کادیلاک نسخه برقی خودرو پرفروش اسکلید را معرفی کرد

کادیلاک در مراسمی در شهر نیویورک یک مدل الکتریکی از پرفروش‌ترین ماشین خود، اسکلید (Esclade) را رونمایی کرد.

این سومین ماشین الکتریکی است که خودروساز لوکس آمریکایی به محصولاتش اضافه کرده و از تابستان آینده به بازار عرضه خواهد شد. اسکلید الکتریکی با پسوند IQ از مدل بنزینی اسکلید متمایز شده و ظاهرش هم متفاوت است. جلوی ماشین شبیه به دو مدل‌ دیگر الکتریکی کادیلاک، چراغ‌هایی عمودی دارد که روی سپر است. جلوپنجره هم پنلی است که با مجموعه‌ای از لامپ‌های ال‌ئی‌دی روشن می‌شود.

طول اسکلید IQ پنج متر و ۷۰ سانتی‌متر است که از اسکلید بنزینی بزرگ‌تر است. خریداران می‌توانند ماشین را در دو مدل «اسپرت» یا «لوکس» سفارش دهند. هر دو مدل به طور استاندارد به سیستم خودران کادیلاک مجهز است. راننده با این سیستم که نامش «سوپر کروز» است، می‌تواند در ۴۰۰ هزار مایل (۶۴۳ هزار کیلومتر) از بزرگراه‌ها و جاده‌های آمریکای شمالی دستش را از روی فرمان بردارد و رانندگی را به ماشین بسپرد.

کادیلاک فهرستی طولانی از امکانات لوکس در اسکلید الکتریکی به خریداران ارائه کرده است. نمایشگر ۵۵ اینچی روی داشبورد، میز کار و دو نمایشگر ۱۲.۶ اینچی برای سرنشینان ردیف دوم و سیستم صوتی با ۴۰ بلندگو بخشی از این امکانات است. ماشین همچنین در جلو یک صندوق با فضای ۳۴۵ لیتری دارد.

منبع ایران جیب
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید