رایااستور مگآموزش

عوامل کاهش عمر باتری گوشی چیست ؟

هر روز که میگذرد وابستگی همه ما به تکنولوژی بخصوص گوشی های هوشمند بیشتر و بیشتر می شود . این وابستگی به حدی رسیده است که جدایی ما از تکنولوژی تا حدی غیر ممکن شده است و همه ما بدون وجود تکنولوژی و گوشی های هوشمند قادر به زندگی عادی نیستیم . تمامی امور ما توسط گوشی موبایل انجام می گیرد . اما مشکلی که برای تمامی ما وجود دارد ، عمر باتری گوشی میباشد . در ادامه قصد داریم عوامل و علت های کاهش عمر باتری گوشی موبایل را بیان کنیم تا بتوانیم با جلوگیری از آنها ، باعث افزایش عمر باتری شویم . در ادامه همراه باشید تا عوامل و دلایل و علت کاهش عمر باتری گوشی موبایل را مورد بررسی قرار دهیم .

بطور کلی عمر تمامی باتری ها بعد از 3 تا 5 سال تمام می شود و این موضوع قابل پذیرش است اما اینکه باتری گوشی شما بعد از شش ماه یا یکسال عملکرد صحیحی ندارد ، می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد . گاهی بطور عمد و گاهی بطور نا خواسته باعث کاهش عمر باتری موبایل خود می شویم . اما این دلایل چه هستند ؟

باتری گوشی را باید دفعات بیشتری شارژ کنیم

شارژ کردن باتری در دفعات بیشتر

طبق آخرین آمار منتشر شده از وب سایت رسمی MacWorld ، باطری گوشی موبایل را باید بعد از 500 بار شارژ کردن تعویض کرد . اما آیا می شود عمر باتری را افزایش داد ؟ 

در پاسخ به این سوال باید جواب بدهیم ، بله .

برای اینکه عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید باید تعداد دفعات شارژ کردن گوشی خود را نیز افزایش دهید . حتما این جمله را از بسیاری از فروشندگان شنیده اید که اجازه دهید باتری شما به 0 درصد برسد ، سپس گوشی را به شارژر متصل کنید . اما این استدلال بسیار اشتباه میباشد و بیشتر فروشندگان به دلیل نداشتن آگاهی کافی این حرف را می زنند . برای افزایش عمر باتری گوشی بهتر است زمانی که باتری شما به 15% درصد رسید آن را به شارژر متصل کنید و زمانی که درصد باتری شما به 80% رسید ، گوشی را از شارژر جدا کنید . با این کار تعداد دفعات شارژ شما بیشتر می شود و بجای اینکه بعد از 500 بار باتری خود را تعویض کنید ، می توانید بعد از 1000 تا 1100 بار نسبت به تعویض باتری اقدام کنید .

باتری را بطور دائم در شارژ نگه ندارید

یک از علت های کاهش عمر باتری نگه دشاتن گوشی برای مدت طولانی در شارژ است

گوشی های هوشمند زمانی که درصد باتری به 100% می رسد خود به خود عمل دریافت شارژ را متوقف می کنند . اما همین متصل بودن دائم شارژر به گوشی باعث ایجاد گرما در گوشی می شود که دشمن بزرگ باتری محسوب می شود .  گذشته از این زمانی که شارژر بطور دائم به گوشی متصل باشد به محض کم شدن شارژ باتری ، شروع به جبران شارژ کم شده می کند که باعث ایجاد اختلال بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی شده و در نتیجه کاهش عمر باتری را به دنبال خواهد داشت .

بنابراین اجازه ندهید باتری بطور دائم در شارژ باقی بماند .

هرگز شارژر ارزان نخرید

یکی از دلایل کاهش عمر باتری گوشی خرید شارژر ارزان میباشد

یکی از موضوعاتی که بسیاری از کاربران به آن توجهی ندارند ، اهمیت استفاده از شارژر با کیفیت میباشد . هر باتری دارای یک ولتاژ ورودی مشخص میباشد که باید انرژی را با همان ولتاژ ورودی دریافت کند اما شارژر های تقلبی به دلیل استفاده مواد بی کیفیت نمی توانند انرژی را بطور یکنواخت و با شدت جریان خروجی مورد نیاز برای باتری ارسال کنند . زمانی که انرژی بصورت نامنظم وارد باتری می شود خودش علت کاهش عمر باتری موبایل می شود .

هرگز شارژر ارزان نخرید .

مراقب شارژر های سریع باشید

استفاده زیاد شارژر سریع باعث کاهش عمر باتری می شود

ممکن است بعضی اوقات مجبور شوید از شارژر های سریع استفاده کنید برای شارژ کردن باتری گوشی خود . همواره سعی کنید بسیار کم از شارژر سریع استفاده کنید ،چرا که شارژر سریع به دلیل شدت جریان بالایی که دارند ، تولید گرمای زیادی می کنند که همین گرما یکی از دلایل کاهش عمر باتری موبایل میباشد .

هیچگاه به سراغ شارژر های فستی نروید که سازندگان آنها مدعی هستند گوشی شما را در کمتر از یک ساعت شارژ می کنند چرا که این غیر ممکن است . شارژ شدن گوشی در کمتر از یک ساعت نیاز به شدت جریان بالایی دارد که اگر شدت جریان بیش از اندازه بالا باشد می تواند عمر باتری گوشی شما را به شدت کاهش دهد .

قاب گوشی را جدا کنید

بزرگترین دشمن برای باتری موبایل ، گرما میباشد که یکی از عوامل کاهش عمر باتری گوشی محسوب می شود . گوشی موبایل بطور معمول در هنگام شارژ شدن از خود گرما تولید می کند ولی این گرما زیاد نیست . ولی وقتی شما قاب گوشی را در هنگام شارژ از گوشی جدا نکنید ، باعث شده اید که گرما داخل گوشی باقی بماند و عمر باتری خود را کاهش داده اید .

باتری خود را ریکاوری کنید

ریکاوری و کالیبره باعث افزایش عمر باتری

یکی از کارهای ساده ای که می تواند عمر باتری شما را افزایش دهد ، عمل ریکاوری باتری میباشد . ریکاوری کردن باتری بسیار ساده است ، شما فقط کافیست برای 8 ساعت گوشی خود را خاموش کنید . این کار را می توانید شب تا صبح که خوابیده اید انجام دهید .

پیشنهاد ما به کاربران خود بعد از خرید باتری موبایل ، ریکاوری هفتگی باتری گوشی میباشد .

باتری موبایل خود را هر ماه کالیبره کنید

یکی از کارهایی که باعث افزایش عمر باتری گوشی می شود ، عمل کالیبره کردن باتری میباشد . در اصطلاح به کالیبره کردن باتری ، راه اندازی مجدد باتری می گویند . با همین تعریف کوتاه می توان فهمید که با کالیبره کردن باتری می توان از کاهش عمر باتری موبایل جلوگیری کرد .

برای کالیبره کردن باتری آیفون نیز مقاله آموزش کالیبره کردن باتری آیفون را مطالعه بفرمایید .

گوشی را از حرارت دور نگه دارید

یکی از دلایل کاهش عمر باتری گرما میباشد

همانطور که چندباری تکرار کردیم ، بزرگترین دشمن برای کاهش عمر باتری گوشی ، گرما میباشد . گاهی اوقات فعالیت زیاد با گوشی باعث ایجاد گرما می شود و گاهی اوقات قرار دادن گوشی در معرض حرارت .

همواره سعی کنید گوشی خود را دور از حرارت قرار دهید و با این کار باعث افزایش عمر باتری شوید .

گوشی را از هوای سرد هم دور نگه دارید

سرما از عوامل کاهش عمر باتری میباشد

حتما این سوال برای شما بوجود آمده است که اگر گرما و سرما باتری موبایل را خراب می کنند ، پس باید گوشی را در کجا نگه داریم ؟

بهترین حالت برای باتری گوشی ، حفظ تعادل دما میباشد . بهتر است همیشه گوشی را در مکان های معتدل نگه دارید . برای مثال اگر در هوای سرد قصد پیاده روی دارید ، بهتر است گوشی را در جیب داخلی کت خودتان قرار دهید و یا اگر در جیب جلویی خود گذاشته اید بهتر است از قاب محافظ استفاده نمایید .

تصاویر خیلی روشن و نور صفحه نمایش

معمولا تصاویر پس زمینه ای که روشن هستند و از ترکیب رنگ های روشن تشکیل شده اند ، یکی از عوامل کاهش عمر باتری گوشی میباشند . برای جلوگیری از کاهش عمر باتری ، بهتر است از تصاویر تیره استفاده کنید . همچنین برای اینکه مصرف شارژ شما کاهش پیدا کند ، نور صفحه نمایش را روی 30 تا 40 درصد قرار دهید . برای مکان های بیرون از منزل که نور خورشید وجود دارد ، بهتر است تیک Auto Brightness را فعال کنید تا بصورت خودکار نور در مکان های مختلف برای شما تنظیم شود .

فواید خرید باتری از رایااستور

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا