کالیبره کردن باتری آیفون در 7 مرحله

کالیبره کردن باتری آیفون

کالیبره کردن باتری آیفون:  کاهش عمر باتری گوشی آیفون و کم شدن کارایی باتری گوشی یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که اکثر کاربران گوشی های هوشمند با آن روبه رو هستند. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد یکی از بهترین روش ها افزایش عمر و کارایی باتری موبایل آیفون برای شما توضیح دهیم. کالیبره کردن باتری موبایل iphone با استفاده از نرم افزار کالیبره باتری آیفون، یکی از ساده ترین روش هایی است که می توان از آن استفاده کرد.

اگر می خواهید کارایی و عمر باتری گوشی اپل خود را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم از روش کالیبره کردن باتری آیفون استفاده کنید. اگر می خواهید درصد سلامت باتری ایفون خود را افزایش دهید، ساده ترین روش ها می تواند برای شما کارساز باشد. معمولا اشتباه نشان دادن درصد باتری ایفون، یکی از مواردی است که از عدم سلامت باتری گوشی شما خبر می بدهد.

تمام گوشی های هوشمند چه اندروید و چه آی او اس، به دلیل اینکه در طول روز زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، طبیعی است که  پس از مدتی کارایی و عملکرد اولیه خود را از دست بدهند. به همین دلیل روش کالیبره کردن باتری آیفون می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند و روی افزایش عمر گوشی اپل شما تاثیر بسیاری داشته باشد. وقتی درمورد کالبیره کردن باتری گوشی اپل صحبت می کنیم، یعنی راه اندازی مجدد باتری و اینکه شما باز هم بتوانید از گوشی استفاده کنید.

دلیل کالیبره کردن باتری آیفون چیست؟

دلیل کالیبره کردن باتری آیفون چیست؟

همانطور که گفته شد، کالیبره کردن باتری موبایل آیفون، تاثیر بسیار زیادی روی بهبود عمر و کارایی گوشی شما خواهد داشت. با توجه به اینکه این روش مزیت های بسیار زیادی دارد در ادامه می خواهیم درمورد کارایی آن و نحوه کالیبره کردن باتری گوشی آیفون برای شما کاربران توضیح دهیم.

اگر دقت کرده باشید، زمانی که شما گوشی خود را به شارژ وصل می کنید و می خواهید بعد از کامل شدن شارژ از آن استفاده کنید، با یک مشکل بزرگ پس از ساعتی استفاده از گوشی مواجه خواهید شد. شما گوشی را به صورت 100 درصد شارژ کرده اید اما زمانی که از آن استفاده می کنید، چیزی حدود 70 درصد برای شما کار می کند و خیلی زود شارژ آن خالی می شود.

اگر باتری موبایل اپل شما هم درصد شارژ را به درستی نمایش نمی دهد و یا به صورت ناگهانی خاموش می شود و یا شارژ آن در مدت زمان کوتاهی به صفر درصد می رسد، می توانید از این روش برای احیای دوباره باتری موبایل استفاده کنید. برای اینکه بتوانید جواب خوبی بگیرید، توصیه می شود هر ماه یکبار این کار را انجام دهید و از سلامت باتری گوشی خود اطمینان داشته باشید.

قبل از کالیبره کردن باتری آیفون چیکار کنیم؟

قبل از اینکه بخواهیم باتری موبایل را کالیبره کنیم، ابتدا باید آن را آماده کنیم تا به سلامت گوشی آسیب وارد نشود. مواردی که در این قسمت به آن اشاره خواهیم کرد، معمولا درمورد سرویس ها و اتصالات باتری موبایل می باشد. قبل از انجام کالیبره کردن شما باید یک سری از قابلیت ها را غیرفعال کنید و پس از آن به صورت مجدد آن ها را فعال کنید.

شما باید سرویس هایی را مانند مکان یاب، Background Refresh، بروزرسانی های خودکار را غیرفعال کنید. علاوه بر این موارد حتما روشنایی و نور صفحه نمایشگر گوشی خود را پایین بیاورید و آن را در حالت خودکار قرار دهید. پس از اینکه باتری موبایل را کالیبره کردید می توانید به صورت مجدد تمام این قابلیت ها را فعال کنید. برای غیرفعال کردن این سریس ها می توانید از قسمت تنظیمات گوشی اقدام کنید.

روش كاليبره كردن باتري گوشي ایفون

روش كاليبره كردن باتري گوشي ایفون

مراحل انجام کالیبره کردن باتری گوشی اپل:

  • خالی کردن باتری گوشی
  • سه ساعت منتظر بمانید
  • گوشی را به شارژ بزنید
  • باتری را مجدد خالی کنید
  • سه ساعت مجدد منتظر بمانید
  • گوشی را مجدد شارژ کنید

مراحلی که نام برده شد باید به ترتیب انجام شود تا یک کالیبره عالی برای باتری موبایل گوشی خود انجام داده باشید. در ادامه درمورد هر یک از این مراحل به صورت مختصر برای شما توضیح خواهیم داد.

خالی کردن باتری گوشی

باتری موبایل خود را به صورت کامل خالی کنید. برای اینکار می توانید از گوشی خود به صورت طولانی مدت استفاده کنید، با گوشی خود فیلم تماشا کنید، موزیک با صدای بلند گوشی بدهید و یا حتی بازی کنید. با انجام این کار ها می توانید شارژ گوشی را خالی کنید.

سه ساعت منتظر بمانید

برای اینکه از خالی شدن باتری گوشی خود اطمینان داشته باشید باید به مدت 3 ساعت منتظر بمانید. در برخی مواقع ممکن است گوشی شما به صورت خود به خود خاموش شده باشد اما همچنان مقداری از انرژی و نیرو در باتری باقی مانده باشد. پس حدود 3 ساعت صبر کنید و اگر می خواهید کاملا از این کار مطمئن شوید بهتری است شب این کار را انجام دهید و تا صبح به گوشی خود دست نزنید.

گوشی را به شارژ بزنید

در این مرحله که شارژ باتری کامل خالی شده است شما باید باتری موبایل خود را به شارژ وصل کنید. برای به  شارژ زدن باتری گوشی از کابل استفاده نکنید و سعی کنید از شارژر اصلی اپل استفاده کنید. پس از اینکه باتری موبایل 100 درصد می شود اجازه دهید چند ساعتی به شارژ باشد تا از پر شدن آن اطمینان حاصل کنید.

کالیبره کردن باتری گوشی آیفون

باتری را مجدد خالی کنید

بار دیگر باتری گوشی خود را خالی کنید مانند چیزی که در مرحله 1 برای شما توضیح داده شد می توانید فیلم ببینید و یا هر کار دیگه ای که باتری گوشی شما سریع خالی شود.

سه ساعت مجدد منتظر بمانید

در این مرحله مجددا باید به مدت 3 ساعت صبر کنید تا انرژی های باقی مانده باتری هم از دست برود و گوشی روشن نشود.

گوشی را مجدد شارژ کنید

در این مرحله ، گوشی خود را برای اخرین بار به شارژ وصل کنید.  پس از اینکه باتری اصل آیفون شما 100 درصد شد اجازه دهید برای مدتی در شارژ بماند تا به صورت کامل بهینه شود و از شارژ آن مطمئن شویم. پس از انجام تمام مراحل گوشی شما کالیبره شده است و شما می توانید با کیفیت بهتری از آن استفاده کنید.

فعال کردن تمام قابلیت ها

در آخرین مرحله شما باید تمام برنامه ها و سرویس هایی که غیرفعال کرده بودید را دوباره فعال کنید. با انجام این 7 مرحله باتری موبایل آیفون شما به درستی کالیبره شد و عملکرد و کارایی آن تا حد زیادی افزایش پیدا کرد.

در این مقاله درمورد کالیبره کردن باتری آیفون برای شما توضیح داده شد. شما می توانید با انجام تمام مراحل به بهترین شکل و ساده ترین روش گوشی موبایل خود را مجدد راه اندازی کنید و از کیفیت آن لذت ببرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (9)