اگر از گوشی استفاده نکنم باعث خراب شدن باتری گوشی می شود ؟

بسیاری از کاربران از ما می پرسند که اگر برای مدت طولانی مثلا 1 سال از گوشی خودشان استفاده نکنند و اونها رو خاموش کنند آیا باتری گوشی خراب می شود ؟ در پاسخ به سوال خراب شدن باتری گوشی اجازه بدید قدری با هم صحبت کنیم . اول اجازه بدید بهتون علائم خرابی باتری گوشی رو بگیم .

علائم خراب شدن باتری گوشی ؟

اجازه بدید به 4 مورد از مهم ترین علائم خراب شدن باتری گوشی اشاره کنیم . بیشترین علائمی که می تونید حسش کنید عبارتند از :

خالی شدن سریع گوشی

خراب شدن باتری گوشی

یکی از علائمی که مشخص میکند باتری گوشی شما صدمه دیده است ، خالی شدن سریع باتری میباشد . بدین گونه که پس از شارژ کردن کامل باتری ، باتری گوشی شما به سرعت خالی می شود .

داغ کردن بیش از اندازه گوشی

خراب شدن باتری گوشی

از عوامل دیگری که باید به آن توجه کرد داغ شدن بیش از اندازه و خارج از حد باتری میباشد . دقت کنید به جمله داغ شدن بیش از اندازه باتری . باتری در حالت عادی اگر بیش از اندازه با گوشی فعالیت داشته باشیم داغ می شود . اما اگر دیدید که گوشی شما بدون هیچ دلیلی داغ می شود این احتمال را بدهید که باتری آسیب دیده است .

تغییر حجم باتری گوشی

باد کردن باتری گوشی

از عوامل محسوس دیگری که باعث می شود ما پی ببریم که باتری آسیب دیده است ، تغییر حجم در باتری میباشد . یعنی باتری باد کرده است . در برخی مواقع امکان مشاهده چشمی وجود دارد و با دیدن می توان تشخیص داد که باتری باد کرده است اما در برخی شرایط امکان بازدید چشمی وجود ندارد و شما بایستی گوشی خودتان را روی یک سطح شیشه ای صاف بچرخانید و اگر چرخش نا هماهنگ و طولانی مدتی مشاهده کردید ، احتمال بدهید که باتری شما خراب شده است . 

برای دریافت جدیدترین تخفیفات و جشنواره ها و جوایز آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید :

[newsletter_signup_form id=3]

خاموش شدن مکرر گوشی

خاموش شدن مکرر گوشی

از دیگر عوامل خراب شدن باتری گوشی ، خاموش شدن مکرر گوشی میباشد . البته در برخی شرایط خاموش شدن مکرر گوشی به دلیل وجود ویروس در بحث نرم افزاری موبایل میباشد و هیچ ارتباطی با باتری ندارد . اما اگر گوشی شما ویروس ندارد و به کرار خاموش می شود ، عیب از باتری میباشد .

 

حال که با مهمترین عوامل خاموش شدن باتری آشنا شدیم ، بهتر است جواب سوال را بدهیم .

آیا اگر برای مدت طولانی از گوشی خود استفاده نکنیم ، باتری گوشی خراب می شود ؟

شاید بسیاری از افراد جواب بدهند که اگر برای مدت طولانی از گوشی استفاده نکینم ، باتری خراب می شود . اما باید به شما بگوییم که اینگونه نیست . اگر به موبایل فروشی ها دقت کنید ، مشاهده میکنید که برخی از گوشی ها ممکن است ماه ها در ویترین باشند و به فروش نروند ولی با این حال باتری آنها هیچ صدمه ای نمیبیند. شما تنها کافیست که شارژ باتری را به طور کامل خالی کنید و گوشی را در مکانی قرار دهید که از نور خورشید و گرمای زیاد در امان باشید . اگر این مراحل را انجام دهید ، هیچ مشکلی برای گوشی و باتری شما پیش نخواهد آمد و شما می توانید به مدت طولانی تری گوشی خود را خاموش نگه دارید .

 

امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشه و تونسته باشیم جواب سوال شما رو بدیم . بازم اگه سوالی دارید یا تجربه دارید ، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (3)