تلگرام

آموزش حذف کردن همه مخاطبین تلگرام به سادگی !!

برای بسیاری از کاربران این اتفاق افتاده است که قصد دارند مخاطبین تلگرام خود را به طور کامل پاک کنند ، اما با نحوه انجام این کار از آشنایی ندارند . ما در این مقاله از سایت رایااستور قصد داریم به شما روش هایی را آموزش دهیم که با استفاده از آنها بتوانید تمامی مخاطبین تلگرام خود را با چند حرکت بسیار ساده حذف کنید . در ادامه با سایت رایااستور همراه باشید تا به شما آموزش حذف تمامی مخاطبین تلگرام را ارائه دهیم .

پیش گفتار در رابطه با حذف تمام مخاطبین تلگرام

مسنجر قدرتمند تلگرام با توجه به محبوبیت بالا و کاربران بسیار زیادی که دارد ، متاسفانه از قابلیت حذف تمامی مخاطبین به صورت یکجا در خود اپلیکیشن پشتیبانی نمی کند . شما بایستی از روش‌های دیگر برای حذف مخاطبین تلگرام خود استفاده کنید . اما چرا باید مخاطبین تلگرام خود را حذف کنیم ؟

ممکن است شما از یک اکانت به صورت مشترک با دوست یا فرد دیگری استفاده کنید و به هر دلیلی ممکن است لیست مخاطبین شما در اکانت تلگرام وجود داشته باشد و دوست و یا همکار شما به مخاطبین شما دسترسی داشته باشد در این صورت لازم است که شما مخاطبین تلگرام خود را به صورت کامل پاک کنید تا افراد دیگری به اطلاعات تماس دوستان و خانواده شما دسترسی نداشته باشند .

 

بیشتر بخوانید : آموزش حذف کردن پیام واتساپ

 

در این میان اما سوال اینجاست که چطور میتوانیم لیست کامل مخاطبین تلگرام را حذف کنیم ؟ در ادامه روش هایی را به شما معرفی کنیم که وسیله آنها بتوانید ، مخاطبین تلگرام خود را به صورت یکجا پاک کنید . توجه کنید ما چند روش را به شما آموزش خواهیم داد ، اما روش اول که به شما معرفی میکنیم ، بهترین و کارآمدترین روش موجود برای حذف تمام مخاطبین تلگرام است . چنانچه علاقه مند هستید با تلگرام بیشتر آشنا شوید حتما صفحه ” آموزش تلگرام ” ما را مشاهده کنید . با رایااستور و آموزش نحوه حذف تمام مخاطبین در تلگرام همراه باشید .

روش 1 : حذف تمام مخاطبین تلگرام از طریق نسخه تحت وب تلگرام

بهترین روش برای حذف تمام مخاطبین در تلگرام روشی است که در اولین بخش برای شما معرفی میکنیم . برای استفاده از این روش بایستی حتماً از کامپیوتر و لپ‌تاپ خود مراحل زیر را طی کنید ، دقت داشته باشید این روش بهترین و کارآمدترین روش برای حذف مخاطبین تلگرام می باشد .

حذف تمام مخاطبین تلگرام

 • با کلیک کردن بر روی این قسمت به تلگرام وب مراجعه کنید و وارد اکانتی شوید که تمایل دارید مخاطبین آن را حذف کنید .
 • سپس بر روی آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه کلیک کنید و سپس گزینه Contacts را کلیک کنید .
 • سپس روی گزینه Edit کلیک نمایید .

حذف تمام مخاطبین تلگرام

 • حالا روی فضای خالی در مرورگرتان کلیک راست کنید و گزینه Inspect element یا Inspect را انتخاب کنید .
 • در بخش جدیدی که نمایان شد به تب Console مراجعه کنید.
 • دستوری که در زیر نوشته شده را تایپ کنید و کلید اینتر را از روی صفحه کلید فشار دهید مشاهده خواهید کرد که کل مخاطبین‌تلگرام شما انتخاب می‌شوند .

حذف تمام مخاطبین تلگرام

 • سپس روی گزینه DELETE در پنجره ای که مخاطبین تلگرام در آن نمایش داده شده است کلیک کنید .
 • با حذف تمامی مخاطبین تلگرام موافقت کنید .

 

بیشتر بخوانید : چگونه درخواست تیک آبی در اینستاگرام دهیم؟

 

بعد از مراحل بالا شما متوجه خواهید شد که تمام مخاطبین اکانت تلگرام شما به صورت آنی حذف شده اند ، استفاده از این روش بسیار ساده بود و در کسری از زمان می‌تواند کل مخاطبین شما را حذف کند . اگر تمایل به حذف تمامی مخاطبین خود ندارید و قصد دارید تعدادی از مخاطبین را باقی بگذارید کافیست بعد از وارد کردن کد ارائه شده و فشار دادن کلید اینتر ، با استفاده از ماوس روی مخاطبینی که قصد دارید آنها بمانند و حذف نشوند کلیک کنید تا از حالت انتخاب خارج شوند و حذف نشوند .

اگر با نحوه وارد کردن کد تصویری مذکور در تب کنسول “Console ” بخش Inspect مرورگر با مشکل مواجه هستید ، می توانید به صورت دستی لیست مخاطبان را انتخاب کنید و سپس گزینه delete را انتخاب کنید تا تمامی مخاطبین شما حذف شوند . برای استفاده از این روش کافیست مراحل زیر را طی کنید :

 • بر روی آیکون سه خطی موجود در گوشی سمت چپ و بالای صفحه تلگرام وب کلیک کنید و سپس روی گزینه Contacts کلیک کنید .
 • روی گزینه Edit کلیک کنید .
 • تمام مخاطبین خود را با کلیک کردن بر روی آن ها انتخاب کنید .
 • روی گزینه Delete در پنجره ای که مخاطبین‌تلگرام نمایش داده شده اند کلیک کنید .
 • با حذف تمام مخاطبین تلگرام خود موافقت کنید .

بدین صورت هم تمام مخاطبین اکانت تلگرام شما حذف می شوند . اگر تمایل دارید مخاطب خاصی از لیست حذف نگردد کافیست نام وی را از لیست مخاطبین اکانت خود انتخاب نکنید .

 

روش 2 : دیلیت اکانت تلگرام ” Delete Account “

حذف تمام مخاطبین تلگرام

دومین روشی که با استفاده از آن میتوانید تمام مخاطبین اکانت تلگرام خود را به صورت یکجا پاک کنید ، حذف یا دیلیت کردن حساب تلگرام می باشد . توجه داشته باشید که با حذف کردن و از دیلیت اکانت تلگرام خود علاوه بر مخاطبین ، چت‌ها ، گفتگوها ، کانال ها و گروه هایی که در آنها عضو هستید هم پاک می‌شود و بایستی بعد از اینکه اکانت تلگرام خود را حذف کردید دوباره با همان خطی که اکانت تلگرام شما بر روی آن نصب بوده است ، اکانت جدید بسازید و در گروه ها و کانال هایی که موجود داشته اید عضو شوید .

 

بیشتر بخوانید : چگونگی ارسال فیلم طولانی در اینستاگرام

 

روش 3 : حذف تمام مخاطبین تلگرام از طریق اپلیکیشن تلگرام

و اما آخرین روشی که قصد داریم به شما معرفی کنیم تا به وسیله آن بتوانید تمام مخاطبین حساب تلگرام خود را حذف کنید ، فقط در صورتی جواب می دهد ، که تعداد مخاطبین اکانت تلگرامی شما کم باشد و شما بتوانید به صورت دستی از طریق اپلیکیشن تلگرام آنها را حذف کنید . برای حذف مخاطبین تلگرام از طریق اپلیکیشن بایستی برای هر مخاطب مراحل زیر را طی کنید :

 • وارد تلگرام شوید و آیکون سه خطی گوشی سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید .
 • گزینه Contacts را انتخاب کنید .
 • مخاطبی که قصد دارید از لیست مخاطبین اکانت شما حذف شود را انتخاب کنید .
 • نام مخاطب در بخش فوقانی صفحه را لمس کنید .

حذف تمام مخاطبین تلگرام

 • آیکون سه خط گوشه سمت راست بالای صفحه را انتخاب کنید .
 • گزینه Delete را انتخاب کنید.

حذف تمام مخاطبین تلگرام

 • در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده ، گزینه OK را انتخاب کنید .

بدین صورت مخاطبینی که انتخاب کرده بودید از لیست مخاطبین اکانت تلگرام شما حذف میشود . برای حذف تمام مخاطبین تلگرام خود باید مراحل فوق را برای هر مخاطب به صورت تک به تک انجام دهید . همانطور که اشاره کردیم این روش فقط در شرایطی کاربرد دارد که تعداد مخاطبین شما کم باشد .

 

بیشتر بخوانید : آیفون 12 پرو مکس

 

جمع بندی :

ما در این مقاله از سایت رایااستور سعی کردیم به شما سه روش حذف تمام مخاطبین تلگرام را آموزش دهیم و برای شما بیان کردیم که حذف کردن مخاطبین تلگرام در برخی از موارد بسیار ضروری می باشد و شما بایستی حتماً مخاطبین حساب تلگرام خود را به صورت کامل حذف کنید تا اطلاعات شخصی شما به دست شخص دیگری نیفتد . همانطور که در ابتدا برای شما ذکر کردیم ، روش اولی که مربوط به تلگرام وب می باشد یکی از موثرترین و کارآمد ترین و بهترین روش ها می باشد که می‌تواند در کسری از ثانیه و با تسلط بیشتر شما بر روی مخاطبین انجام بگیرد .

 

 

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر :

بهترین ربات تلگرام دانلود از یوتیوب

ارسال استیکر در تلگرام

گذاشتن پیام در کانال تلگرام

دانلود آپدیت تلگرام اصلی

تعویض دکمه ولوم آیفون 4

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

2 دیدگاه

 1. این که مخاطبین من توی گوشی رفیقم بود واقعا برام معذل بزرگی شده بود چون از یه اکانت مشترک با شماره من استفاده میکردیم برای کارمون .
  که خوشبختانه با انجام دادن آموزش حذف کردن همه مخاطبین تلگرام تونستم انجامش بدم و مشکلم بر طرف بشه .
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا