ایلان ماسک قصد دارد پتلفرم «X» را تا پایان سال 2024، جایگزین بانک‌ها کند

ایلان‌ماسک تصمیم دارد پلتفرم X را به یک پلتفرم جامع برای همه خدمات مالی تبدیل کند و آن‌را بطور بالقوه جایگزین بانک‌های سنتی کند.

ایلان ماسک، توییتر را با مبلغ 44 میلیارد دلار صاحب شد و در عرض یک سال، این پلتفرم محبوب را دستخوش تغییرات زیادی کرد که اغلب مورد رضایت کاربران نبود. این شبکه‌اجتماعی سرویس اشتراک پولی را معرفی کرد؛ مدتی کوتاه بعد از آن، نام خودش را به «X» تغییر داد که باعث شد هویتش زیر سوال رود و بسیاری از کاربران به‌دنبال جایگزینی برای آن باشند.

ایلان ماسک

بااین تفاسیر، جاه‌طلبی‌ها و بلندپروازی‌های ایلان‌ماسک تمامی ندارد و در جدیدترین خبری که منتشر شده، Gizmochina می‌گوید که ایلان‌ماسک تصمیم دارد پلتفرم X را به یک پلتفرم جامع برای همه خدمات مالی تبدیل کند و آن‌را بطور بالقوه جایگزین بانک‌های سنتی کند.

ایلان‌ماسک به کارمندان X یکسال فرصت می‌دهد تا اپلیکیشن همه‌چیز را بسازند

ایلان‌ماسک می‌خواهد X تبدیل به‌یک فروشگاه جامع برای همه نیازهای مالی شود و جایگزین بانک‌های سنتی شود. او به کارمندانش مهلت داده که تا پایان سال 2024 این اتفاق را رقم بزنند. چشم‌انداز ماسک برای X این است که پلتفرمی ایجاد کند که بتواند همه چیز را از ارسال پول برای دوستان و خانواده تا سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مدیریت کند. او می‌خواهد X مکانی باشد که مردم بتوانند کل زندگی مالی خودشان را در آن‌جا مدیریت کنند.

ماسک همچنین گفته است که می‌خواهد X ویژگی‌هایی را ارائه دهد که فراتر از خدمات بانکداری سنتی است. به‌عنوان مثال، وی به امکان ارائه حساب‌های بازار پولی پربازده و حساب‌های جاری بدون کارمزد اضافه برداشت اشاره کرده است. تبدیل X به یک مرکز مالی یک هدف بلندپروازانه است و باید دید که آیا ماسک می‌تواند به آن دست یابد یا خیر؟. با‌این‌حال، ماسک سابقه موفقیت در ایجاد اختلال در صنایع را دارد، بنابراین مطمئناً ممکن است که او بتواند صنعت بانکداری را با X تکان دهد.

درحال‌حاضر محصولات و خدمات مالی مختلفی در دسترس هستند، بنابراین مشخص نیست که چرا مردم باید X را جایگزین سایر محصولات و پلتفرم‌ها کنند. ماسک باید مزایای استفاده از X را نسبت‌به سایر پلتفرم‌های مالی به وضوح بیان کند. همچنین X برای ارائه خدمات مالی باید مجوزها و تاییدیه‌های لازم را از رگولاتورها دریافت کند. این می‌تواند یک فرآیند پیچیده و زمان‌بر باشد.

با وجود این چالش‌ها، ماسک مطمئن است که می‌تواند X را به یک مرکز مالی تبدیل کند. او گفته است که حاضر است روی X سرمایه‌گذاری زیادی کند و متعهد به موفقیت آن است.

منبع gizmochina
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید