رایااستور مگ

10 روش تشخیص باتری تقلبی از باتری اصل

تشخیص باتری تقلبی از باتری اصل: تعویض باتری موبایل، یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که این روزها با تمام کاربران گوشی های هوشمند همراه است. زمان تعویض باتری موبایل، برای هر فردی متغیر می باشد و کاملا به ظرفیت باتری گوشی شما بستگی خواهد داشت. با توجه به اینکه باتری ها در انواع مختلفی تولید و ساخته می شوند دارای ظرفیت مشخصی هستند و می توانند برای مدت زمانی کارکرد خوبی را از خود نشان دهند.

در نظر داشته باشید که این روز ها گستردگی باتری های موبایل به قدری افزایش پیدا کرده است که شما به سختی می توانید یک باتری تقلبی را از یک باتری اصلی تشخیص دهید. در این قسمت می خواهیم در مورد تشخیص باتری تقلبی از باتری اصل برای شما توضیح دهیم. شما می توانید با کمک و به کار گیری این روش های ساده و کاربردی یک باتری تقلبی را از یک باتری اصلی بشناسید و یک خرید مطمئن داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه تشخیص باتری های اصل از تقلبی و زمان تعویض باتری موبایل برای شما به صورت کامل توضیح دهیم.

چگونگی تشخیص باتری اصلی از تقلبی

همه شما زمانی که از گوشی خود استفاده می کنید، درواقع دارید از نیروی باتری برای انجام کارهای خود استفاده می کنید. شما می توانید با استفاده از بهترین روش های نگهداری از باتری، زمان تعویض آن را به تاخیر بیندازید و مدت بیشتری را از باتری خود با سلامت کامل استفاده کنید. توجه داشته باشید که وجود باتری های اصل و تقلبی این روزها به اندازه ای افزایش پیدا کرده است که تشخیص آن برای تمامی کاربران کار سخت و دشواری شده.

در این مقاله می خواهیم درمورد تشخیص باتری تقلبی از باتری اصل برای شما توضیح دهیم. شما می توانید با در نظر گرفتن این موارد، بهترین و باکیفیت ترین باتری را برای مدل گوشی خود انتخاب و خریداری کنید. برای خرید باتری اصل و اورجینال متناسب با مدل گوشی خود می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

راهکارهایی برای شناخت باتری اصلی موبایل

بهترین زمان تعویض باتری موبایل

بهترین زمان تعویض باتری موبایل چه زمانی است؟

مهم ترین سوالی که می تواند برای همه مردم پیش بیاید، این است که چرا باید باتری گوشی را تعویض کنیم و یا چه موقع بهترین زمان برای تعویض باتری است. با توجه به این که باتری های لیتیوم یونی و پلیمری، دارای ساختار به خصوصی هستند، مراقبت از آن دشوار است و در صورت عدم مراقبت منجر به خرابی و یا حتی در برخی از موارد منفجر می شود. ساختار باتری موبایل به گونه ای است که زمانی که در معرض حرارت زیادی قرار می گیرد، ممکن است عمر خود را از دست بدهد و یا به صورت کامل از کار بیفتد.

بهترین زمان برای تعویض باتری، زمانی است که گوشی شما کارایی قبلی خود را از دست داده باشد، در این زمان فقط می توانید با عوض کردن باتری و جایگزین کردن یک باتری اصل، عمر آن را مجدد تامین کنید و به سلامت آن بیفزایید. اگر فکر می کنید باتری موبایل شما ظرفیت خود را از دست داده است، باید آن را تعویض کنید و از باتری های اصل برای آن استفاده کنید. اگر می خواهید از خرابی باتری گوشی خود جلوگیری کنید می توانید به مقاله بهترین روش های افزایش عمر باتری گوشی موبایل مراجعه کنید.

10 روش تشخیص باتری تقلبی از باتری اصل

تشخیص باتری اصل از تقلبی کار راحتی نیست و سختی های خود را دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با بیان 10 راهکار ساده درمورد نحوه تشخیص باتری اصل از تقلبی برای شما بگوییم.

نحوه تشخیص باتری اصل از تقلبی

نحوه تشخیص باتری اصل از تقلبی:

 • بررسی بسته بندی باتری
 • تاریخ تولید باتری
 • برچسب دور باتری
 • بررسی لبه های باتری
 • نوشته های موجود روی باتری
 • بررسی بدنه باتری
 • بررسی محل اتصالات باتری
 • جنس باتری موبایل
 • قیمت باتری
 • عبارات موجود روی بدنه باتری

شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد که نام برده شد به تقلبی و اصل بودن باتری پی ببرید. در ادامه در مورد هر یک از این روش ها برای شما توضیح خواهیم داد تا شما هم بتوانید بهترین باطری را برای گوشی خود خریداری کنید.

بررسی بسته بندی باتری

یکی از روش هایی که می توانید از طریق آن اصل و تقلبی بودن باطری را تشخیص دهید، از روی بسته بندی آن می باشد. معمولا بسته بندی باتری های اصل دارای کیفیت و وضوح بسیار زیادی می باشد و لوگو  ونوشته های موجود روی آن با کیفیت بسیار بالایی هک شده است. باید در نظر داشته باشید که باتری های تقلبی بسته بندی های بی کیفیت دارند و نوشته های روی آن واضح و شفاف نیست و با رنگ های کم رنگ نوشته شده است.

تاریخ تولید باتری

تمامی باتری هایی که از جنس لیتیوم یونی هستند دارای تاریخ تولید اند. تاریخ تولید مربوط به هر سالی که باشد، اهمیت چندانی ندارد و شما می توانید از آن استفاده کنید. چیزی که دارای اهمیت است مطابقت داشت تاریخ روی باتری و جعبه آن می باشد. اگر تاریخ هک شده روی بدنه با روی بسته بندی و جعبه آن همخوانی نداشت، نشان دهنده تقلبی بودن آن است.

بررسی بدنه باتری اصل و تقلبی

برچسب دور باتری

اگر دقت کرده باشید دور باتری های لیتیومی یونی یک برچسب وجود دارد که اطلاعاتی روی آن هک شده است. اطلاعاتی مانند تاریخ تولید، ظرفیت، لوگو، هشدارهای لازم و… شما می توانید با بررسی این برچسب به اصل بودن باتری پی ببرید. توجه کنید که این باتری به صورت کامل و بدون هیچ درزی روی بدنه باتری وجود داشته باشد. اگر باتری دارای شکاف بود و این برچسب به درستی روی آن چسبانده نشده بود، یعنی باتری تقلبی است و بهتر است از آن استفاده نکنید.

بررسی لبه های باتری

لبه های باتری باید کاملا صاف و بدون هیچ نقصی باشند. اگر باتری را روی یک سطح صاف قرار دهید، می توانید از صاف بودن آن مطمئن شوید. باتری های اصل کاملا دقیق و صاف هستند و هیچ بیرون زدگی در آن ها وجود نخواهد داشت و دور تا دور آن با یکدیگر هماهنگ می باشد و یک سطح صاف و صیقلی را تشکیل داده است.

نوشته های موجود روی باتری

نوشته هایی که روی باتری هستند اهمیت زیادی دارند، اگر این نوشته ها به صورت خیلی کمرنگ و یا بی کیفیت و یا بیش از اندازه پر رنگ بودند، این یعنی باتری تقلبی است. دقت کنید که نوشته ها به صورت خوانا نوشته شده باشد و هیچ خط خوردگی نداشته باشد. باتری های اصل معمولا یکنواخت و هستند و نه خیلی کمرنگ و نه خیلی پر رنگ هستند. این می تواند یکی از راه های تشخیص باتری اصل از تقلب باشد.

بررسی بدنه باتری

نا هماهنگی هایی که روی بدنه باتری وجود دارد، می تواند نشانی از تقلبی بودن باتری باشد. دقت کنید که دور تا دور بدنه باتری با یکدیگر در هماهنگی باشد. باتری های تقلبی ممکن است با یک دیگر قرینه نباشند. پس یکی دیگر از روش های تشخیص باتری تقلبی از باتری اصل، توجه به بدنه آن می باشد.

تشخیص اصل بودن باتری با بررسی محل اتصالات باتری

بررسی محل اتصالات باتری

مورد بعدی که می توانیم به آن اشاره کنیم، اتصالات باتری است. باتری های اصل معمولا اتصالات آن ها دارای عمق کم و ظریفی هستند. قسمت های طلایی رنگ باتری نشان دهنده اتصالات آن می باشد.

جنس باتری موبایل

جنس بدنه باتری اصل به صورت پلاستیک PC می باشد و باتری های تقلبی به دلیل اینکه قیمت پایین تری دارند از پلاستیک های بازیافتی در تولید آن ها استفاده شده است. پس بدنه باتری نیز دارای اهمیت زیادی می باشد. بدنه و جنس باتری باید کاملا یکنواخت و همسان باشد و هیچ برآمدگی نداشته باشد.

قیمت باتری

وجود باتری های اصل و تقلبی در بازار افزایش پیدا کرده است. قیمت باتری های اصل خیلی بیشتر از تقلبی است. اگر دیدید باتری ها با قیمت خیلی ارزان در اختیار شما قرار داده می شوند، می توانید به تقلبی بودن و غیر اصل بودن آن پی ببرید. چرا که باطری های اصل به دلیل اینکه از مواد با کیفتی در ساخت آن ها استفاده شده است، دارای قیمت بالاتری نیز می باشد.

باتری اصلی موبایل

عبارات موجود روی بدنه باتری

اگر توجه کنید متوجه خواهید شد که روی بدنه باتری های اصل اطلاعاتی در خصوص شرکت تولید کننده هک شده است که شما می توانید به اصل بودن آن پی ببرید. این در حالی است که باتری های تقلبی این اطلاعات را در اختیار شما نخواهند گذاشت. پس شما می توانید به بدنه باتری و اطلاعات هک شده روی آن برای تشخیص باتری تقلبی از اصل توجه کنید.

خرید باتری اصل

با بررسی مواردی که در این مقاله برای شما گفته شد، حتما شما هم به دنبال بهترین باتری موبایل با بالاترین ظرفیت و بیشترین کیفیت هستید. در نظر داشته باشید که باتری های اصلی موبایل طبیعتا از کیفیت بهتری برخوردار هستند. پس شما باید به دنبال یک باتری موبایل اصل و فابریک باشید. اگر قصد خرید باتری اصل را دارید و می خواهید کیفیت و کارایی گوشی خود را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم برای خرید باتری اصل به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

شما می توانید با مراجعه به سایت ما بهترین باتری موبایل مورد نیاز خود را در هر برندی برای هر مدل گوشی با مناسب ترین قیمت به همراه ضمانت تعویض و گارانتی معتبر خریداری کنید. به شما این اطمینان را می دهیم که قیمت های این سایت همه به صرفه و به نسبت سایر فروشگاه های اینترنتی کمتر می باشد. در این مقاله در مورد تشخیص باتری تقلبی از باتری اصل برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی تمام این موارد، بهترین باتری اصل و اورجینال را در بهترین کیفیت برای گوشی خود خریداری کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان
  میخواستم بپرسم باتری های سایت شما همشون اصل و اورجینال هستن و اینکه بعد از سفارش چه مدت طول میکشه تا به دستمون برسه؟

 2. دوست عزیز خیالت راحت باشه من از این سایت دوبار باتری خریدم یبار واسه گوشی ال جی و یبار واسه آیفون و هر دوتا خوب و عالی بودن البته واسه تعویض باتری خود اقدام نکردم یه متخصص اینکارو واسم انجام داد. واسه گوشی ایفون. ال جی باتریش قابل تعویض بود. سلامت باتری ایفونم 75 بود الان شده 98 خیلی تغییر کرده شارژم زود خالی نمیکنه. قیمتم که خدایی خوب بود. به نسبت خرید حضوری

 3. سلام ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. بعد از حدود 2 سال باطری گوشیم که سونی هس کارکرد طبیعی نداشت و باید عوضش میکردم 1 ماه پیش به یه مرکز خرید باتری رفتم و ادعا کردن که باطری اصلی دارن و حتی با هزینه بیشتری هم تعویض کردن و تحویلم دادند ظرف کمتر از یک ماه پس از تعویض باطری حالا باد کرده و هم به صفحه گوشی فشار آورده هم کار نمیکنه. مراجعه کردم بهشون گفتند من از گوشی بد استفاده کردم در صورتی که اصلا اینطور نیست. ممنون میشم اگه بگین مشکل اصلی کجاس؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا