آموزش

آیا کنسول بازی تلویزیون را خراب می کند ؟

آیا کنسول های بازی پلی استیشن و ایکس باکس ، تلویزیون را خراب می کنند ؟ این سوالی است که بسیاری از کاربران از ما میپرسند و ما در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم و تاثیرات کنسول‌های بازی بر تلویزیون را بررسی کنیم . برای فهمیدن و پی بردن به این سوال تا انتهای مقاله تاثیر کنسول بازی بر تلویزیون با رایااستور همراه باشید .

بسیاری از افراد پیش از اینکه با این سوالات روبه‌رو شده اند که آیا کنسول های بازی بر تلویزیون تاثیر دارند ؟ آیا پلی استیشن و ایکس باکس تلویزیون را خراب می کنند ؟ اما تا چه حد این سوالات واقعیت دارند ؟ ما در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم و برای همیشه خیال شما را راحت کنیم .

تاثیر کنسول بازی بر تلویزیون های قدیمی

در گذشته تمام بازی ها ، دو بعدی بودند ؛ بازی‌های دو بعدی اتفاقات بسیار کمی برای نمایش دادن داشتند و همین بی تحرکی تصویر در کنسول های قدیمی (سگا و … ) و بازی‌های ویدئویی 2 بعدی ، باعث ایجاد پدیده‌ای در تلویزیون های قدیمی بنام Burn-In می شد . پدیده Burn-In به دلیل وجود فسفر در تکنولوژی ساخت تلویزیون‌ها بوجود می آمد . در حقیقت ثابت ماندن تصویر در بازی‌های ویدئویی خیلی بیشتر از فیلم و سریال‌ها اتفاق می افتاد ؛ چراکه در فیلم و سریال ، هر لحظه یک اتفاق در حال رخ دادن است و ناچار نمایشگر از یک رنگ به رنگ دیگر تغییر وضعیت می دهد .

تاثیر کنسول‌های بازی جدید بر تلویزیون‌های جدید

خوشبختانه تلویزیون‌های LCD و LED امروزی این مشکل را برطرف کرده‌اند و اگر حتی از یک کنسول قدیمی مانند سگا و میکرو در تلویزیون استفاده کنید ، دیگر مشکل Burn-In رخ نخواهد داد و این به تکنولوژی LCD و LED تلویزیون برمیگردد ؛ چراکه در تلویزیون‌های ال‌سی‌دی و ال‌ای‌دی دیگر خبری از فسفر و الکترون نیست و همه چیز برپایه پیکسل بنا شده است . اگر به کنسول های جدید از قبیل ایکس باکس و پلی استیشن دقت کرده باشید ، متوجه خواهید شد که تمام بازی‌ها از تکنولوژی تصاویر 3 بعدی استفاده می کنند و تثبیت تصویر در حین بازی کردن بسیار کم رخ می دهد .

تلویزیون های پلاسما و CRT مشکل Burn-In را داشته اند که خوشبختانه بعد از سال 2008 این مشکل برای همیشه برطرف شده است . اگر می خواهید برای تلویزیون شما مشکلی ایجاد نشود ، پیشنهاد می کنیم که روشنایی دستگاه را به حد نهایت نرسانید .

نتیجه گیری

همانطور که در مقاله نیز بیان کردیم ، علت تاثیر منفی کنسول بازی بر تلویزیون ، ثابت ماندن صحنه میباشد ؛ خوشبختانه کنسول‌های بازی امروزی این مشکل را برطرف کرده اند و تصاویر خیلی کم پیش می آید که ثابت بمانند . بنابراین به شما توصیه می کنیم بدون هیچ نگرانی کنسول بازی خود را به تلویزیون متصل کنید و بازی کنید ، بدون اینکه ترس خراب شدن تلویزیون را داشته باشید .

امیدواریم از مقاله آیا کنسول بازی تلویزیون را خراب می کند ؟ راضی بوده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

1 دیدگاه

  1. خیلی ممنون بابت این مقالتون چون من واقعا خیلی برام سوال بود و میترسیدم که مشکلی پیش بیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا