رایااستور مگ

علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ سامسونگ

دلایل کاهش شارژ گوشی هنگام اتصال به شارژ

علت کم شدن شارژ گوشی: یکی از مهم ترین مشکلاتی که با کاربران گوشی های هوشمند همراه است، کم شدن شارژ گوشی زمان اتصال به شارژ می باشد. حتما شما هم با این مشکل مواجه شده اید و این مشکل می تواند به دلیل ایراد از باتری موبایل و یا سایر مشکلات نرم افزاری و داخلی گوشی شما باشد.

در این مقاله از سایت رایااستور می  خواهیم در مورد علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ برای شما توضیح دهیم. یکی از رایج ترین مشکلاتی که با کاربران گوشی های سامسونگ همراه است،  مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ و خالی شدن شارژ گوشی زمان اتصال به شارژ می باشد که در ادامه در مورد آن بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ

قطع و وصل شدن شارژ گوشی، بالا نرفتن درصد شارژ گوشی، ثابت ماندن شارژ گوشی، خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ از جمله مواردی است که می خواهیم در ادامه در مورد آن توضیح دهیم و با راهکارهایی که وجود دارد، شما را از بروز این مشکلات نجات دهیم. علت کم شدن شارژ گوشی، یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که می توانیم در مورد آن بحث کنیم.

حتما برای شما هم پیش آمده است که گوشی خود را به شارژ وصل می کنید و به جای اینکه گوشی شما شارژ شود یا ثابت باقی می ماند و یا اینکه کاملا از شارژ آن کم می شود. با توجه به اینکه گوشی ها دارای ظرفیت مشخص شده ای هستند شما باید به درستی از آن ها استفاده کنید تا از خالی شدن ناگهانی شارژ و باتری آن جلوگیری کنید.

علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ سامسونگ

علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ سامسونگ

دلایل زیادی وجود دارد که منجر به کم شدن شارژ گوشی نو، کم شدن شارژ گوشی از شب تا صبح و بالا نرفتن درصد شارژ گوشی می شوند. اگر شما بتوانید این دلایل را بررسی کنید و آن ها را رعایت کنید، می توانید سلامت و عمر باتری موبایل خود را تا حد زیادی افزایش دهید. مهم ترین سوالی که برای کاربران پیش می آید و می خواهیم در این مقاله به آن پاسخ دهیم.

 علت کم شدن شارژ گوشی چیست؟

از جمله مواردی که منجر به کم شدن شارژ گوشی می شود و زمانی که شما گوشی سامسونگ و یا آیفون خود را به شارژ زده اید، با بالا نرفتن درصد شارژ گوشی، قطع و وصل شدن شارژ گوشی و ثابت ماندن شارژ گوشی مواجه می شوید؛ به شرح زیر می باشد. شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد که در ادامه در مورد آن به مختصر توضیح داده می شود، از مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش و… جلوگیری کنید.

علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ:

 • خراب بودن کابل و سیم شارژر
 • خراب بودن باتری گوشی
 • خراب بودن آداپتور شارژر
 • مشکلات نرم افزاری
 • خراب بودن سوکت شارژ گوشی

مواردی که نام برده شد می تواند علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ سامسونگ باشد. البته در نظر داشته باشید که علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ آیفون هم به همین موارد بستگی دارد و شما می توانید با بررسی این موارد از شارژ نشدن گوشی و کاهش شارژ آن جلوگیری کنید.

دلایل کاهش شارژ گوشی زمانی که به شارژ است؟

خراب بودن کابل و سیم شارژر

خراب بودن کابل و سیم شارژر

یکی از رایج ترین مشکلاتی که منجر به قطع و وصل شدن شارژ گوشی و ثابت ماندن شارژ موبایل می شود، خراب بودن کابل و یا پوسیدگی آن می باشد. با توجه به اینکه استفاده از شارژر در طول روز زیادی می باشد شما باید به درستی از آن مراقبت کنید تا شاهد پارگی و خرابی آن نباشید. اگر سیم شارژر پاره شود و یا پوسیده شود، نمی تواند به خوبی باتری را شارژ کند و همین منجر به خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ می شود.

خراب بودن باتری گوشی

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، خراب بودن منبع تغذیه گوشی یعنی همان باتری می باشد. با توجه به اینکه باتری اهمیت بسیار زیادی دارد و تامین کننده انرژی مورد نیاز گوشی شماست. شما باید از بهترین باتری برای گوشی خود استفاده کنید. استفاده از باتری با بالاترین ظرفیت می تواند در کاهش مصرف نیروی گوشی شما تاثیر داشته باشد و نیازی نیست شما همیشه گوشی خود را به شارژ وصل کنید.

خراب بودن آداپتور شارژر

اگر آداپتور شارژر گوشی شما خراب باشد می تواند باعث کند شارژ شدن گوشی شود. خراب شدن آداپتور خیلی کم اتفاق می افتد اما اگر گوشی شما شارژ نشدن و یا ثابت ماند می توانید این مورد را هم مورد بررسی قرار دهید.

مشکلات نرم افزاری

مشکلات نرم افزاری

برخی از نرم افزارها و برنامه هایی که روی گوشی شما وجود دارند و شما از آن ها هیچ استفاده ای نمی کنید می توانند میزان زیادی از شارژ گوشی شما را مصرف کنند و زمانی که شما گوشی خود را به شارژ وصل میکنید به دلیل اینکه این برنامه ها در حال اجرا هستند و گاها در حال آپدیت هستند منجر به کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ می شوند و اجازه نمی دهند گوشی شما به صورت کامل شارژ شود.

خراب بودن سوکت شارژ گوشی

یکی دیگر از مواردی که به مرور از شارژ شدن گوشی جلوگیری می کند، حرابی سوکت شارژ گوشی می باشد. شل شدن سوکت شارژ گوشی و خراب شدن آن باعث می شود تا گوشی در هنگام شارژ قطع و وصل شود و به درستی شارژ نشود. به همین دلیل به این مورد هم توجه داشته باشید. در برخی از موارد هم کثیف بودن داخل پورت و سوکت منجر به کاهش شارژ گوشی هنگام شارژ می شود.

در این مقاله در مورد علت کم شدن شارژ گوشی برای شما توضیح داده شد. اگر شماهم با مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت روشن و بالا نرفتن درصد شارژ گوشی و هر مشکل دیگر روبه رو هستید که نمی گذارد گوشی شما به صورت کامل شارژ شود، می توانید این مقاله را بررسی کنید و از روش هایی که در آن گفته شد استفاده کنید تا بتوانید از عدم شارژ شدن آن جلوگیری کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

 1. واای منم این مشکلو دارم وقتی گوشیمو میزنم به شارژ به جای اینکه پر بشه بدتر خالی میشه بعد یبار باتری رو در میارم جا میزنم خوب میشه نمیتونم چشه. باید باتری بخرم یا مشکل از شارژری چیزیه؟؟

 2. سلام وقتتون بخیر
  اینکه شارژ باتری گوشیتون خیلی سریع کم میشه مربوط به باتری میشه. اما ببینید که باتری مورد پیدا کرده یا اختلال نرم‌افزاری-سخت‌افزاری داره؟
  اگه باتریتون ورم نکرده بهتره که گوشیتون رو کالیبره کنید تا مشکلتون حل بشه
  و اینکه اصول شارژ کردن رو رعایت کنید تا اختلال ایجاد نشه.

  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا