیون پرچمدار 4k سامسونگ در سری Neo QLED 2021 است که دارای فناوری نور پس زمینه Mini LED جدید است. Mini LED برای دستیابی به حداکثر روشنایی بالاتر طراحی شده است و کنترل دقیق‌تری از سیستم نور پس‌زمینه ارائه می‌کند و قصد دارد کیفیت تصویر مشابهی را بدون خطر سوختن به یک پنل OLED ارائه دهد. نور پس زمینه Mini LED کمک می کند تا این تلویزیون یکی از درخشان ترین تلویزیون هایی باشد که آزمایش کرده ایم. همراه با بازتاب فوق العاده آن، دید حتی در روشن‌ترین محیط‌ها نیز نباید مشکل ساز باشد. این همچنین منجر به تجربه تاثیرگذاری HDR می‌شود، زیرا برجستگی‌ها بیشتر از تلویزیون‌های LED یا OLED معمولی برجسته می‌شوند. از نظر عملکرد اتاق تاریک، دارای یک پنل VA با نسبت کنتراست بومی بالا، یکنواختی استثنایی مشکی، و یک ویژگی کم نور محلی عالی است که باعث می‌شود سیاه‌پوستان هنگام مشاهده در تاریکی سیاه به نظر برسند. همچنین به لطف فناوری «زاویه دید فوق العاده» سامسونگ، زوایای دید نسبتاً وسیعی دارد، اما این به قیمت کنتراست اندکی کمتر است. متأسفانه، واحد ما مقداری جلوه صفحه نمایش کثیف در مرکز دارد که اگر ورزش تماشا می‌کنید یا می‌خواهید از آن به عنوان مانیتور رایانه شخصی استفاده کنید، می‌تواند حواس‌تان را پرت کند، اما این می‌تواند بین واحدها متفاوت باشد. نکته دیگری که ممکن است از واحدی به واحد دیگر تغییر کند، دقت خارج از جعبه است. مال ما فوق العاده است، بنابراین ممکن است برای لذت بردن کامل از آن نیازی به کالیبره کردن آن نداشته باشید. به طور کلی، این یکی از بهترین تلویزیون های 4k است که ما آزمایش کرده ایم.

بهترین تلویزیون 4K: تلویزیون Hisense U8G

بهترین تلویزیون 4K: تلویزیون Hisense U8G

اگر گزینه ارزان‌تری را ترجیح می‌دهید، Hisense U8G را بررسی کنید. اگرچه در مقایسه با Samsung QN90A QLED فاقد چند ویژگی اضافی مانند لایه ‘زاویه دید فوق العاده’ است، اما همچنان عملکرد چشمگیری ارائه می دهد و انتخاب خوبی برای اتاق های تاریک و روشن است. دارای یک پنل VA است که سیاهی های عمیق را نمایش می دهد و ویژگی کم نور محلی عالی هر سیاهی را بیشتر می کند. حتی در یک محیط با نور خوب، بازتاب بسیار خوبی دارد و به اندازه کافی روشن می شود تا با تابش خیره کننده مقابله کند. همچنین هم از دالبی ویژن و هم HDR10+ پشتیبانی می‌کند، بنابراین لازم نیست نگران این باشید که محتوای شما در کدام فرمت HDR است و به اندازه‌ای روشن می‌شود که برجسته‌سازی‌ها را برجسته کند. با این حال، متأسفانه، ممکن است برخی از مصنوعات حرکتی، به ویژه در حالت بازی، مانند ارواح قرمز که مشکلی در تلویزیون است، مشاهده کنید. اگر تلویزیون LED را به OLED ترجیح می دهید، سامسونگ بهترین تلویزیون 4k است که ما آزمایش کرده ایم، اما اگر می خواهید پول کمتری خرج کنید، به Hisense نگاه کنید.

بهترین تلویزیون 4K: تلویزیون Hisense U6G

بهترین تلویزیون 4K: تلویزیون Hisense U6G

Hisense U6G بهترین تلویزیون 4k اقتصادی است که ما آزمایش کرده‌ایم. علیرغم هزینه کم، عملکرد کلی عالی را ارائه می دهد که با گزینه های گران تر رقابت می کند و اکثر مردم باید از آن راضی باشند. هم در محیط های تاریک و هم در محیط های روشن عملکرد خوبی دارد و دارای چند ویژگی اضافی برای بهبود تجربه کاربری است. کیفیت ساخت آن عالی نیست، اما چیزی است که برای یک تلویزیون مقرون به صرفه انتظار دارید. به لطف کنتراست بالای پنل VA، سیاهی عمیق را نمایش می دهد. دارای ویژگی کم نور محلی مناسب با آرایه کامل است که کنتراست را بهبود می بخشد و یکنواختی سیاه با حداقل شکوفایی در اطراف اجسام روشن برجسته است. از هر دو فرمت HDR10+ و Dolby Vision HDR پشتیبانی می‌کند، طیف رنگی گسترده‌ای را نمایش می‌دهد، و حتی اگر روشنایی HDR آن خوب است، همچنان یک تجربه عالی HDR را ارائه می‌کند. اگر تمایل به تماشای تلویزیون در طول روز در یک اتاق روشن دارید، به اندازه کافی روشن می شود تا با تابش خیره کننده مقابله کند و دارای بازتاب عالی است. گیمرها باید از تاخیر ورودی کم و زمان پاسخ سریع خوشحال باشند.  متأسفانه، ویژگی درون یابی حرکتی ندارد، که برای تلویزیون های مدرن نادر است، به این معنی که حرکت ممکن است در محتوای با نرخ فریم پایین تر دچار لکنت شود. می تواند لرزش 24p را از منابع 24p بومی حذف کند، اما نمی تواند این کار را از منابع 60p/60i انجام دهد. Android TV داخلی دارای تعداد زیادی برنامه برای دانلود است، اما ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، باید از رابط نرم و روان لذت ببرید، و به طور کلی، این یکی از بهترین تلویزیون های 4k مقرون به صرفه است که ما آزمایش کرده ایم.

امیدواریم از مقاله راهنمای خرید بهترین تلویزیون 4K راضی بوده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

منبع: Rtings

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

9 دیدگاه

 1. ای کاش زیر هر کدوم از این تلویزیونا لینک خریدشونم میزاشتید که هم قیمتاشونو بروز میدیدیم و مشصات کاملشو .

  1. دقیقا حق با شماست .
   الان قیمت این تلویزیون Samsung QN90A QLED چنده و یه جای مطمئن برای خرید بهم معرفی کنید
   ممنون

   1. از دیجیکالا بخرید حالا کاری ندارم که حتما جنس با کیفیت و بدون خطا ارسال میکنه که خداییش من تا الان هر چی خریدم مشکلی نداشتم ولی حداقلش یه سایت معتبره و میشه با خیال راحت ازش خرید کرد و نگران کلاهبرداری نباشیم .

 2. تلویزیون اگر هست فقط تلویزیون های g plus اصلا ترکوندن لامصبا
  بهترین برنده .

 3. حالا جدای از کیفیتش اول اینکه تولید داخله و دوم اینکه تحریم نیست سوم اینکه حمایت از کالای ایرانی و ….
  در کل گزینه بهتری هست نسبت به بقیه

   1. حالا گیرم الجی و سامسونگ بهترن
    ولی با تحریم بودنشون توی ایران چیکار میکنید اخه
    فقط کافیه یه اتفاقی برای تلویزیون بیوفته واقعا ادم گرفتار میشه
    همه جوانب رو باید در نظر گرفت

   2. دوست عزیز شما کاملا در اشتباهید
    با طناب پوسیده دارید میرید داخل چاه
    سامسونگ و الجی تحریما
    یعنی جنسی که توی ایرانه قاچاقه و اعتباری نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا