تعویض باتری ایفون 6S

تعویض باتری ایفون 6S: حتما این سوال برایتان پیش آمده است، زمانی که باتری گوشی آیفون خود را خریداری می کنید سوالاتی درمورد گوشی ایفون داشته باشید مثل: چگونگی تعویض ایفون 6S، قیمت تعویض ایفون 6S  و بهترین باتری برای آیفون 6 اس در ادامه این مطلب از سایت رایااستور با ما همراه باشید تا بتوانید بسیاری از پاسخ سوالات خود را در زمینه تعویض باتری 6S  را پیدا کنید .

شیوه تعویض باتری

آیفون 6S را خاموش کنید و بعد دو پیچ 3.4 دهم میلی متری کنار جک هنذفری و اسپیکر را با پیچ گوشتی p2 باز می کنید.

می توانید از اسپاتول یا ساکشن کاپ استفاده کنید در صورت استفاده از اسپاتول بسیار مراقب باشید و در صورت استفاده از ساکشن کاپ باید آن را نزدیک دکمه دایره ای (HOME) مایل به چپ میزنیم. و بعد از آن به آرامی ساکن کاپ را با تمرکز نیرو لبه زیرین آیفون 6S به سمت بالا بکشید و کمی نیرو وارد کنید تا لبه زیرین گوشی مابین قاب و شیشه صفحه نمایش باز شود، نکته قابل توجه این است که به هیچ عنوان نیرو زیاد وارد نکنید که خدایی نکرده شیشه شکسته شود.

باز کردن شکاف با اسپاتول یا ساکشن

در مرحله بعد اسپاتول را ما بین گلس و قاب گذاشته و به آرامی فرو کنید تا شکاف بازتر شود و مراقب باشید تا بیش از اندازه اسپاتول را وارد لبه شکافته شده iphone 6S نکنید، بعد از آن که کمی نوک اسپاتول را وارد بالای قاب و زیر گلس صفحه ایفون کردید به صورت 90 درجه آن را بچرخانید تا پایین گلس کاملا از هم باز شود و بعد دوباره به حالت عادی برگردانده و به آرامی کناره های لبه آیفون را با اسپاتول باز کنید در نظر داشته باشید که از بالا و پایین کردن نوک اسپاتول خودداری کنید.

باز شدن سه لبه آیفون

زمانی که سه لبه آیفون 6S را با اسپاتول طبق گفته بالا باز کردید به آرامی ساکشن کاپ را به سمت بالا کشیده و تا گلس از قاب جدا شود. بعد از آن ساکشن را از گوشی جدا کرده و به آرامی با دستان خود شیشه صفحه نمایش ایفون 6S را گرفت و از طرف جک هنذفری آن را باز کنید تا به صورت L باز شود.

بعد از آن دو پیچ کنار باتری را باز می کنیم که بر روی براکت کانکتور قرار دارند تا از باطری حالت پرس بیرون بیاید (2 پیچ 2.9 دهم میلی متری)

جدا سازی براکت کانکتور

بعد از جدا سازی براکت کانکتور نوک اسپاتول را در کنار کانکتور باتری آیفون 6S قرار داده و ضمن اعمال نیرو به سمت بالا کانکتور را از آیفون جدا کنید.

بعد از آن نوبت به باز کردن پیچ های کانکتور نمایشگر می شود و 4 پیچ دیگر وجود دارد که 3 پیچ 1.2 دهم میلی متری و یک پیچ 2.8 دهم میلی متری می باشد. بعد از باز کردن براکت کانکتور نمایشگر آیفون 6S تعمیری کانکتور کابل دیجیتایرز را هم باز می کنیم. در نظر داشته باشید که در حین جا زدن کانکتور کابل دیجیتایرز به وسط آن فشار وارد نکنید که ممکن است کانکتور از بین برود.

باز کردن پنل زیر و روی ایفون 6S

الان دیگر پنل زیر و پنل روی iphone 6S از هم جدا شده است و اگر دوست دارید می توانید لاستیک لبه های صفحه نمایش ایفون 6 اس را تعویض کنید و دو چسب در پایین و بالای باطری آیفون 6S وجود دارد به آرامی با گیره یا نوک پنس دو چسب را از روی باتری جدا کنید. بعد از آن با گرفتن چسب توسط انگشتانتان و با نیرو یک نواخت و با زاویه 60 درجه به سمت عقب بکشید. در این شرایط این چسب تا 2 یا 3 برابر طول اصلی خود کش می آید در نظر داشته باشید که باز کردن صحیح چسب های نگه دارنده باتری نقش بسیار مهمی دارد و باید زاویه 60 درجه آن را حفظ کنید.چسب دوم را هم به همان شیوه از هم باز کنید در نظر داشته باشید که با دست مخالف خود نیرو وارد کنید تا باتری از جای خود با نیرو پرت نشود.

از بین بردن چسب های قبلی باتری خراب

در مراحل آخر با گذاشتن I Oppener یا سشوار در پشت آیفون 6 اس گرمای ملایمی به مدت یک دقیقه وارد کنید تا باقی مانده چسب های باتری قبلی حذف شود. در آخر هم نوک پیک یا قاب باز کن کارتی را از لبه چپ آیفون 6 اس تعمیری به زیر باتری آن فرو کنید و سعی کنید تا باتری را در جایگاهش جا به جا کنید. و در آخر باتری جدید را روی تلفن همراه گذاشته و همه این مراحل را از اخر به اول تکرار کنید.

 

در این مقاله از سایت رایااستور، قصد داشتیم تا به شما کمک کنیم تعویض باتری ایفون 6S اطلاعات مفیدی کسب کنید و همچنین در رابطه با چگونگی تعویض ایفون 6S، قیمت تعویض ایفون 6S  و بهترین باتری برای آیفون 6 اس توضیح دادیم  در صورت خرید باتری ایفون اصل گوشی ایفون iphone 6  را دارید می توانید به صفحه خرید این باتری مراجعه کنید و در صورت مطالعات بیشتر پیرامون باتری موبایل و اطلاعات باطری موبایل به اینجا مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (1)