چرا نباید باتری موبایل را تا 100 درصد شارژ کنیم؟

چرا نباید باتری موبایل را تا 100 درصد شارژ کنیم؟ این سوال جزء یکی از مهم ترین سوالاتی است که برای سلامت باتری موبایل برای تمام کاربران گوشی های هوشمند پیش می آید. شارژ کردن بیش از اندازه گوشی موبایل می تواند به سلامت و کیفیت باتری آسیب وارد کند. اگر می خواهید سلامت باتری موبایل خود را تضمین کنید و سال های بیشتری از آن استفاده کنید به شما توصیه می کنیم، در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد یکی از مهم ترین موارد یعنی بهترین زمان شارژ کردن باتری موبایل می باشد. یکی از نکاتی که تاثیر زیادی روی افزایش عمر باتری گوشی اندروید تاثیر می گذارد، چگونگی و مدت زمان شارژ باتری موبایل است. انتخاب بهترین زمان برای شارژ کردن باتری موبایل می تواند تا حدود زیادی روی سلامت باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد.

با توجه به جنس باتری های لیتیوم یونی و پلیمری، باید در نظر داشته باشید که میزان نگهداری شارژ آن ها بسیار متفاوت می باشد و این تنها به دلیل ساختار باتری موبایل است. باتری ها به دلیل جنسی که دارند نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه ای دارند به همین دلیل توصیه می کنیم از بهترین روش نگهداری باتری موبایل استفاده کنید و سلامت و کیفیت باتری را تا حدود زیادی افزایش دهید. در ادامه این مقاله در مورد اینکه چرا نباید باتری موبایل را تا 100 درصد شارژ کنیم؟ برای شما توضیح خواهیم داد.

چرا نباید باتری موبایل را تا 100 درصد شارژ کنیم؟

چرا نباید باتری موبایل را تا 100 درصد شارژ کنیم؟

با توجه به اینکه باتری دارای ظرفیت محدودی هستند و می توانند میزان مشخصی را شارژ را در خود ذخیره داشته باشند، بیش از اندازه شارژ کردن آن ها می تواند به باتری گوشی آسیب وارد کند. اگر سلامت و کیفیت باتری موبایل برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است به صورت طولانی مدت آن را به شارژ متصل نکنید. چرا که باتری ها به دلیل مواد تشکیل دهنده ای که دارند، زمانی که در معرض شارژ طولانی مدت قرار می گیرند، ممکن است به آن ها آسیب وارد شود.

سعی کنید گوشی موبایل خود را تا 100 درصد به شارژ نکنید. یکی از مهم ترین مواردی که برای افزایش عمر باتری موبایل دارای اهمیت می باشد، این است که قبل از اینکه باتری موبایل شما به صورت کامل خالی شود آن را به برق متصل کنید و قبل از اینکه به صورت کامل شارژ شود آن را از پریز برق جدا کنید. به دلیل اینکه باتری های لیتیوم یونی و پلیمری، جنس متنوعی دارند و به حرارات حساس هستند نباید اجازه دهیم که داغ شوند.

متخصصین که در زمینه شارژ موبایل و باتری گوشی فعالیت می کنند، توصیه می کنند برای افزایش کیفیت و عدم کاهش مصرف انرژی باتری، بهتر است زمانی موبایل خود را به شارژ متصل کنید که به 35 درصد می رصد و در نهایت زمانی که شارژ آن به 80 درصد رسید آن را از شارژ خارج کنید. رعایت کردن این نکات می تواند تا حدود زیادی روی میزان سلامت و عمر باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد.

راهکارهایی برای سریع شارژ کردن باتری گوشی

راهکارهایی برای سریع شارژ کردن باتری گوشی

حتما برای شما هم پیش آمده است که عجله داشته باشید اما گوشی شما شارژ زیادی نداشته باشد. در این شرایط به فکر این هستید که چکار کنید؟ ما در این قسمت می خواهیم روش هایی را به شما پیشنهاد کنیم تا با استفاده از آن ها شما بتوانید موبایل خود را هرچه سریع تر شارژ کنید و اجازه ندهید که باتری آن خیلی زود تمام شود. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در سریع شارژ شدن باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد، قرار دادن گوشی در حالت پرواز می باشد. شما می توانید با استفاده از این روش نیروی بیشتری را برای باتری موبایل خود ذخیره کنید و به زود شارژ شدن باتری مبایل خود کمک کنید.

شما زمانی که گوشی خود را در حالت پرواز قرار می دهید، به این معناست که تمام قابلیت های اصلی موبایل شما غیرفعال خواهد شد و به همین دلیل  میزان شارژ و انرژی کمتری از باتری مبایل شما از دست خواهد رفت. نکته بعدی که می توانید به آن توجه داشته باشید، خاموش کردن گوشی می باشد. اگر می خواهید موبایل خیلی سریع شارژ شود، به جای استفاده از حالت پرواز آن را به صورت کامل خاموش کنید. در این روش باتری گوشی شما سریع تر شارژ می شود.شما می توانید از حالت ذخیره باتری موبایل استفاده کنید.

در این روش تمام قابلیت های اصلی موبایل شما غیرفعال خواهد شد و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید به همین دلیل نیروی کمتری از باتری مصرف می شود و باتری خیلی سریع تر شارژ می شود. ولی توجه داشته باشید که نباید باتری موبایل را تا 100 درصد شارژ کنید.قابلیت های غیرضروری موبایل خود را غیر فعال کنید. این روش نیز در سریع شارژ شدن باتری گوشی شما بی تاثیر نخواهد بود. زمانی که می خواهید گوشی خود را به شارژ وصل کنید، طبیعی است که هیچ استفاده ای از وای فای، دیتا، موقعیت مکانی و بلوتوث نخواهید داشت به همین دلیل این قابلیت های اتصال را غیرفعال کنید و سعی کنید زمانی که گوشی به شارژ وصل است از آن استفاده نکنید تا باتری بتواند نیروی بیشتری را در خود ذخیره کند.

روش هایی برای سالم نگه داشتن باتری موبایل

روش هایی برای سالم نگه داشتن باتری موبایل

به شما توصیه می کنیم، گوشی را به صورت شب تا صبح به شارژ متصل نکنید، چرا که در برخی از موارد ممکن است باتری آن داغ شود و به سلامت و کیفیت آن آسیب وارد کند. زمانی گوشی خود را به شارژ بزنید که به آن نیاز دارید و پس از آن دیگر از گوشی برای بازی، دیدن فیلم و عکس و… استفاده نکنید تا سریع تر شارژ شود.

گوشی بهتر است همیشه مقداری شارژ در خود ذخیره داشته باشد، این مورد می تواند روی سلامت و عملکرد باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد، نیاز نیست همیشه باتری را 100 درصد کنید. شما می توانید در برخی مواقع گوشی را با 30 درصد شارژ روشن نگه دارید بدون اینکه از آن استفاده ای داشته باشید.

تا جایی که می توانید باتری را خنک نگه دارید و از گرم کردن و قرار دادن باتری در مکان هایی که حرارت دارد دوری کنید. زمانی که موبایل خود را به شارژ می زنید، بهتر است آن را به پشت روی یک سطح صاف و خنک قرار دهید تا به باتری آن آسیب وارد نشود و باتری داغ نکند. اگر باتری موبایل شما زود شارز خالی می کند به شما توصیه می کنیم آن را تعویض کنید.

در این مقاله در مورد اینکه چرا نباید باتری موبایل را تا 100 درصد شارژ کنیم برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با رعایت کردن این موارد تا حد زیادی سلامت، کیفیت و طول عمر باتری موبایل خود را ذخیره کنید. برای خرید بهترین و باکیفیت ترین باتری موبایل می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (3)