info@rayastor.ir 021-6652-1075
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ

رایااستور
02 مهر 1399
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
نحوه شارژ گوشی سامسونگ

نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ

نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ: حتما این موضوع برای شما هم پیش آمده است، زمانی که برای اولین بار گوشی سامسونگ خود را خریداری می کنید؛ بخواهید بدانید که برای اولین بار چقدر باید آن را شارژ کنید؟ و تا چه مدت باید در شارژر بماند؟ عموما مدت زمان 8 ساعت را به عنوان شارژ اولیه تمام گوشی های هوشمند در نظر می گیرند. اما آیا واقعا شارژ اولیه می تواند برای افزایش عمر باتری سامسونگ مفید باشد؟ در ادامه این مطلب از سایت رایااستور با ما همراه باشید تا بتوانید بسیاری از پاسخ سوالات خود را در زمینه شارژ اولیه باتری سامسونگ پیدا کنید.

باتری سامسونگ برای گوشی، یکی از حساس ترین و مهم ترین اجزای سخت افزاری به حساب می آید. در هنگام خرید گوشی سامسونگ، مهم ترین مسئله ای که به آن توجه می کنید، عمر و سلامت باتری می باشد. عملکرد گوشی شما می تواند به باطری آن بستگی داشته باشد.

معمولا باتری گوشی دارای ظرفیت های متنوعی می باشد. تمام گوشی های هوشمند باتری هایی با ظرفیت مشخص دارند که می توانند تعیین کننده طول عمر و عملکرد بالای گوشی باشند. با توجه به اینکه برای خرید گوشی هزینه زیادی را پرداخت می کنید، خرید یک گوشی با باتری اصل و اورجینال برای شما گزینه اول خواهد بود.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ برای شما عزیزان به خصوص کاربران گوشی سامسونگ توضیح دهیم. با در نظر گرفتن نحوه صحیح شارژ باتری گوشی سامسونگ، می توانیم مدت زمان بیشتری را از گوشی خودتان استفاده کنید و از سلامت آن مطمئن باشید.

روش صحیح شارژ کردن گوشی سامسونگ

روش صحیح شارژ باتری گوشی نو سامسونگ

قبل از اینکه بخواهیم درمورد طریقه شارژ کردن اولیه گوشی سامسونگ، برایتان توضیح دهیم، بهتر است بدانید دلایلی وجود خواهد داشت که می تواند از شارژ شدن گوشی شما جلوگیری کند و همچنین به مرور زمان منجر به خالی شدن باتری گوشی شما می شود. با در نظر گرفتن این موارد شما می توانید طول عمر باتری خود را افزایش دهید.

از جمله مواردی که می تواند روی شارژ نشدن گوشی تاثیر داشته باشد می توانیم به خراب بودن آداپتور، قطعی کابل، خراب بودن شارژر و خرابی باتری اشاره کرد. با بررسی کردن هر یک از این موارد به سریع شارژ شدن گوشی سامسونگ خود توجه داشته باشید.

اگر به تازگی گوشی خود را خریداری کرده اید و نمی دانید برای اولین بار باید چگونه گوشی خود را به شارژ بزنید، بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه می خواهیم درمورد مدت زمان شارژ گوشی سامسونگ و همچنین طریقه شارژ گوشی سامسونگ بیشتر برای شما کاربران سامسونگ توضیح دهیم.

مدت زمان شارژ شدن گوشی سامسونگ

معمولا گوشی های جدید و نو برای اولین بار دارای شارژ اولیه 50 درصد هستند. برای اینکه شما بتوانید از عملکرد گوشی خود مطمئن باشید و بدانید که چه میزان می تواند شارژ شود، آن را مجدد به شارژ متصل می کنید. اما این کار تا حدودی اشتباه هست و حتی ممکن است به باطری شما آسیب وارد کند. در هنگام شارژ اولیه اگر نکات لازم را در نظر بگیرد، سالم بودن باطری گوشی شما تضمین شده می باشد.

جالب ترین موضوع درمورد شارژ کردن باتری های سامسونگ این است که شارژ کمتر باتری های لیتیوم یونی و پلیمری نه تنها باعث کاهش عمر باتری نمیشود بلکه منجر به افزایش طول عمر باتری سامسونگ نیز میشود. و این باعث میشود تا در زمان طولانی تری بتوانید از آن استفاده کنید. همچنین نکات بسیار مهمی در زمینه نحوه شارژ کردن باتری موبایل سامسونگ برای اولین بار وجود دارد؛ از جمله استفاده از شارژرهای اصلی، نگهداری باتری در دمای مناسب، استفاده نکردن از گوشی در طولانی مدت و… که همگی می توانند کمک زیادی در بهبود عملکرد باتری گوشی سامسونگ داشته باشند.امیدواریم که این مطلب از سایت رایااستور که درمورد نحوه شارژ اولیه باتری سامسونگ نوشته شده است برایتان مفید بوده باشد.

طریقه شارژ گوشی سامسونگ

طریقه شارژ گوشی سامسونگ

هستند هنوز هم افرادی که تصور می کنند، باید پس از خرید گوشی بالافاصله آن را به مدت 8 ساعت به شارژ متصل کنند، اما این کار اشتباه است. چرا که این روز ها باتری هایی که برای گوشی ها استفاده می شوند به صورت لیتیوم یونی و پلیمری هستند و هر کدام از آن ها خودشان دارای ظرفیت مشخصی در همان ابتدا هستند و نیاز به شارژ ندارند.

اگر می خواهید باتری سالمی داشته باشید، سعی کنید در مواقعی که شارژ باتری کمتر از 40 درصد شده از آن استفاده نکنید و در صورت امکان آن را به شارژ متصل کنید. برخی از افراد نگران هستند زمانی که گوشی را به شارژ می زنند بیشتر از زمان تکمیل شدن 100 درصد گوشی را از برق خارج نکنند و برای باطری مشکل ایجاد شود.

توجه داشته باشید که باتری های لیتیومی که این روز ها برای گوشی های هوشمند استفاده می شوند، بهترین نوع باتری هستند. گوشی های هوشمند دارای قالبیتی هستند که به محض تکمیل شارژ به صورت خود به خود متوقف می شوند تا به گوشی آسیب وارد نشود. موارد مهمی که می تواند روی شارژ صحیح گوشی شما تاثیر داشته باشد، استفاده از شارژر اصل گوشی می باشد.

تا زمانی که می توانید به شما پیشنهاد می کنیم از شارژر اصل و اورجینال گوشی خود استفاده کنید و فقط در صورت ضرور از پاوربانک استفاده کنید. قبل از اینکه گوشی شما به 0 درصد برسد و به صورت خود به خود خاموش شود بهتر است آن را به شارژ متصل کنید و قبل از اینکه به 100 برسد آن را خارج کنید که روی عمر و سلامت باتری گوشی سامسونگ شما تاثیر گذار می باشد.

روش هایی برای نگهداری از باتری موبایل سامسونگ

 • استفاده از شارژرهای اصلی گوشی
 • نصب نکردن برنامه های سنگین
 • نگهداری در دمای مناسب
 • کاهش نور صفحه نمایش
 • استفاده کمتر از فست شارژرها

مدت زمان شارژ شدن گوشی سامسونگ

مدت زمان شارژ شدن گوشی سامسونگ

بهترین زمان برای شارژ کردن گوشی سامسونگ، زمانی است که گوشی تا حدود زیادی باتری خالی کرده باشد. موارد زیادی وجود دارد برای اینکه باتری گوشی شما خالی شود. سعی کنید در هنگامی که باتری خود را به شارژ متصل می کنید آن را به پشت روی یک سطح صاف و خنک قرار دهید.

توجه داشته باشید گوشی هایی که در مکان ها و فضای های خیلی سرد و خیلی گرم نگه داری می شوند می توانند میزان زیادی باتری را از دست بدهند. همچنین استفاده بیش از اندازه از گوشی یکی دیگر از عوامل خالی شدن باتری می باشد. پس سعی کنید در صورت نیاز بیشتر از گوشی و باتری آن استفاده نکنید.

نحوه شارژ کردن باتری گوشی سامسونگ برای اولین بار

بر خلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می کنند باید پس از خرید باتری گوشی سامسونگ، باید آن را به مدت طولانی در شارژ بگذارند باید بگوییم که این باوری کاملا اشتباه می باشد. زیرا همانطور که می دانید اگر باتری زمان زیادی در شارژر بماند امکان اینکه آسیب های جدی تری به ان وارد شود بسیار زیاد است. پس بهتر است در محدوده درصدی خاصی آن را شارژ کنید تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

شارژ اولیه باتری جدید گوشی سامسونگ

زمانی که می خواهید گوشی را به شارژ متصل کنید، بهتر است برای عملکرد بهتر، آن را در حالت پرواز قرار دهید تا بتواند سریع تر نیروی خود را ذخیره کند. توجه داشته باشید که استفاده از کابل مناسب تاثیر بسیار زیادی روی میزان زمان نگه داشتن شارژ دارد. زمانی که گوشی شما به شارژ متصل است بهتر است از آن استفاده نکنید چرا که در این مدت نیرویی زیادی از گوشی خارج می شود و می تواند طول عمر باطری سامسونگ را کم کند.

شارژ اولیه باتری جدید گوشی سامسونگ

هیچ وقت اجازه ندهید گوشی شما به صورت صبح تا شب به شارژ متصل باشد. همچنین سعی کنید همیشه مقداری نیروی ذخیره داشته باشد، یعنی به صورت کامل آن را خالی نکنید و بعدا آن را به شارژ متصل کنید. در این مقاله سعی کردیم تا درمورد نحوه صحیح شارژ اولیه گوشی سامسونگ برای شما توضیح دهیم.

در صورتی که با هر یک از این موارد عملکرد گوشی شما همچنان مانند قبل بود، بهترین گزینه برای شما خرید باتری اصل و اورجینال و تعویض باطری می باشد. شما می توانید برای خرید بهترین و باکیفیت ترین باتری سامسونگ اصل، به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

8 پاسخ به “نحوه شارژ اولیه باتری گوشی سامسونگ”

 1. محمد رضا گفت:

  سلام شبتون بخیر
  میخاستم بدونم اگر به صورت شبانه روزی گوشی رو به شارژ بزنیم مشکل پیش میاد یا نع؟ چون من شنیدم که نباید گوشی مدت طولانی به شارژ بشه بخاطر اینکه عمر باتری رو کم میکنه… درسته؟

  • محمد ترکاشوند گفت:

   باسلام
   گوشی های هوشمند وقتی به صورت کامل شارژ شوند به صورت خودکار غیرفعال می شوند و به همین دلیل به شارژ بودن طولانی مدت اون نمیتونه به گوشی اسیب وارد کنه ولی بهتره که گوشی به صورت یکسره به شارژ نباشه.

 2. احمد گفت:

  سلام دوستان
  بهتون پیشنهاد میکنم قبل از اینکه گوشیتون به 30 درصد برسه بزنید به شارژ و قبل از اینکه 100 درصد بشه از شارژ خارج کنید. هیچ وقت نذارید گوشیتون کاملا خالیییی بهشه این میتونه به گوشیتون اسیب وارد کنه مخصوصا باتری گوشی

 3. صادق محمدی گفت:

  ببخشید میخاستم بدونم شارژ اولیه واسه گوشی لازم هست یا نه. بخاطر اینکه گوشی که میخریم خودش 50 درصد شارژو داره فک نمیکنم دیگه نیازی باشه که ماهم بخاییم به شارژ بزنیم. بهتر نیست کامل که باتری گوشی خالی شد اونو به شارژ بزنیم اینطوری فک کنم عمر باتری هم کم نمیشه. من شنیدم که قبل از اینکه باتری به 100 رسید از شارژ درش بیاریم . قبل از اینم که به 20 اینا رسید بزنیم به شارژ اینطوری میتونیم عمر باتریمون را بیشتر کنیم.

 4. محمد ترکاشوند گفت:

  سلام صادق عزیز
  بله حرف شما کاملا درست هست. برای اینکه بتونیم عملرکد بهتری رو از گوشی داشته باشیم باید قبل از اینکه به صورت کامل خالی و تکمیل بشه از شارژ در بیاریم تا به باتری آسیب وارد نکنیم. درمورد شارژ اولیه گوشی هم باید خدمتتون عرض کنم که در صورتی ما گوشی رو برای اولین بار به شارژ می زنیم که از سلامت باتری مطمئن بشیم و ببینیم که باتری تا چه میزان میتونه برای اولین بار شارژ رو ذخیره کنه.

 5. سحر خسروانی گفت:

  سلام درسته که باید برای بار اول گوشیمون رو تا 100 درصد به شارژ بزنیم بعدش ازش استفاده کنیم؟؟ درحالی که خودش برای اولین بار 50 درصد اینا شارژ داره؟

  • سهند گفت:

   خیلی ها این کارو میکنن ولی میگن بهتره نکنی حالا دلیلشو نمیدونم. ولی میتونی تا زمانی که شارژ داره ازش استفاده کنید بعدش بزنی به شارژ . در کل فرقی نداره

 6. احدی گفت:

  اره منم دقیقا نمیدونم چه دلیلی داره که گوشی رو بعد از خرید حدود 8 ساعت میزنن به شارژ ولی یه جا خوندم نوشته بود واسه اطمینان از سلامت باتری اینکارو میکنن. حالا دیگه نمیدونم راست بود یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

بررسی درصد سلامت باتری ایفون + راه حل

بررسی درصد سالم بودن باتری آیفون

اینکه بتوانیم شرایط را یرای سلامت باتری گوشی آیفون خود مهیا کنیم به عوامل بسیاری نیاز داریم ...
رایااستور
28 اسفند 1398
خود به خود خاموش شدن گوشی

خود به خود خاموش شدن گوشی

خود به خود خاموش شدن گوشی: یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که با تمام کاربران گوشی های ...
رایااستور
17 مرداد 1399
تقویت باتری موبایل

تقویت باتری موبایل

تقویت باتری موبایل چیست؟ تقویت باتری موبایل: باتری موبایل یکی از مهم ترین بخش های دستگاه موبایل است ...
رایااستور
21 مرداد 1399
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare