4 روش رفع کندی مرورگر سافاری در آیفون

سافاری مرورگر پیش‌فرض دستگاه‌های اپل است. اکثر اوقات این مرورگر عملکرد سریعی دارد، اما در برخی موارد این مرورگر کند می‌شود. اکثر اوقات کاربران با کندشدن سافاری، به سراغ مرورگرهای دیگر می‌روند ولی غافل ازاینکه می‌توان عملکرد آن را بهبود بخشید و سرعت آن را افزایش داد.

اگر مرورگر سافاری شماهم کند شده، راه‌حل‌هایی که درادامه به‌شما معرفی می‌کنیم را امتحان کنید تا مشکلتان حل شود.

سرعت اینترنت خود را بررسی کنید

قبل از اینکه به سراغ روش‌های افزایش سرعت سافاری بروید، ابتدا سرعت اینترنت خود را تست کنید. در اغلب موارد سرعت اینترنت باعث کندی مرورگر می‌شود و عیب از مرورگر نیست.

اگر آیفون شما به وای‌فای متصل است، توسط رایانه یا دستگاه دیگری به‌همان شبکه وای‌فای وصل شوید و به سایت Speedtest بروید و سرعت اینترنت خود را بررسی کنید. توجه کنید که عمل تست سرعت اینترنت را با دستگاه دیگری غیر از آیفون خود انجام دهید. اگر اینترنت شما سریع است، پس مشکل از سافاری است و باید این مشکل را رفع کنید.

برای رفع مشکلات کندی مرورگر سافاری، موارد زیر را امتحان کنید.

همه تب‌های سافاری را ببندید

سافاری توانایی مدیریت پهنای باند زیادی را دارد و می‌تواند بسیاری از صفحات را باز نگه دارد. بااین‌حال، برخی از وب‌سایت‌ها داده‌های سافاری را تخلیه می‌کنند. با بستن همه تب‌های باز، می‌توانید ببینید که آیا وب‌سایتی داده‌های اضافی مصرف می‌کند یا خیر؟

برای بستن همه برگه‌ها در سافاری، مرورگر را بازکنید و در گوشه پایین سمت راست، دکمه Tab را نگه دارید. اعلانی به‌شما نمایش داده می‌شود که با ضربه‌زدن روی Close All Tabs، می‌توانید همه تب‌های باز مرورگر خود را ببندید.

تاریخچه مرورگر خود را پاک کنید

اگر همه تب‌ها را پاک کردین ولی مشکل حل نشد، می‌توانید سافاری را بازنشانی کنید و کش را پاک کنید تا سرعت مرورگر افزایش پیدا کند. برای این‌کار به مسیر Settings > Safari > Clear History and Data بروید.

بعد از انجام این کار، مرورگر سافاری را مجدداً راه‌اندازی کنید و ببینید که آیا صفحات سریع بارگیری می‌شوند یا خیر؟ اگر برای مدتی سریع شد ولی بازهم کند شد، بهتر است راه‌حل بعدی را امتحان کنید.

بررسی فضای ذخیره‌سازی آیفون

اگر فضای ذخیره‌سازی تلفن شما پر یا نزدیک به پرشدن باشد، به‌این معنی است که تلفن نمی‌تواند چیزهای دیگر را مدیریت کند. سافاری مانند بسیاری از برنامه‌ها، برای ذخیره داده‌های خود، از حافظه دستگاه استفاده می‌کند. زمانیکه حافظه ذخیره‌سازی پر باشد به‌این معنی است که سافاری حافظه کافی را در اختیار ندارد.

به‌همین دلیل است که برخی از کاربران بعد از پاک کردن تاریخچه مرورگر خود، برای مدتی مرورگر را سریع می‌بینند ولی دوباره کند می‌شود. بااین‌حال، برخی از کاربران فضای ذخیره‌سازی زیادی در اختیار دارند اما با پاک کردن حافظه پنهان، سافاری آنها سریع نمی‌شود.

برای بررسی وضعیت حافظه ذخیره‌سازی دستگاه به مسیر Settings > General > Storage بروید و مطمئن شوید که دستگاه شما حافظه کافی را در اختیار دارد. اگر حافظه تلفن پر باشد مجبورید برخی از فایل‌های بزرگ و بلااستفاده خود را پاک کنید، اما اگر نمی‌خواهید داده‌های خود را پاک کنید، بهتر است از فضای ابری آی‌کلود استفاده کنید. (البته آی‌کلود فضای محدودی را بصورت رایگان دراختیار شما قرار می‌دهد و اگر فضای بیشتری نیاز داشته باشید، باید هزینه پرداخت کنید).

تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

اگر همه مراحل بالا را طی کردید ولی مشکل شما حل نشد، بهتر است تنظیمات شبکه خود را بازنشانی کنید. انجام این‌کار تمام اتصالات مربوط به شبکه را در آیفون شما بازنشانی می‌کند و احتمالاً سرعت سافاری شما را افزایش می‌دهد. برای این‌کار به مسیر Settings > General > Transfer or Reset iPhone > Reset > Reset Network Settings بروید.

بعداز انجام این‌کار باید دوباره تمام اتصالات شبکه خود را تنظیم کنید. یعنی رمز عبور وای‌فای خود را مجدد وارد کنید. بااین‌حال، این روش می‌تواند بسیاری از باگ‌ها را برطرف کند.

نظرشما درباره این روش‌ها چیه؟ کدام یک از این روش‌ها مشکل کندی مرورگر سافاری شما را حل کرد؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید