ایلان ماسک می‌خواهد هوش‌مصنوعی گروک را با شبکه‌اجتماعی X ادغام کند

ایلان‌ماسک اخیراً از راه‌اندازی هوش‌مصنوعی خود بانام Grok خبر داده است. به‌نظر می‌رسد که او قصد دارد این پروژه هوش‌مصنوعی را با شبکه‌اجتماعی خود ترکیب کند. این هوش‌مصنوعی، هوشمند است و می‌تواند با کاربران این پلتفرم باهدف سرگرم‌کردن و مفیدتر کردن گفتگوها، گفت‌وگو کند.

گروک ابتدا به‌تعداد محدودی از کاربران ارائه شد و نکته جالب آن این است که او می‌تواند به‌سرعت اطلاعات را از سرویس شبکه‌اجتماعی ماسک بازیابی کند. ماسک اعتقاد دارد که این هوش‌مصنوعی می‌تواند با ارائه پاسخ‌های بهتر و سریعتر، از سایر هوش‌های‌مصنوعی پیشی بگیرد.

او به‌صراحت مشکلاتی که شرکت‌های بزرگ در اداره هوش‌مصنوعی دارند را بیان کرده و هوش مصنوعی خود را “بیشینه جستجوی حقیقت” می‌نامد. این بدان معناست که او می‌خواهد هوش‌مصنوعی خود را برای کاوش در عمق موضوعات به‌کار ببرد و بازتر و شفاف‌تر از نسخه‌های موجود مانند گوگل و مایکروسافت عمل کند.

ماسک ایده‌های بزرگی در مورد هوش‌مصنوعی دارد. او به نخست‌وزیر انگلیس گفته است که هوش‌مصنوعی همه‌چیز را تغییر خواهد داد، حتی شغل‌ها را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. او فکر می‌کند که به‌زودی هوش‌مصنوعی می‌تواند کارهایی را انجام دهد که به‌بسیاری از مشاغلی که امروز می‌شناسیم دیگر نیازی نباشد. این موضوع باعث ایجاد یک جدال قوی در مورد هوش‌مصنوعی شده و حتی ایلان‌ماسک نیز باید از تأثیر آن بر وضعیت شغلی آگاه باشد.

این جدیدترین اقدام ایلان‌ماسک در زمینه هوش‌مصنوعی است. او علیرغم کمک به‌تأسیس OpenAI که مدل معروف چت‌جی‌پی‌تی را ایجاد کرد، از هیئت مدیره آن در سال ۲۰۱۸ خارج شد. اکنون، او روی هوشمندتر کردن رسانه‌اجتماعی خود با گروک تمرکز کرده است.

منبع gizmochina
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید