نحوه فعالسازی ویژگی فاصله نمایشگر در iOS 17 برای مراقب از چشم

دراین مقاله به‌شما آموزش می‌دهیم که چگونه ویژگی Screen Distance در iOS 17 را فعال و از چشمان خود محافظت کنید.

با انتشار iOS 17، اپل ویژگی جدیدی را برای کاهش فشار چشم معرفی کرد. در این مقاله، قصد داریم نحوه فعال کردن آن را آموزش دهیم.

در طول سال‌ها، اپل چندین ابزار مفید iOS مانند Night Shift، True Tone و Dark Mode را معرفی کرده است تا با کاهش نور آبی و برنامه‌های روشن، از چشم محافظت کند. این ابزارها می‌توانند با کاهش طول‌موج نور آبی، تنظیم روشنایی برنامه و ایجاد ظاهر طبیعی‌تر صفحه نمایش در شرایط مختلف نور، از چشم بیشتر از پیش محافظت کنند.

در iOS 17، اگر آیفون یا آیپد پرو خود را برای مدت طولانی نزدیک به چشمان خود نگه دارید، ویژگی «Screen Distance» اعلان‌هایی را ارسال می‌کند. به‌گفته اپل، این ویژگی اختیاری با هدف کاهش فشار بر چشم و کاهش احتمال نزدیک‌بینی در کودکانی که از دستگاه‌های اپل استفاده می‌کنند، طراحی شده است.

برای سلامت چشم، توصیه می‌شود آیفون یا آیپد خود را در فاصله 40 تا 45 سانتی‌متری از چشمان خود نگه دارید. بافعالسازی ویژگی Screen Distance، اگر فاصله آیفون تا چشمان‌شما به‌زیر 30 سانتی‌متر برسد، هشداری باعنوان “آیفون خیلی نزدیک است” دریافت خواهید کرد.

زمانیکه فاصله را رعایت کنید، یک تیک روی نمایشگر ظاهر می‌شود که به‌شما این امکان را می‌دهد با ضربه‌زدن روی Continue، فعالیت خودرا از سر بگیرید. درکنار اخطار فاصله صفحه تا چشم، اپل پیامی را بااین مضمون نمایش می‌دهد:

نگه‌داشتن تلفن در کنار بازو، می‌تواند از بینایی شما محافظت کند.

اپل

نحوه فعال‌کردن ویژگی فاصله صفحه “Screen Distance” در iOS 17

فعال کردن ویژگی Screen Distance در iOS 17
  1. در برنامه تنظیمات، در بخش دوم تب Screen Time را باز کنید.
  2. در دسته Limit Usage، روی Screen Distance ضربه بزنید.
  3. درادامه روی Continue و سپس Turn on Screen Distance ضربه بزنید تا ویژگی فعال شود.

ویژگی فاصله نمایشگر (Screen Distance) با آیفون XS و مدل‌های بعداز آن سازگاری دارد. همچنین با مدل‌های 11 اینچی و 12.9 اینچی آیپد پرو که درسال 2018 و بعداز آن منتشر شده‌اند نیز سازگاری دارد.

منبع appleinsider
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید