ربات مقاله نویس | چت‌باتی که توانایی نوشتن یه مقاله کامل رو داره!؟

ربات مقاله نویس | چت‌باتی که توانایی نوشتن یه مقاله کامل رو داره!؟

ربات مقاله نویس | چت‌باتی که توانایی نوشتن یه مقاله کامل رو داره!؟

جدیدترین چت‌بات توانایی این رو داره که به کمک هوش مصنوعی یه مقاله کامل رو بنویسه. این مقاله توی دانشگاه نمره کامل رو از اساتید گرفت.

به گزارش رایااستور، چت بات جدید شرکت اوپن آل با نام اختصاری چت جی‌پی‌تی تونست مقاله‌هایی رو بنویسه که موجب شگفتی بسیاری از اساتید دانشگاه شد. این چت بات می‌تونه طی سال‌های آینده روزنامه‌نگارها، برنامه‌نویس‌ها و استاد‌های دانشگاه رو بیکار کنه. چرا که این چت بات تونسته توی کلاس‌های دانشگاه شرکت کنه و نمره کامل رو دریافت کنه.

ChatGPT جدیدترین نسخه از الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی GPT هست. «دن گیلمور»، استاد روزنامه‌نگاری دانشگاه ایالتی آریزونا از این هوش مصنوعی خواسته بود که یکی از تکالیف دانشجویانش رو انجام بده و برای یکی از آشناهاش نامه‌ای بنویسه و به او توصیه‌هایی درباره امنیت و حریم خصوصی آنلاین داشته باشه.

در بخشی از مقاله‌ای که توسط ChatGPT نوشته شده، اومده: «اگر از اعتبار یه وب‌سایت یا ایمیل اطمینان نداری، می‌تونی با یک جستجوی سریع ببینید بقیه اون را به‌عنوان کلاهبرداری گزارش کردن یا نه.» گیلمور می‌گه اگر قرار بود این مقاله رو بررسی کنه، به اون نمره خوبی می‌داد. این استاد دانشگاه مدعی هست که با این وضع، دانشگاهی‌ها چالش‌های سختی در پیش دارن.

عملکرد بدون خطا چت‌بات

شرکت OpenAI می‌گه این هوش مصنوعی رو با تمرکز روی راحتی استفاده ساخته: «قالب دیالوگ‌ها به ChatGPT اجازه پاسخگویی به سؤالات متعاقب، اذعان به اشتباهات، به‌چالش‌کشیدن قواعد نادرست و رد درخواست‌های نامناسب رو می‌ده.»

این چت‌بات برخلاف محصول قبلی OpenAI به‌صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته تا بازخورد کاربرها رو دریافت کنه. این شرکت امیدواره که از این بازخوردها برای بهبود نسخه نهایی ChatGPT استفاده کنه.

چت‌بات جدید OpenAI به‌خوبی می‌تونه خودش رو کنترل کنه و متوجه سؤالاتی بشه که پاسخگویی به اونها غیرممکنه. برای مثال، اگر از ChatGPT بپرسید که «در زمان ورود کلمب به آمریکا در سال 2015 چه اتفاقی افتاد؟»، این برنامه متوجه می‌شه که این سؤال اشتباهه و پاسخ اون غیرواقعی خواهد بود.

نسخه‌های قبلی بدون آگاهی از ماهیت سؤال، پاسخ اشتباه به اون می‌دادن.

هوش مصنوعی ChatGPT با مجموعه بزرگی از متون اینترنتی آموزش داده شده و همین مسئله انتقادهایی رو درباره حق معنوی محتواها به‌وجود آورده. حتی ایلان ماسک که از بنیان‌گذاران OpenAI بود و بعداً از این شرکت خارج شد، اخیراً در توییتی گفته که این شرکت به پایگاه داده توییتر هم دسترسی داشته و البته حالا این دسترسی قطع شده. ماسک از OpenAI خواسته تا تکلیف مسیر آینده این شرکت و برنامه اونها برای درآمدزایی مشخص بشه.

خبرهای بیشتری بخونید:

خروج از نسخه موبایل