ویرایش تصاویر بصورت حرفه‌ای با ابزار جدید هوش‌مصنوعی مولد گوگل

گوگل ابزار جدیدی معرفی کرده که توسط آن می‌توانید هرتصویری را بصورت حرفه‌ای آپدیت کرد. این ابزار برپایه هوش‌مصنوعی مولد تولید شده و کار کردن باآن آسان است.

گوگل یک ابزار هوش‌مصنوعی جدید به‌نام Imagen Editor راه‌اندازی کرده است که از هوش‌مصنوعی مولد برای بازسازی تصاویر در یک جمله استفاده می‌کند. این ابزار بخشی از تلاش‌های مداوم گوگل برای توسعه ابزارهای مبتنی بر هوش‌مصنوعی است که می‌توانند عکس‌ها را بدون نیاز به ابزارهای حرفه‌ای تغییر دهند.

ویرایش تصاویر با ابزار جدید گوگل

Imagen Editor ابزار قدرتمندی است که می‌تواند ویرایش‌های عمده‌ای را روی عکس انجام دهد، مانند حرکت دادن اشیاء، پاک کردن پس‌زمینه، تغییر رنگ آسمان و… . این ابزار به‌گونه‌ای طراحی شده که استفاده از آن آسان باشد. همه کاربران می‌توانند ازطریق برنامه Google Photos به‌این ابزار جدید دسترسی داشته باشند.

این ابزار می‌تواند تصویری مطابق با تصاویر موجود و الزامات نوشتاری واردشده توسط کاربران، ایجاد کند. Imagen Editor محتوای تصویری کاملی تولید نمی‌کند، بلکه تصاویر جدید را براساس تصاویر موجود و نیازهای کاربر تغییر داده و تولید می‌کند.

در زیر می‌توانید تصویر رسمی گوگل از این ابزار جدید را مشاهده کنید. دراین تصویر، ابتدا بدن سگ خانگی را برجسته می‌کند، سپس او را وارد «لباس فضایی قرمز رنگ با ستاره‌های سفید» می‌کند، موشکی از مقوا را در پس‌زمینه نمایش می‌دهد و در نهایت یک هدست بلوتوثی آبی‌رنگ را روی گوش‌های سگ خانگی قرار می‌دهد.

تصویر رسمی گوگل از نحوه کار ابزار ویرایش تصویر Imagen

گوگل بعنوان شرکت مسئول اعلام کرد:

ابزار Imagen Editor بطور کامل برای مسائل امنیتی آماده نیست، به‌همین دلیل این شرکت فعلا آن‌را برای عموم منتشر نمی‌کند.

گوگل

نحوه کار ویرایشگر Imagen گوگل

Imagen Editor از هوش‌مصنوعی مولد برای بازسازی تصاویر در یک جمله استفاده می‌کند. این ابزار به گونه‌ای طراحی شده که استفاده از آن آسان باشد و از طریق Google Photos می‌توان به‌آن دسترسی داشت. برای استفاده از Imagen Editor کافی است یک عکس را در Google Photos آپلود کنید و سپس گزینه Imagen Editor را انتخاب کنید. سپس می‌توانید جمله‌ای را وارد کنید و تغییراتی که می‌خواهید روی عکس اعمال شود را شرح دهید. درنهایت ابزار از هوش‌مصنوعی مولد برای ایجاد این تغییرات استفاده می‌کند.

ویژگی‌های IMAGEN EDITOR چیست؟

ابزار جدید هوش‌مصنوعی دارای چندین ویژگی و ظرفیت است. مهم نیست که کاربر چه نیازی دارد، ابزار جدید می‌تواند تغییرات مربوطه را در صورت نیاز کاربر ایجاد کند. برخی از ویژگی‌های کلیدی Imagen Editor عبارتند از:

  • اجسام متحرک: این ابزار می‌تواند اشیاء موجود در یک عکس را به مکان دیگری منتقل کند. به‌عنوان مثال، اگر عکسی از شخصی در کنار آبشار داشته باشید، می‌تواند فرد را دورتر از آبشار یا نزدیک‌تر به آبشار قرار دهد.
  • پاک کردن افراد در پس‌زمینه: این ابزار می‌تواند افراد در پس‌زمینه عکس را پاک کند. برای مثال، اگر عکسی از شخصی در مقابل ساختمان دارید، Imagen Editor می‌تواند افراد موجود در پس‌زمینه را پاک کند تا فرد بیشتر در چشم باشد.
  • تغییر رنگ آسمان: این ابزار می‌تواند رنگ آسمان در عکس را تغییر دهد. برای مثال، اگر عکسی از غروب خورشید دارید، Imagen Editor می‌تواند آسمان عکس را آبی کند.
نمونه تصویر ایجاد شده با ویرایشگر Imagen گوگل

تاثیرگذاری ویرایشگر Imagen در چیست؟

Imagen Editor این پتانسیل را دارد که دنیای عکاسی را متحول کند. با استفاده از این ابزار، کاربران می‌توانند بدون نیاز به ابزارهای حرفه‌ای، روی تصاویر خود تغییرات عمده‌ای را اعمال کنند. این بدان معناست که هرکسی می‌تواند از این ابزار برای تغییر عکس‌های خود و حرفه‌ای‌تر جلوه دادن آن‌ها استفاده کند. همچنین این ابزار می‌تواند توسط عکاسان حرفه‌ای برای صرفه‌جویی در زمان و بهینه‌کردن گردش کارشان مورد استفاده قرار بگیرد.

بااین‌حال، بااین نوع فناوری، مسائل امنیتی و حقوقی احتمالی وجود دارد. می‌توان تصاویر را تغییر داد تا تصور اشتباهی رابه تصویر بکشد که می‌تواند باعث گمراهی عموم مردم شود. گوگل باید اطمینان حاصل کند که خروجی ویرایشگر Imagen به‌خوبی علامت‌گذاری شده است تا از چنین مواردی جلوگیری کند.

جمع‌بندی

Imagen Editor گوگل، ابزار قدرتمندی است که از هوش‌مصنوعی مولد برای بازسازی تصاویر در یک جمله استفاده می‌کند. استفاده از این ابزار آسان است و می‌تواند بدون نیاز به ابزارهای حرفه‌ای، یک عکس را بصورت کلی ویرایش کند. این ابزار این پتانسیل را دارد که دنیای عکاسی را متحول کند و آن را برای همه قابل دسترس‌تر کند. با استفاده از این ابزار، هرکسی می‌تواند عکس‌های خود را تغییر دهد و آنها را حرفه‌ای‌تر جلوه دهد.

منبع gizchina
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید