رایااستور مگ

12 باور غلط و اشتباه رایج در مورد باتری گوشی

باورهای غلط و اشتباه رایج در مورد باتری گوشی: مهم ترین مسئله ای که کاربران گوشی های هوشمند به آن توجه بسیار زیادی می کنند، باتری گوشی می باشد. ضعیف شدن باتری گوشی، یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که با مردم همراه است. زمانی که شما به بهترین شکل از گوشی موبایل خود استفاده کنید، می توانید میزان سلامت و ظرفیت باتری موبایل خود را تضمین کنید. البته توجه داشته باشید که باورهای غلط و اشتباه در مورد باتری گوشی می تواند دلیل بر خالی شدن شارژ باتری موبایل و ضعیف شدن آن شود.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در رابطه با 12 باور غلط و اشتباه رایج در مورد باتری گوشی برای شما توضیح دهیم. شما می توانیم با مطالعه این مقاله تا حدود زیادی سلامت و عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید. همان طور که می دانید تفاوت انواع باتری موبایل، یکی از دلایلی است که می تواند منجر به کیفیت متفاوت باتری ها شود. به همین دلیل توصیه می شود از بهترین روش ها برای نگهداری از باتری موبایل استفاده کنید.

با توجه به اینکه باتری ها جزء اصلی یک گوشی به حساب می آیند، شما باید به بهترین شکل از آن ها مراقبت کنید. توجه داشته باشید که کوچک ترین موارد می تواند تاثیر بسیار زیادی روی افزایش عمر باتری موبایل شما داشته باشد. باورهای غلط زیادی در مورد باتری موبایل وجود دارد که می تواند سلامت آن را به خطر بیندازد. در ادامه به معرفی 12 باور غلط و اشتباه رایج در مورد باتری گوشی می پردازیم.

12 باور غلط و اشتباه رایج در مورد باتری گوشی

12 باور غلط و اشتباه رایج در مورد باتری گوشی

1- اتصالات طولانی مدت باعث انفجار باتری می شود!

یکی از باورهای غلطی که با کاربران گوشی های هوشمند همراه است، همین مورد است. خیلی از افراد فکر می کنند اگر به صورت طولانی مدت گوشی خود را به شارژ متصل کنند، باعث می شود به باتری آسیب وارد شود و در نهایت باعث انفجار شود. این باور کاملا اشتباه است. توجه داشته باشید که زمانی که شما موبایل خود را به شارژ متصل می کنید، وقتی باتری کامل شد و به 100 درصد رسید، قابلیت دریافت انرژی از جانب باتری شما متوقف خواهد شد و عمل شارژ شدن قطع می شود.

4G -2 شارژ بیشتری مصرف می کند!

یکی دیگر از اشتباهات رایج و غلطی که با کاربران همراه است، این است که استفاده از شبکه اینترنت 4G می تواند میزان انرژی و شارژ بیشتری را به نسبت سری های قبل خود یعنی 3G و 2G داشته باشد. در حالی که اینطور نیست. مهم ترین مسئله ای که می تواند از انرژی و شارژ باتری شما کم کند، روشن بودن بدون استفاده از دیتا و وای فای می باشد. در این صورت است که باتری گوشی شما خیلی زود خالی خواهد شد.

3- حذف نرم افزارها به کاهش مصرف باتری کمک می کند!

برخی از افراد فکر می کنند که حذف نرم افزارها و اپلیکیشن های اخیر می تواند به کاهش مصرف باتری آن ها کمک کند. در حالی که این یک باور غلط و اشتباه رایج است که برای همه اتفاق می افتد و آن ها سعی می کنند، نرم افزارهایی که جزء اپلیکیشن های اخیر قرار دارد را پاک کنند. توجه داشته باشید که شما نمی توانید با حذف این نرم افزارها به سلامت باتری موبایل خود کمک کنید و عمر آن را افزایش دهید.

تصور اشتباه برای غیرفعال بودن بلوتوث و وای فای

4- بلوتوث و وای فای باعث افزایش عمر باتری می شوند!

بسیاری از افراد تصور می کنند که فعال بودن بلوتوث و وای فای می تواند تا حدود زیادی از انرژی مصرفی باتری کم کند. در حالی که این طور نیست و شما با یکی دیگر از باورهای غلط و اشتباه در مورد باتری گوشی روبه رو شده اید. درست است که بلوتوث و وای فای برای اینکه کار کنند به نیروی باتری و شارژ آن نیاز دارند اما باید توجه داشته باشید که فعال بودن این موارد تاثیر خیلی زیادی روی کاهش مصرف شارژ باتری ندارد به همین دلیل می توان آن را نادیده گرفت و به مسائل مهم تر پرداخت.

5- استفاده از شارژر های متنوع به گوشی آسیب می زند!

کاربران گوشی هوشمند تصور می کنند که در صورت استفاده از شارژری غیر از شارژر موبایل خودشان می تواند دلیل بر خرابی باتری شود و از شارژ باتری کم می کند. این هم یکی دیگر از باورهای غلط و اشتباهات رایج در مورد باتری موبایل می باشد. شما می توانید از شارژرهای دیگر برای شارژ کردن باتری موبایل خود استفاده کنید بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود. اما به صورت طولانی مدت ممکن است به دلایل دیگری به باتری گوشی شما آسیب وارد شود و کیفیت آن را کاهش دهد. به همین دلیل بهتر است از شارژر های اصل و اورجینال گوشی خودتان استفاده کنید.

6- پاره شدن شارژر باعث شارژ نشدن گوشی نمی شود!

برخی از افراد فکر می کنند پاره شدن سیم شارژر نمی تواند تاثیری روی شارژ شدن و یا نشدن باتری موبایل داشته باشد. در حالی که این تصور کاملا یک باور اشتباه و غلط است. اگر سیم شارژر شما پاره و کمی آسیب دیده باشد، می تواند روی شارژ نشدن باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم از سیم شارژر پاره استفاده نکنید.

باور غلط شارژ زدن شبانه روزی گوشی

7- به شارژ زدن شبانه روزی گوشی به باتری آسیب می زند!

بسیاری از افراد تصور می کنند اگر گوشی خود را از شب تا صبح به شارژ متصل کنند در واقع به باتری خود آسیب وارد کرده اند. باید بگوییم که این یک باور غلط و اشتباه است و اصلا منطقی نیست. با توجه به اینکه گوشی ها هوشمند شده اند به محض اینکه به صورت 100 درصد شارژ می شوند می توانند از شارژ شدن متوقف شوند و دیگر ادامه نمی دهند، به همین دلیل آسیبی به باتری گوشی شما وارد نخواهد شد.

8- خالی شدن کامل باتری گوشی قبل از زدن مجدد به شارژ!

یک باور غلط و اشتباه رایج در مورد باتری گوشی، این است که بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند تصور می کنند باید صبر کنند تا شارژ موبایل به صور کامل خالی شود و بعد آن را به شارژ متصل کنند. این تصور کاملا اشتباه است و برای باتری های یونی و پلیمری مطرح نیست. شما می توانید هر زمان که می خواهید گوشی خود را با هر میزان شارژ که دارد به برق متصل کنید و آن را شارژ کنید. اطمینان داشته باشید که هیچ آسیبی به باتری موبایل شما وارد نخواهد شد.

9- فقط باید از شارژر اصل گوشی استفاده کنیم!

بسیاری از کاربران تصور می کنند در صورتی می توانند باتری موبایل خود را سالم نگه دارند که برای شارژ کردن آن تنها از شارژر اصل و فابریک آن استفاده کنند. این یک باور غلط و یکی از بزرگ ترین اشتباهات رایجی است که برای مردم پیش آمده است. شما می توانید از شارژر های مشابه که با گوشی شما همخوانی دارد برای شارژ کردن آن استفاده کنید. در صورتی که شارژر اصلی موبایل شما از بین می رود شما فقط می توانید از شارژر های مشابه استفاده کنید.

آسیب به باتری حین استفاده به شارژ، باوری غلط

10- استفاده از گوشی زمانی که به شارژ است به باتری آسیب می زند!

استفاده کردن از گوشی موبایل زمانی که به شارژ متصل است هیچ آسیبی به گوشی شما وارد نخواهد کرد به شرط آنکه تمام مسائل مربوط به مراقبت از باتری را رعایت کنید. اینکه بسیاری از افراد فکر می کنند نمی توانند از موبایل خود زمانی که به شارژ متصل است استفاده کنند، یک باور غلط و اشتباه در مورد باتری موبایل است. فقط به شما توصیه می کنید زمانی که گوشی به شارژ است از آن برای دیدن فیلم و بازی های سنگین استفاده نکنید، چرا که ممکن است باتری داغ شود.

11- پس از خرید گوشی به مدت 8 ساعت آن را به شارژ بزنید!

یکی دیگر از باور های غلط و اشتباه در مورد باتری موبایل این است که باید حتما آن را پس از خرید به مدت 8 ساعت به شارژ متصل کنید و پس از آن استفاده کنید. این کاملا تصور اشتباهی است که معمولا همه به آن دچار می شوند. با توجه به اینکه این روزها گوشی ها برای اولین بار 50 درصد شارژ اولیه دارند، شما می توانید به محض خرید از آن استفاده کنید و به شارژ وصل نکنید. این کار به کیفیت باتری موبایل شما کمکی نخواهد کرد و اجباری نیست.

12- تعویض باتری موبایل حتمی است!

این که شما حتما باید پس از مدتی باتری موبایل خود را تعویض کنید، یکی دیگر از باورهای غلط و اشتباهاتی است که در مورد باتری موبایل به آن اشاره شده است. عوض کردن باتری برای همه گوشی ها کار درستی نیست. به شما توصیه می کنیم، زمانی باتری موبایل خود را تعویض کنید که سلامت آن به پایان رسیده باشد و ظرفیت آن کم شده باشد و خیلی زود باتری خالی کند. در غیر این صورت عوض کردن باتری موبایل کار اشتباهی خواهد بود.

در این مقاله در مورد 12 باور غلط و اشتباه رایج در مورد باتری گوشی برای شما عزیزان توضیح دادیم. شما می توانید با رعایت کردن هر یک از نکات، به مرور زمان عمر و سلامت باتری موبایل خود را افزایش دهید و از آسیب رساندن به آن جلوگیری کنید. به شما این اطمینان را می دهیم که رعایت کردن این موارد باعث خواهد شد تا شما هیچ وقت به فکر خرید یک گوشی جدید نباشید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

  1. من همیشه فکر می کردم باید از شارژ اصل و اورجینال خود گوشی واسه شارژ کردن استفاده کنم. التبه به نظر من این بی تاثیر نیست. چون من آیفون دست دو خریدم و شارژر نداشت واسه همون یه شارژر فیک و معمولی خریدم. ولی وقتی باهاش شارژ میکنم خیلی زود شارژ میشه و خیلی زودم شارژ خالی میکنه. ولی وقتی با شارژر اصلی شارژ کردم اینطوری نبود. زمان زیادی رو واسه شارژ شدن میخاست و خیلی دیر باتری تموم میکرد.

  2. سلام
    اینطور که من شنیدم باید گوشی رو بعد از اینکه می خریم 8 ساعت باید بزنیم به شارژ تا تکمیل بشه و بعدش ازش استفاده کنیم. دلیل اینکار رو هنوز نفهمیدم ولی تا الان که هر گوشی خریدم تا 8 ساعت به شارژ زدمش

  3. من گوشیم هواویه اما از شارژر سامسونگ استفاده میکنم مشکلی که نداره؟ به باتری اسیب میزنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا