آموزشرایااستور مگ

چگونه باتری سامسونگ را کالیبره کنیم ؟

چگونه باتری سامسونگ را کالیبره کنیم : خالی شدن ناگهانی باتری موبایل سامسونگ یکی از مشکلاتی است که این روز ها بیشتر مردم با آن همراه هستند . خالی شدن ناگهانی باتری گوشی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . در این مقاله از سایت رایااستور، در مورد خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ ، روش کالیبره باتری گوشی سامسونگ ، چگونگی کالیبره کردن باتری سامسونگ و… صحبت می کنیم .

اگر گوشی شما هم جزء آن دسته از گوشی هایی است که خیلی زود باتری خالی می کند و سرعت آن کاهش پیدا کرده است ، یکی از بهترین روش هایی که می تواند به آن کمک کند ، کالیبره کردن آن است . شاید برای خیلی از کاربران سوال باشد که اصلا کالیبره کردن به چه معناست . با ما همراه باشید تا به این موضوع بیشتر اشاره کنیم .

کالیبره کردن چیست؟

گوشی هایی که این روز ها تولید و وارد بازار می شوند از باتری های از جنس لیتیوم هستند . معمولا این باتری ها یک ظرفیت مشخص دارند و به مرور زمان هنگامی که استفاده می شوند و با شارژر های مختلف شارژ می شوند ، ظرفیت اصلی خود را از دست می دهند .

مثلا در اینجا می توانیم به باتری هایی اشاره کنیم که ظرفیت 3000 میلی آمپر دارند و بعد از 500 مرتبه که شارژ می شوند حدود 20 میلی آمپر ظرفیت آن ها کمتر شود . این مشکلات معمولا حل شدنی نیست ، پس بهتر است اصلا به این موضوعات فکر نکنید و ذهن خود را درگیر این مسائل نکنید .

یکی از مهمو ترین مواردی و مسائلی که دارای اهمیت می باشد ؛ این است که شما چگونه باید اطلاعات باتری و نمایش آن از طرف سیستم عامل اندروید را مطالعه کنید . اگر شما هم با اندروید کار می کنید ، باید بدانید که اندروید دارای قابلیتی است که تمام اطلاعات و ظرفیت باتری را در یک حافظه نگه داری می کند .

گاهی ممکن است با گذشت زمان اندروید ظرفیت و درصد باتری را به درستی به شما نمایش ندهد ، مثلا هنگامی که شما گوشی خود را شارژ کرده اید ، می بینید که باتری شما برابر 100 درصد است در حالی که باتری شما فقط 80 درصد پر شده است . این مشکلاتی است که برای اندروید با مرور زمان به وجود می آید .

به همین دلیل است هنگامی که شما از گوشی استفاده می کنید  خیلی زود شارژ آن تمام می شود . این مشکلات نه تنها برای گوشی های اندروید بلکه برای سایر گوشی های هوشمند هم به وجود می آید . این مشکل به نوعی ناهماهنگی بین شارژ واقعی باتری و مقداری است که اندروید نشان می دهد که به آن اصطلاحا “ناهماهنگی نمایش وضعیت شارژ” گفته می شود .

بهترین روشی که برای ناهماهنگی نمایش وضعیت شارژ استفاده می شود ، کالیبره کردن گوشی است . فکر می کنم با توجه به این سائل که گفته شد ، اهمیت کالیبره شدن برای شما تا به اینجا روشن شده باشد .در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد خالی شدن ناگهانی باتری گوشی صحبت کنیم و پس از آن روش کالیبره کردن را به شما آموزش دهیم .

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

زود خالی شدن باتری گوشی یکی از مشکلاتی است که این روزها با تمام کاربران گوشی های هوشمند همراه است. سریع خالی کردن باتری گوشی می تواند دلایل متعددی داشته باشد. یکی از مهم ترین آن ها می توانیم به خراب شدن باتری اشاره کنیم. قبل از یانکه بخواهیم به تعویض باتری و خرید باطری اورجینال و اصل بپردازیم، می توانیم درمورد ساده ترین روش ها توضیح دهیم.

در این قسمت درمورد علائمی که می تواند منجر به کم شدن و کاهش عمر باتری گوشی سامسونگ شود، برای شما توضیح دهیم. این روز ها گوشی های هوشمند یکی از پرکاربرد ترین ابزار هایی هستند که ما در طول روز از آن ها استفاده می کنیم . خالی شدن ناگهانی باتری گوشی شاید برای خیلی از افراد نگران کننده باشد ، در ادامه به برخی از علائم خالی شدن ناگهانی گوشی سامسونگ اشاره شده است.

علت خالی شدن باتری سامسونگ:

 • برنامه های پرمصرف
 • ویجت ها
 • اتصال به اینترنت
 • روشن بودن برخی از ابزار ها
 • بروزرسانی خودکار اپلیکیشن ها
 • تنظیمات صفحه نمایش
 • استفاده از تصاویر متحرک
 • روشن بودن دیتا و موقعیت مکانی
 • استفاده از گوشی در مکان هایی که آنتن دهی پایین دارند.

این موارد نمونه هایی از اصلی ترین دلایل خالی شدن باتری گوشی می باشد . شما می توانید با حل کردن این مسائل به افزایش طول عمر باتری گوشی خود کمک کنید . یکی از روش هایی که می تواند تاثیر بسیار زیادی روی افزایش عمر باتری شما داشته باشد ، کالیبره کردن می باشد . در کنار کالیبراسیون می توانیم به روش های ساده تری نیز اشاره کنیم. در نظر گرفتن ساده ترین روش ها می تواند تا حدود زیادی عمر باتری شما را افزایش دهد. از جمله مواردی که می تواند عمر باطری گوشی سامسونگ شما را افزایش دهد و ظرفیت آن را بالا ببرد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

افزایش طول عمر باتری سامسونگ:

 • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
 • حذف و غیرفعال کردن برنامه های غیرضروری
 • قرار دادن نور صفحه حالت خودکار
 • استفاده نکردن از گوشی در فضای سرد و گرم

چگونه باتری سامسونگ را کالیبره کنیم ؟

چگونه باتری سامسونگ را کالیبره کنیم ؟

کالیبره کردن به دو روش صورت می گیرد . که در ادامه به دو روش آن اشاره می کنیم :

 • کالیبره کردن باتری گوشی بدون نیاز به روت
 • کالیبره کردن باتری گوشی های روت شده

کالیبره کردن باتری گوشی بدون نیاز به روت

 • سعی کنید با گوشی خود به حدی کار کنید که شارژ آن به صورت کامل خالی شود و گوشی خاموش شود .
 • پس از خاموش شدن گوشی ، دوباره آن را روشن کنید و دوباره با آن کار کنید و این بار اجازه دهید گوشی به صورت خودکار خاموش شود .
 • هنگامی که گوشی خاموش شد آن را به شارژ بزنید و منتظر باشید تا 100 درصد شارژ شود .
 • گوشی را روشن کنید و شارژ آن را بررسی کنید ، اگر درصد شارژ گوشی برابر 100 نبود بگذارید تا 100 درصد شارژ شود .
 • بعد از این که گوشی شما 100 درصد شارژ شد آن را از شارژ خارج کنید و گوشی را یکبار ریستارت کنید ، اگر پس از ریستارت گوشی 100 درصد شارژ را نمایش نداد ، باز هم به شارژ بزنید و دو مرحله آخر را یکبار دیگر تکرار کنید تا گوشی پس از عمل ریستارت 100 درصد شود .

کالیبره کردن باتری گوشی روت شده

 • قبل از این که بخواهید شروع کنید باید اپلیکیشن Battery Calibration را نصب کنید .
 • شارژ گوشی خود را کاملا خالی کنید تا خاموش شود ، پس از آن دوباره گوشی را روشن کرده و بگذارید به صورت خودکار خاموش شود .
 • هنگامی که گوشی خاموش شد آن را به شارژ بزنید و منتظر باشید تا 100 درصد شارژ شود .
 • گوشی را روشن کنید و شارژ آن را بررسی کنید ، اگر درصد شارژ گوشی برابر 100 نبود بگذارید تا 100 درصد شارژ شود .
 • بعد از این که گوشی شما 100 درصد شارژ شد آن را از شارژ خارج کنید و گوشی را یکبار ریستارت کنید ، اگر پس از ریستارت گوشی 100 درصد شارژ را نمایش نداد ، باز هم به شارژ بزنید و دو مرحله آخر را یکبار دیگر تکرار کنید تا گوشی پس از عمل ریستارت 100 درصد شود .
 • بعد از این که گوشی 100 درصد شارژ شد ، اپلیکیشن را اجرا کنید و پس از آن گزینه کالیبره کردن باتری را انتخاب کنید .
 • هنگامی کالیبره کردن گوشی توسط اپلیکیشن به اتمام رسید ، با گوشی کار کنید و پس ازآن که شارژ آن به اتمام رسید اجازه دهید به صورت خودکار خاموش شود و پس از آن در حالت خاموش آن را به شارژ بزنید تا کاملا 100 درصد شارژ شود .

این دو روشی که بیان کردیم ، برای کالیبره کردن گوشی می باشد . شما می توانید با این کار نحوه کارکرد و عملکرد باتری گوشی خود را افزایش دهید .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

11 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر
  من گوشیم نت ساموسنگ هست یه دوسالی هست که خریدم . یه مدته وقتی به شارژ میزنم 100 درصد کامل شارژ میشه و بعد از یک ساعت اینا که استفاده میکنم شارژ به 30درصد شاید هم کمتر برسه. میخاستم بدونم دلیلش چیه باید باتری عوض کنم یا شما پیشنهاد بهتری دارید.
  ممنون

 2. باسلام
  خیر گوشی شما مشکل سخت افزاری نداره که لازم به تعویض باتری باشه. شما میتوید با کالیبره کردن باتری گوشی سامسونگ خودتون این مشکل رو حل کنید. که در مقاله بالا به صورت کامل دراین مورد توضیح داده شده .
  میتونید استفاده کنید.

 3. سلام خسته نباشید
  من گوشیم ایفون هست و هرجا بردم نشون دادم واسه باتری و اینا گفته که باید باتری تعویض بشه درحالی که من فقط 2 ماه که این گوشی رو خریدم الان نمیدونم واقعا چیکار کنم. خیلی ها بهم گفتن که کالیبره کنم درست میشه. درست گفتن؟
  میشه راهنمایی کنید.

  1. باسلام
   اگر گوشی رو 2 ماه هست ک خریدین دلیلی برای تعویض باتری نیست. میتونه مشکل از نرم افزار باشه و برنامه هایی که روی گوشیتون نصب کردین و همچنین زمان و مدت استفاده شما از گوشی . روش کالیبره هم میتونه بهتون کمک کنه که در مقاله بالا دراین مورد به صورت کامل توضیح داده شده.

 4. من گوشیمو کالیبره کردم بدتر شد. مجبور شدم باتریشو تعویض کنم. اخرم گوشیم رو کلا عوض کردم…..

 5. سلام خسته نباشید.
  من وقتی گوشیمو میزدم به شارژ 100 درصد پر میشد ولی همیشه زود تر از اونی که باید خالی میشد و به اندازه 100 درصد برام کار نمیکرد مثلا شاید تا 70 درصد اینا واسم شارژ نگه میداشت. به پیشنهاد یکی از دوستام باتری رو کالیبره کردم اما فایده نداشت و الان بازم همون مثله قبل میمونه. خاستم بدونم باتری نیاز به تعویض داره.

 6. من وقتی گوشیم رو به شارژ میزنم 100 درصد شارژ میشه ولی وقتی استفاده میکنم خیلی کمتر واسم کار میکنه خاستم بدونم با کالیبره کردن درست میشه یا نه؟؟

 7. سلام . من گوشی گلکسیj5 دارم و چند روز پیش یک باتری نو خریدم و انداختم رو گوشیم و وقتی از 100درصد تا صفر بکوب باهاش کار میکنم بهم 3ساعت کار میده!!یعنی باتری خرابه؟

 8. من گوشیمو کالیبره کردم درست نشد… کسی پیشنهاد دیگه ای داره دوستان؟

 9. سلام خسته نباشید من یه تبلت گلسی تب اس دارم که باتریشو عوض کردم و موقع کار باهاش بعضی اوقات ریستارت میشه . این اتفاق قبل از تعویض باتری هم رخ میداد
  اگه من باتری رو کالیبره کنم در مراحل پایانی که باید شارز گوشی تموم بشه و به 0 برسه اگه حین این عملیات گوشی ریسیتارت بشه مشکلی ایجاد میشه ؟
  مثلا ظرفیت باطری کم و زیاد ثبت بشه
  اگه میشه پاسخ بدین
  ممنونش

دکمه بازگشت به بالا