دسته‌بندی نشده

خالی شدن سریع باتری آیفون

خالی شدن سریع باتری آیفون

خالی شدن سریع باتری آیفون: این روزها خرید باتری آیفون، یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که اغلب کاربران ios با آن همراه هستند. چرا که خالی شدن سریع باتری آیفون، به یکی از طبیعی ترین دغدغه های کاربران اپل تبدیل شده است. خالی شدن سریع باتری آیفون، علاوه بر اینکه دلایل بسیار زیادی دارد، از راهکارهایی برخوردار است برای اینکه بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد علت خالی شدن سریع باتری آیفون، مشکل خالی شدن سریع باتری آیفون، تست باتری آیفون، کاهش مصرف باتری آیفون و… برای شما توضیح دهیم. شما می توانید با مطالعه این مقاله از مشکل خالی شدن باتری آیفون در ios 12 و ios 13  جلوگیری کنید و کیفیت و کارایی باتری موبایل خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

چرا باتری گوشی آیفون زود خالی می شود؟

این روزها کمپانی Apple یکی از بهترین و محبوب ترین شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند است که توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود اما باید در نظر داشته باشید که تمام گوشی های هوشمند از باتری های متفاوتی برخوردار هستند و هر باتری می تواند ظرفیت مشخص شده ای داشته باشد. درواقع می توان گفت ظرفیت باتری موبایل تا حد زیادی نشان دهنده عمر و کارایی گوشی شما خواهد بود.

این شرکت برای اینکه بتواند رضایت کاربران خود به دنبال داشته باشد، هر بار سعی دارد بهترین آپدیت سیستم عامل ios خود را وارد بازار کند تا مردم بتوانند با مشکلات کمتری روبه رو شوند. اما بی تردید تمام باتری ها با هر ظرفیتی که باشند پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهند و این می تواند دلایل بسیار زیاد و متعددی داشته باشد. خالی شدن سریع باتری آیفون تا حد زیادی به خود کاربران بستگی دارد که در ادامه بیشتر درمورد آن توضیح خواهیم داد.

علت خالی شدن سریع باتری آیفون

علت خالی شدن سریع باتری آیفون

خالی شدن ناگهانی باتری موبایل اپل، دلایل بسیار زیادی دارد که در ادامه می خواهیم به آن بپردازیم. ترفندهای بسیار زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانید از زود خالی شدن باتری گوشی آیفون جلوگیری کنید. همان طور که می دانید یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند به مرور منجر به ضعیف شدن باتری گوشی آیفون شود استفاده مداوم از گوشی است.

با توجه به اینکه باتری ها ظرفیت های مشخص شده ای دارند به مرور کیفیت و کارایی خود را از دست می دهند و همین موضوع منجر می شود تا شما نتوانید کارایی اولیه از گوشی خود را داشته باشید. درواقع باتری موبایل شما کارایی و کیفیت اولیه خود را از دست می دهد و مانند قبل برای شما کار نخواهد کرد.

در این مقاله ترفندهایی که در اختیار شما قرار داده می شود. هم برای سیستم عامل ios 12 و هم برای سیستم عامل ios 13 قابل استفاده می باشد. روش ها و نکاتی که درمورد علت خالی شدن باتری گوشی آیفون برای شما بیان می کنیم نه تنها برای گوشی اپل مطرح می شود بلکه برای سایر گوشی های هوشمند ایجاد می شود.

دلایل زود خالی شدن باتری گوشی آیفون

یکی از مهم ترین مواردی که در خرید گوشی به آن توجه می شود معمولا میزان ظرفیت باتری گوشی است، به هر میزان که ظرفیت باتری موبایل شما بالا باشد به همان اندازه گوشی شما می تواند میزان شارژ بیشتری را در خود ذخیره داشته باشد. در این قسمت دلایل خالی شدن باتری گوشی آیفون را برای شما شرح خواهیم داد و روش هایی را برای جلوگیری از آن برای شما توضیح می دهیم.

مشکل خالی شدن باتری آیفون

مشکل خالی شدن باتری آیفون:

 • قرار دادن باتری گوشی در هوای نامناسب
 • زیاد بودن روشنایی و نور صفحه نمایشگر
 • ضعیف بودن آنت شبکه
 • وجود برنامه های مخرب و آسیب رسان به باتری
 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • فعال بودن نوتیفیکیشن های گوشی
 • به شارژ زدن طولانی مدت گوشی
 • استفاده کردن از شارژرهای نامناسب و تقلبی

مواردی که نام برده شد هر کدام دلیل کاهش شارژ باتری موبایل می باشد. شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد از سریع خالی شدن باتری گوشی خود جلوگیری کنید. در ادامه می خواهیم درمورد هر یک از این موارد به صورت کامل توضیح دهیم و روش های حل آن را برای شما شرح دهیم.

قرار دادن باتری گوشی در هوای نامناسب

یکی از مهم ترین مواردی که تاثیر بسیار زیادی روی کارایی باتری موبایل اپل دارد، قرار دادن گوشی در یک دمای نامناسب می باشد. همان طور که می دانید باتری ها از جنس لیتیوم یونی و پلیمری هستند و در برابر سرما و گرمای زیاد نمی توانند مقاومت خوبی از خود نشان دهند و خیلی زود واکنش نشان می دهند.

این باتری ها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر حرارت مقاومت ندارند و خیلی زود آسیب می بینند به همین دلیل شما باید از قرار دادن باتری گوشی در مکانی که حرارت زیادی دارد و یا از انجام کارهایی که منجر به داغ شدن و گرم شدن سریع باتری موبایل می شود، جلوگیری کنید.

زیاد بودن روشنایی و نور صفحه نمایشگر

نور و روشنای صفحه نمایشگر گوشی، جزء مواردی است که زیاد به آن دقت نمی شود. همه افراد معمولا با نور زیاد از گوشی خود استفاده می کنند اما این کار اشتباه است. اگر می خواهید گوشی شما دیر تر شارژ و باتری خالی کند، توصیه می کنیم نور صفحه موبایل خود را کاهش دهید و آن را در حالت خودکار قرار دهید تا براساس مکانی که در آن قرار دهید تنظیم شود و نیروی زیادی را از باتری موبایل شما نگیرد.

ضعیف بودن آنتن شبکه

ضعیف بودن آنتن شبکه

معمولا زمانی که گوشی موبایل شما آنتن دهی ضعیفی دارد و یا اصلا آنتن نمی دهد بهتر است از آن استفاده نکنید. چرا که گوشی برای اینکه بتواند در آن شرایط نیاز شما را برطرف کند از انرژی و نیروی باتری گوشی تان استفاده می کند و به همین دلیل انرژی زیادی از باتری موبایل شما گرفته می شود. در این شرایط توصیه می شود گوشی را روی حالت پرواز و ذخیره باتری موبایل قرار دهید.

وجود برنامه های مخرب و آسیب رسان به باتری

این روزها وجود بسیاری از برنامه ها روی گوشی و نصب آن ها می تواند از شارژ باتری گوشی به شدت کم کند. زمانی که یک برنامه بدون استفاده را روی گوشی خود نصب می کنید، این نرم افزار برای اینکه بروزرسانی شود به اجازه شما نیازی ندارد و زمانی که شما اینترنتی خود را وصل می کنید شروع به آپدیت می شود همین موضوع از شارژ باتری موبایل شما کم می کند.

مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید برنامه ها و نرم افزارهایی هستند که روی گوشی شما نصب شده اند و شما از آن ها به صورت مداوم استفاده می کنید. این برنامه ها هم به دلیل حجم بالایی که دارند از باتری گوشی آیفون شما کم می کنند. از جمله آن ها می توانیم به فیسبوک، اسنپ چت، کلش، اینستاگرام و… اشاره کنیم.

استفاده بیش از اندازه از گوشی

این موضوع مربوط به خود کاربر می باشد. حتما برای شما هم پیش آمده بدون اینکه نیازی به گوشی داشته باشید مدام آن را روشن و خاموش می کنید و الکی آن را چک می کنید، این کا و حتی روشن شدن خود به خود موبایل می تواند به شدت از شارژ باطری موبایل اپل شما کم کند.

سعی کنید در مواقعی که به گوشی نیاز دارید کارهای سنگین انجام ندهید برای مثال زیادی بازی نکنید و یا اگر بازی می کنید، صدای آن را کم کنید. به صورت آنلاین فیلم تماشا نکنید و یا اگر فیلم دانلود می کنید با حجم پایین و مناسب گوشی آن را دانلود کنید. تمام این موارد تاثیر بسیار زیادی روی عدم خالی شدن سریع باتری آیفون شما خواهد داشت.

فعال بودن نوتیفیکیشن های گوشی

فعال بودن نوتیفیکیشن های گوشی

زمانی که نوتیفیکیشن ها و یا اعلان های گوشی شما فعال باشند، برای اینکه بتوانند اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهند، معمولا از شارژ باتری گوشی شما استفاده می کنند. این روزها هم بسیاری از برنامه ها مانند تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و…. دارای اعلان هستند و هر پیامی که می آید آن را به شما اطلاع می دهد. شما می توانید از بخش تنظیمات هر برنامه آن را غیرفعال کنید.

به شارژ زدن طولانی مدت گوشی

یکی از اصلی ترین دلایلی که می تواند به مرور زمان روی خالی شدن سریع باتری آیفون شما تاثیر داشته باشد و علت اصلی خالی شدن شارژ گوشی شما است، به شارژ زدن طولانی مدت باتری گوشی می باشد. زمانی که شما گوشی خود را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل می کنید، درواقع به داغ شدن باتری کمک کرده اید.

پیش تر به این موضوع اشاره شد زمانی که باتری گوشی داغ می شود از خود واکنش نشان می دهد و خراب می شود همین خراب شدن باتری گوشی است که از شارژ و انرژی باتری موبایل شما کم می کند. زمانی که می خواهید گوشی خود را به شارژ وصل کنید، سعی کنید بهترین زمان را برای به شارژ زدن انتخاب کنید و قبل از اینکه گوشی شما به 100 درصد رسید آن را از شارژ خارج کنید.

استفاده کردن از شارژرهای نامناسب و تقلبی

مورد بعدی که می توان به آن اشاره کرد، استفاده کردن از شارژرهای تقلبی و غیر اصل می باشد. همان طور که می دانید باتری های موبایل دارای ولتاژ های مشخص شده ای هستند و براساس همین ولتاژ ها برای آن ها شارژر در نظر گرفته می شود. به همین دلیل است که اغلب توصیه می شود، به غیر از شارژر گوشی از شارژر دیگری استفاده نکنید.

پس این یکی از مهم ترین دلایلی است که روی زود خالی شدن باتری موبایل شما تاثیر می گذارد. البته یکی دیگر از نکاتی که می توان به آن توجه کرد، درمورد استفاده از پاوربانک است، سعی نکنید در هر شرایطی از پاور استفاده کنید. این دستگاه ها خودشان برای اینکه بتوانند انرژی گوشی شما را تامین کنند نیاز به شارژ دارند و همین می تواند تا حد زیادی روی باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد.

جلوگیری از زود خالی شدن باتری آیفون

بهترین روش ها برای جلوگیری از زود خالی شدن باتری آیفون

پیش تر درمورد دلایلی برای شما توضیح داده شد که هر کدام تاثیر بسیار زیادی روی از بین رفتن کیفیت باتری گوشی شما و خالی شدن شارژ آن دارد. در این قسمت می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید از تمام شدن شارژ باتری موبایل اپل و تمام گوشی های هوشمند جلوگیری کنید.

 • یکی از مهم ترین راه حل هایی که می توانید از آن استفاده کنید و تاثیر بسیار زیادی روی افزایش شارژ باتری موبایل شما خواهد داشت، قرار دادن گوشی روی حالت پرواز می باشد. زمانی که شما موبایل خود را روی حالت پرواز قرار می دهید مثله این است که گوشی را خاموش کرده باشید و هیچ استفاده ای نکنید. چرا که تمام قابلیت های اصلی گوشی شما غیرفعال می باشد و به همین دلیل شارژ باتری شما برای زمان بیشتری ذخیره می شود.
 • یکی دیگر از نکاتی که می توانیم به آن توجه کنیم، استفاده از تصاویر تیره و سیاه برای پس زمینه می باشد. با توجه به اینکه روشنایی زیاد می تواند انرژی و نیروی بیشترین از گوشی شما بگیرد، پس استفاده از این تصاویر روشن هم تاثیر گذار خواهد. همچنین بهتر است از تصاویر ثابت استفاده کنید.
 • به شارژ زدن به موقع باتری گوشی آیفون هم جزء یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت داشت. همان طور که گفته شد داغ شدن باتری گوشی به مرور زمان می تواند تاثیر بدی روی کارایی و کیفیت آن داشته باشد. به همین دلیل گوشی خود را به صورت شبانه روزی به شارژ وصل نکنید و قبل از خاموش شدن آن را به شارژ وصل کنید.
 • آپدیت برنامه ها و نسخه سیستم عامل ios هم این روزها تاثیر چندانی روی کارایی و قدرت باتری موبایل اپل داشته است. برنامه هایی که بیشتر از آن استفاده می کنید را اپدیت کنید و سعی کنید برنامه های که هیچ استفاده ای برای شما ندارند را به صورت کامل غیرفعال و حذف نصب کنید.
 • یکی از بهترین روش هایی که کاربران می توانند از آن استفاده کنند و تاثیر خوبی روی افزایش شارژ باتری موبایل و بهبود آن می گذارد کالیبره کردن باتری آیفون می باشد. شما می توانید این کار را خیلی راحت انجام دهید و از راه اندازی مجدد گوشی خود اطمینان داشته باشید.

در این مقاله درمورد خالی شدن سریع باتری آیفون برای شما توضیح داده شد. همان طور که در این مقاله به آن اشاره کردیم، خالی شدن سریع باتری موبایل دلایل زیادی داشت که به بررسی هر یک از آن ها پرداختیم و با ارائه بهترین روش های جلوگیری از زود تمام شدن شارژ باتری توانستیم کارایی گوشی را افزایش دهیم.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

 1. روزتون بخیر من الان چند روزیه که گوشیم خیلی زود شارژ خالی میکنه. الان حدود سه ماهه که خریدمش ولی حس میکنم خیلی زود باتری تموم می کنه و اون کارکرد اولیه خودشو نداره. الان من تو متنی ک نوشته بودین خوندم که چرا باتری گوشی زود خالی میشه و اینا بعد الان یه سری نکاتی رو رعایت کردم ولی بازم گوشی خوب نمیشه… میشه مشکل از شارژر باشه؟؟

 2. من اوایل باتری گوشیم خیلی زود خالی میشد یه بررسی کلی کردم و این مقاله رو خوندم متوجه شدم که برنامه های اضافی تاثیر زیادی روی خالی شدن سریع باتری ایفون دارن و خیلی زود شارژرو میخورن مخصوصا اینکه این برنامه ها ادیتور عکس باشن و یا بازی باشن. یکی از برنامه هایی که شارژ باتری رو خیلی سریع خالی میکنه و وقتی به نت وصل میشی خود به خود اپدیت میشه همین اسنپ چته که الان خیلی ازش استفاده میکنن. من داشتم ولی پاکش کردم مثلا شارژ گوشی رو از 45 یهو با 5 تا عکس میاره رو 25 درصد و این خیلی زور داره خدایی….

 3. وااای اره اسنپ چت خیلی شارژ مصرف میکنه.. من تازه بازی کلش هم داشتم اونم خیلی شارژ استفاده می کرد بعد دیگه مجبور شدن پاکش کنم. در کنار این چیزای ساده واسه اینکه شارژ گوشیت کم نشه و اینا شارژر هم به نظر من خیلی تاثیر داره.. من خودم قبلا از شارژر غیر گوشی خودم استفاده می کردم خیلی زود تر شارژ گوشیم خالی می شد اما الان یه شارژر اصلی براش خریدم اوکیه و راضیم ازش..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا